اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

راهنمایی در مورد انتخاب سویچ سیسکو

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

راهنمایی در مورد انتخاب سویچ سیسکو

با سلام به همگی من می خوام 15 سرور رو در یک رک به سویچ متصل کنیم

حالا می خوام یک سری اطلاعات اولیه در مورد سویچ های سیسکو داشته باشم

ترجیحا 24 پورت

این سویچ قرار است یک رنج ای پی /26 استاتیک بر روی آن قرار بگیرد از طرف روتر

حالا می خوام نوع سویچ و قیمت هر مدل رو اگر امکان داره ذکر کنید متشکر میشوم

چون یک پورت 1000 از سمت روتر قرار هست متصل شود به سویچ و شیر شود بین همه پورتها

در حالت عادی دونوع سویچ داریم بدون مدیریت با مدیریت اگر ممکنه قیمت و مدل هر کدام را بنویسید

همه سوییچ های سیسکو مدیریتی هستند
    انتخاب شما باید بین لایه 2 یا 3 بودن و تعداد پورت های گیگ(1000)باشد
    ایا نیاز به فیبر دارید؟
    اینکه گفتید قرار است یک رنج ای پی به سوییچ دهید تا بین سرورها تقسیم کند یعنی چی؟چونکه اگر سوییچ قرار باشد عملیات اختصاص ip و روتینگ را انجام دهد حتما باید سوییچ لایه 3 تهیه کنید
    چه مقدار ترافیک بین سرورها از طریق سوییچ در یک زمان جا به جا می شود(حداکثر پهنای باند)؟

حداقل قیمت حدود 1,300,000 هست

کامنت

ببینید من خودم الان یک روتر میکروتیک 1200 دارم که خودش پورت هم داره ولی کمه برای من
      می خام 20 یونیت رو اضافه کنم به رک که باید 24 پورت بگیرم تا اینجا همچی درست

ترافیک هم آزاد هست یعنی هر چه می توانند بکشن مثلا در ماه شاید 10 الی 20 ترابایت........!

حالا من می خوام که یک کابل اتر 1000 از روتر برنم به سویچ و یک رنج ای پی هم بر روی این سویچ بزارم که این 20 تا سرور بتونند استفاده کنند

ترس من این است که لوپ ایجاد شود و سرعت به شدت پایین بیاد در موقعی که همه سرور ها دارن ترافیک را میکشند

حالا بنظر شما چه نوعی پیشنهاد می دهید

کامنت

بهترین راه حل این هست که شما هر پورت سوییچ در یک vlan بگذارید و روی روتر برای هر vlan یک sub interface ایجاد کنید،اینطوری امنیت و کنترل شما تضمین می شود

کامنت

اینکه گفتید قرار است یک رنج ای پی به سوییچ دهید تا بین سرورها تقسیم کند یعنی چی؟چونکه اگر سوییچ قرار باشد عملیات اختصاص ip و روتینگ را انجام دهد حتما باید سوییچ لایه 3 تهیه کنید

کامنت

در حال انجام ...
          X