اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

تعیین سطح دسترسی

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

[سوال] تعیین سطح دسترسی

باسلام.
    من یه ویندوز سرور2008r2نصب کردم.که داخل پوشه یوزر یه دوسه تایی یوزر تعریف کردم.حالا یه چندتایی سئوال برام پیش اومده اگه دوستان راهنماییم کنن ممنون میشم چون خیلی سرچ کردم ولی به جواب نرسیدم.سئوالهام ایناست
    1)یوزرهایی که تعریف میشن باید توپوشه یوزرها تعریف بشن یا یه ouباید درست کنم داخل اون اینکارو کنم.چرا؟
    2)من چه طوری میتونم به هر یوزر دسترسی خاصی بدم از کدوم قسمت باید اینکارو کرد.مثلا نرم افزار نتونه نصب کنه یا کپی نکنه تو درایو.
    3)گاهی اوقات که سیتها کلاینت رو به سرورjoinمیکنم وقتی روی مای کامپیوتر کلیک راست ممیکنم وپروپرتیس میگیرم (xpمنظورمه)بجای 6تا تب فقط 4تا تب دارم اومنم همشون غیر فعالن. خودم هم نمیفهمم چرا اینجوری میشه؟
    4)اگر من بخوام به کلاینتها اینترنت بدم اینترنتی که روی شبکه است رو چه طور میتونم به اشخاص خاصی بدم؟
    5)اگر فرض کنیم اینتر نت روی سرور نباشه وفقط بخواهیم یه کلاینت اینترنت داشته باشه از طریق لن نمیتونیم بهش بدیم چون لن درگیر dhcpوفقط باید از طریق وایرلس اینکارو کرد درسته؟
    فکرکنم تعداد سئوالهام زیاد شد ببخشد دیگه این اولین پست من بود نا امیدم نکنید.

نوشته شده توسط behnam1363 مشاهده پست
    باسلام.
    من یه ویندوز سرور2008r2نصب کردم.که داخل پوشه یوزر یه دوسه تایی یوزر تعریف کردم.حالا یه چندتایی سئوال برام پیش اومده اگه دوستان راهنماییم کنن ممنون میشم چون خیلی سرچ کردم ولی به جواب نرسیدم.سئوالهام ایناست
    1)یوزرهایی که تعریف میشن باید توپوشه یوزرها تعریف بشن یا یه ouباید درست کنم داخل اون اینکارو کنم.چرا؟
    2)من چه طوری میتونم به هر یوزر دسترسی خاصی بدم از کدوم قسمت باید اینکارو کرد.مثلا نرم افزار نتونه نصب کنه یا کپی نکنه تو درایو.
    3)گاهی اوقات که سیتها کلاینت رو به سرورjoinمیکنم وقتی روی مای کامپیوتر کلیک راست ممیکنم وپروپرتیس میگیرم (xpمنظورمه)بجای 6تا تب فقط 4تا تب دارم اومنم همشون غیر فعالن. خودم هم نمیفهمم چرا اینجوری میشه؟
    4)اگر من بخوام به کلاینتها اینترنت بدم اینترنتی که روی شبکه است رو چه طور میتونم به اشخاص خاصی بدم؟
    5)اگر فرض کنیم اینتر نت روی سرور نباشه وفقط بخواهیم یه کلاینت اینترنت داشته باشه از طریق لن نمیتونیم بهش بدیم چون لن درگیر dhcpوفقط باید از طریق وایرلس اینکارو کرد درسته؟
    فکرکنم تعداد سئوالهام زیاد شد ببخشد دیگه این اولین پست من بود نا امیدم نکنید.
    دم شما گرم پس چی شد اینجوری آدمو ناامید نمیکنید

کامنت

نوشته شده توسط behnam1363 مشاهده پست
      دم شما گرم پس چی شد اینجوری آدمو ناامید نمیکنید

