اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

یک سوال از hsrp

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

یک سوال از hsrp

با سلام و خسته نباشید ساختار HSRP را در نظر بگیرید،حال فرض کنید چندVlan داریم،حال اگر بخواهید در این ساختار(HSRP)یک سرور TMG قرار دهید در کجای توپولوژی این سرور را بگونه ایی میگزارید که بتوان
    1-ورودی و خروجی(کنترل ترافیک روی هر کلاینت در هر وی لن)به اینترنت از سرور TMG باشد ؟یعنی کلاینت ها در هر وی لن از طریق TMG به اینترنت وصل شوند نه از طریق روترها؟؟؟؟
    با توجه به اینکه شاید وصل کردن روتر ها به TMG شاید زیاد مناسب نباشد...
    در ضمن حتما باید حداقل از 1 سرور TMG استفاده شود

نکته اینجاست اگر در ابتدا ترین نقطه (بالای روتر ها در ساختار HSRP) سرور گذاشته شود،روترها ملزوم به گرفتن اینترنت از TMG میشوند ....
    اگر بین روتر و سوییچ لایه 3 گذاشته شوند .... نمدونم شاید این حداقل منطقی تر باشد اما باز از TMG باید ترافیک ورودی از سمت سوییچ ها را به سمت روتر(خروجی)هدایت کنیم....

ممنون میشم لطفا راهنمایی نمایید

خوب اینترنت میاد به روتر های شما،hsrp برای شما یک ای پی واحد روی روترها ایجاد می کند،شما TMG را بعد از اینها میگذارید و این ای پی به عنوان گیت وی TMG خواهد،کلاینت ها هم از TMG
    یعنی مسیر اینترنت از خارج به داخل بدین صورت می باشد
    Routers==>TMG==>Clients

البته یک سوال که شاید سولوشن را تغییر بده این هست که شما چند اینترنت دارید و چراHSRP راه اندازی کرده اید؟

کامنت

ممنون از جوابتون من یک خط اینترنت دارم ... که البته با یک خط شاید کار زیاد درستی نباشد چون راهی که بخواهیم 2 تا روتر را به یک خط اینترنت متصل کنیم به نظرم نمی رسد...

کامنت

الان بخاطر اینکه اینها بکاپ هم باشند شما 2 تا روتر گذاشتید؟
        نقش پشتیبان داره یکی از روترها؟

کامنت

ببخشید با تاخیر شد بله یکی نقش بک آپ را دارد

کامنت

بنظر من زیاد تاثیری نداره tmg جلوی 2 تا روتر باشه یا پشت روترها،چون در هر صورت اگر tmg بخوابه شبکه شما هم خواهد خوابید
            مگر اینکه فرضا روی روتر ها intervlan routing یا مثل این را داشته باشید که در این صورت پشت tmg باشد بهتر است
            اگر واقعا داشتن 2 گیت وی اهمیت دارد باید 2 tmg هم داشته باشید تا اگر یکی از tmg ها از کار افتاد دیگری به کار بیافتد

کامنت

در حال انجام ...
            X