اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

exchange

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

exchange

سلام من تو exchange مبتدی هستم یه سری اموزش دیدم ولی یه سری سوال تو ذهنمون ایجاد شده ! اولا الان تو شبکه کلاینت ها گیت وی سمت

روتر یا هر چیز دیگه گرفتند با نصب exchange دیفات گیت وی رو چه جور بدم سرور exchange ! یه مشکل هم در رابطه با ارسال و دریافت به ایمیل

های اینترنت مثل یاهو و ... است چه جور از داخل به اونا میل کنم ظاهرا با hub transport یا edge باید انجام بدم ولی تنظیماتشو دقیق نمیدونم!؟ در رابطه با رکورد mx هم می خواستم بدونم کارش چیه؟!
    آخرین ویرایش توسط mahdi001; در تاریخ/ساعت 2014/06/07, 08:25 PM.

Configure Exchange to Accept Mail for Multiple Authoritative Domains

Configure Exchange to Accept Mail for Multiple Authoritative Domains

http://technet.microsoft.com/en-us/l...xchg.150).aspx

موفق باشید
    MCP,MCSA/sec,MCSE/sec,MCTS,MCSA2008,MCITP:CS & EA ,Microsoft Certified Solution Associate,CCA

کامنت

Configuring Exchange to receive mail for multiple domains

Configuring Exchange to receive mail for multiple domains

http://support.microsoft.com/kb/268838

موفق باشید
      MCP,MCSA/sec,MCSE/sec,MCTS,MCSA2008,MCITP:CS & EA ,Microsoft Certified Solution Associate,CCA

کامنت

یک توصیه:
        شما اول با یک میل سرور ساده کار کنید تا متوجه شوید که میل سرور چی هست،چطور کار می کند و جایگاهش چیست
        بعد به دنبال نرم افزاری مثل exchange بروید

امدن exchange یا هر میل سرور دیگری تغییری در ساختار شبکه نمی دهد که نیاز به تغییر default gateway باشد

ارسال باید سرویس smtp فعال باشد که یک سری فابلیت های دیگر تا از سوی سرویس دهنده ها reject نشود
        برای دریافت هم نیاز به mx رکورد در dns دارید

کامنت

نوشته شده توسط admin مشاهده پست
          یک توصیه:
          شما اول با یک میل سرور ساده کار کنید تا متوجه شوید که میل سرور چی هست،چطور کار می کند و جایگاهش چیست
          بعد به دنبال نرم افزاری مثل exchange بروید

امدن exchange یا هر میل سرور دیگری تغییری در ساختار شبکه نمی دهد که نیاز به تغییر default gateway باشد

ارسال باید سرویس smtp فعال باشد که یک سری فابلیت های دیگر تا از سوی سرویس دهنده ها reject نشود
          برای دریافت هم نیاز به mx رکورد در dns دارید
          با میل سرور ساده اشنا هستم من توی یه آموزش دیدم دیفالت گیت وی ست کرد (آدرس سرور exchange رو )! یعنی من exchange نصب کردم سمت کلاینت

چه تنظیماتی باید انجام بدم!!؟

کامنت

موقع نصب اکسچنج باید روی کارت شبکه تون ادرس گیت وی ست کرده باشید مهم هم نیست چه ادرسی هر چی دوست دارید کلاینتهای اوتلوک هم برای اینکه بتونن کانکت شن به میل باکسون باید روی کار تشبکه شون گیت وی ست شده باشه

کامنت

گیت وی سرور exchange رو بدم یا هر گیت وی ای !؟

کامنت

نوشته شده توسط mahdi001 مشاهده پست
                گیت وی سرور exchange رو بدم یا هر گیت وی ای !؟
                هر ip میتونید ست کنید ولی بهتره که از رنج ای پی تون باشه

کامنت

اگه ای پی سرور رو ندم اون وقت چه جور سرور exchange رو تشخیص می ده و بهش وصل می شه؟

کامنت

به عنوان یک دوست باز به شما توصیه می کنم که به مطالعه مبانی شبکه بپردازید،متاسفانه چون به مبانی شبکه تسلط ندارید متوجه راهنمایی دوستان هم نمی شوید
                    ببینید،کاربرد GATEWAY:
                    فرض کنید شما یک شبکه دارید با رنج 192.168.1.0/24
                    کامپیوتر a قصد دارید با این دو سیستم در ارتباط باشد B:192.168.1.25 و c:192.168.20.45
                    برای ارتباط به سیستم b از انجاییکه در یک سابنت با b قرار دارد ،مستقیما با سیستم در ارتباط خواهد بود و حتی نیازی به گیت وی هم نیست
                    برای ارتباط با سیستم c از انجاییکه در رنج وسابنت دیگری قرار دارد نمی تواند به صورت مستقیم با سیستم ارتباط برقرار کند پس ان را به گیت وی میفرستد
                    کلا نقش گیت وی مربوط به برنامه ها مثل exchange یا ... نمی شود،برای ارتباط بین انهاست حتی برای یک ping ساده

شما ببینید در چه حالتی کلاینت های شما سرور exchange را میبینید،با گیت وی یا بدون گیت وی،تمام
                    در کل گیت وی شما باید یک روتر باشد،ایا exchange روتر است که شما بخواهید به عنوان گیت وی قرار دهید؟

ارتباط کلاینت ها هم با سرور ار طریق تنظیمات شماست،اگر تحت وب وصل شوند که ip سرور را میزنند در بروزر،اگر با outlook باشد که در تنظیمات pop3,smtp,imap شما ادرس سرور را می دهید ،پس میبینید که ربطی به گیت وی ندارد

کامنت

در حال انجام ...
                    X