اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکلی با dhcp

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکلی با dhcp

دوتا سیستم دومینی دارم.که یکیش دامین اصلی (Server 2008 R2) و دیگری ادیشنال (server 2012).
    هر دو سیستم دوتا کارت شبکه دارن که برا هر جفتشون یکی از کارت شبکه ها به سوییچ متصله و دیگری به مودم وایرلس.
    روی هر جفت سیستم ها هم dhcp server نصبه که به عنوان پشتیبان برای هم عمل میکنن دیگه.
    دوتا اسکوپ تو dhcp server ها تعریف شده که یکیش برای شبکه کابلیه و یکیش از برای شبکه وایرلس.
    رنج شبکه کابلی : 192.168.1.0/24
    رنج شبکه وایرلس : 220.220.220.0/24
    هر جفت dhcp ها هم authorize شده با سرور هستن. و روی آیکونشون هم تیک سبز رنگ رو خورده.
    رو dhcp server اصلی هم 80/20 رو راه اندازی کردم و و بخوبی هم روی dhcp server دومی اعمال شده.
    -----------
    مشکلی که وجود داره اینه که از وقتی دومین ادیشنال راه اندازی کردم dhcp ها کارشون مختل شده به این صورت که اگر هر کدوم از DHCP Server ها از کار بیفته اون یکی اصلا IP نمیده....مگه اینکه بیام فقط کارت شبکه کابلی (همونیکه به سوویچ وصله) رو disable کنم یا اینکه از کنسول DHCP یه بار Restart کنم تا به کلاینت ها IP بدن.
    -------------
    تا قبل از نصب دومین additional اصلا مشکلی با dhcp ها نداشتم و به قول معروف مثل بنز کار میکردن!
    حالا نمیدونم قبل یا بعد از نصب دومین Additional باید کاری برای dhcp ها انجام میدادم یا نه.
    ممنون میشم راهنماییم کنید که کجای کارم اشتباه بوده.
    آخرین ویرایش توسط mute; در تاریخ/ساعت 2014/05/05, 03:20 AM.

اینم پلن شبکه ست گذاشتم که اگه ایرادی توش بود ممنون میشم که بهم بگین.

map.jpg

کامنت

unauthorize کن و دوباره authorize کن ببين درست ميشه

کامنت

نه تپش عزیز.اینکارو هم قبلا صد دفعه کردم جواب نداد که نداد.

کامنت

additional از مدار خارج کنی،مشکل حل میشه؟

کامنت

نظورتون از مدار خارج کنم چیه؟
            یعنی کلا سیستمی که توش ادیشنال نصب شده رو shutdown کنم یا اینکه دومین additional رو remove کنم؟؟؟
            .
            اگه منظورتون shutdown کردن باشه که نه مشکل حل نمیشه.چون اگه کلاینتی از کامپویتر ادیشنال IP گرفته باشه وقتی خاموش بشه از سیستم اصلی IP نمیتونه بگیره مگه اینکه فقط کارت شبکه کابلی (همونیکه به سوویچ وصله) رو disable کنم یا اینکه از کنسول DHCP یه بار Restart کنم تا به کلاینت ها IP بدن.

کامنت

DHCP Failover fixes in KB 2919393 for Windows Server 2012 and KB 2919355 for Windows

MCP,MCSA/sec,MCSE/sec,MCTS,MCSA2008,MCITP:CS & EA ,Microsoft Certified Solution Associate,CCA

کامنت

Automatic syncing of scope configuration changes between 2 DHCP failover servers

Automatic syncing of scope configuration changes between 2 DHCP failover servers

http://blogs.technet.com/b/teamdhcp/...aspx?pi47623=2
                MCP,MCSA/sec,MCSE/sec,MCTS,MCSA2008,MCITP:CS & EA ,Microsoft Certified Solution Associate,CCA

کامنت

در حال انجام ...
                X