آخه چرااااااا؟؟؟؟/

کامنت

1-اینها بستگی به طراحی شما داره،اگر هیچ طراحی نداری همونجا بساز
        ساخت ou برای تفکیک دپارتمان ها و کاربران برای اعمال کردن پالیسی های خاص هست،مثلا میگید این ou این کارها بکنه این ou نتونه این کار کنه با استفاده group policyو ...
        2-با group policy خیلی تنظیمات میتونید انجام بدید
        3-نمی دونم کدوم تب ها منظورتونه ولی ممکنه چون یوزر محدود وارد شدید با ادمین وارد شید و تست کنید
        4-این ربطی به دامین نداره به تنظیمات روتر شماست
        5-شما توی dhcp میگید که default gateway یوزرها چی باشه،default gateway میشه سرور یا دستگاهی که اینترنت بین یوزرها تقسیم می کند

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
          1-اینها بستگی به طراحی شما داره،اگر هیچ طراحی نداری همونجا بساز
          ساخت ou برای تفکیک دپارتمان ها و کاربران برای اعمال کردن پالیسی های خاص هست،مثلا میگید این ou این کارها بکنه این ou نتونه این کار کنه با استفاده group policyو ...
          2-با group policy خیلی تنظیمات میتونید انجام بدید
          3-نمی دونم کدوم تب ها منظورتونه ولی ممکنه چون یوزر محدود وارد شدید با ادمین وارد شید و تست کنید
          4-این ربطی به دامین نداره به تنظیمات روتر شماست
          5-شما توی dhcp میگید که default gateway یوزرها چی باشه،default gateway میشه سرور یا دستگاهی که اینترنت بین یوزرها تقسیم می کند
          دوست عزیز .اولامرسی از اینکه راهنماییم کردی.ولی من کاملا توجیه نشدم که الان اگر من تو پوشه یوزر یوزر جدید تعریف کنم به طور پیش فرض این یوزر چه سطح دسترسی داره وآیا قابل تغییر هست سطح دسترسی یانه ؟اگرقابل تغییر نیست من باید یک ouدیگه خودم درست کنم درسته وتو اون
          ouیوزر تعریف بشه حالا چه جوری به اون ouدسترسی بدم سئوال اصلی من اینه ؟کجا گروپ پالیسی دقیقا میشه یا شات برام بذاری.
          آیا نمیشه روی تک تک یوزر ها دسترسی خاصی به هر یوزری داد حتما باید به گروه دسترسی داده بشه ؟

کامنت

اگر شما هیج پالیسی نداری فرقی نداره کجا بری یوزر بسازی،توی همون ou پیش فرض یا یکی که خودت ساختی

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
              اگر شما هیج پالیسی نداری فرقی نداره کجا بری یوزر بسازی،توی همون ou پیش فرض یا یکی که خودت ساختی
              من میدونی چکار میکنم روی یوزری که جدید تعریف کردم کلیک راست میکردم از گزینه all task وزیر منو planing group policcرو میزدم با چندتا نکست میرسیدم به پالیسی ها واونجا تغییر میدادم که هر چی تغییر میدادم واسه تمام یوزر ها اعمال میشد پس اشتباه من اینجا بوده درسته؟
              حالا اینجا که شما اینکارو کردید یعنی گزینه نیو رو زدید یک پالیسی خودتون تعریف کنید درسته این گزینه پرو پرتیس با کلیک راست روی یوزر باید انجام داد یا رویouکه یوزرها توش تعریفن یا روی دامین ؟
              بعد با اینکار با تغییرات روی این پالیسی جدید تغییرات واسه چه کسایی اعمال میشه همه یوزرها یا فقط یوزر خاصی؟

یه سئوال مهم دارم اولا که تشکر کنم ازت بابت پاسخت من میخوام بدونم بعد از نصب اکتیو دایرکتوری وتعریف تعدادی یوزر بدون تغییر در پالیسی هر یوزربه طور پیش فرض چه نو دسترسی هایی رو داره میدنی چی رو میخوام بفهمم اینکه به طور پیش فرض بیشتر یوزرها محدود هستند وبایداز طریق پالیسی بهشون دسترسی داد یادسترسی کامل دارند وباید کم کرد؟

کامنت

اگر روی domain پالیسی بزاری برای همه یوزرها هست،اگر روی Ou بزاری روی یوزرهایی که زیرمجموعه این ou هستند
                دقت کن که دو نوع پالیسی داریم،یوزر و کامپیوتر،اگر می خوای computer policy بزاری باید کامپیوتر که جوین شده را بندازی توی Ou
                یوزرها هم پیش فرض دسترسی کمی دارن ولازم نیست محدود کنی

کامنت

در حال انجام ...
                X