اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

اشتراک اینترنت بر روی شبکه لن و وایرلس

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

اشتراک اینترنت بر روی شبکه لن و وایرلس

سلام اساتید محترم
    من سرپرست IT یک شرکت هستم که یوزر ها روی اکتیو دایرکتوری هستند و حدود 42 تا کلاینت داریم
    امروز یک روتر بورد RB2011 خریداری کردم و میخوام به یوزر ها پهنای باند بدم چون ما کلا 2 مگ پهنا باند داریم و Share شده روی کل شبکه
    ضمنا شرکت ما توی 4 طبقه 4 تا Access Point TP-Link داریم که میخوام به AP ها هم اگر امکان داشته باشه پهنای باند بدم و پسورد روی آنها را بردارم
    اگر امکان داره راهنمایی کنید

با احترام

نیازهای شما چه چیزهایی هست؟
    کنترل حجم مصرفی ؟کنترل سرعت؟کنترل ساعات مصرف؟
    فقط می خواهید اینترنت را بدون یوزر و پسورد در اختیار کاربران بگذارید؟

یک سری اموزش هایی که به کار شما خواهد امد
    http://www.forum.persianadmins.ir/sh...-amp-Date-PPPo
    http://www.forum.persianadmins.ir/sh...r-%D9%88-IBSng
    http://www.forum.persianadmins.ir/sh...r-%D9%88-IBSng

کامنت

ازتون متشکرم بابت پاسختون .
      میخواستم عرض کنم در حال حاضر ما از یک شرکت اینترنت میگیریم که به زودی ۵مگ پهنای باند از شاتل هم به عنوانن پلن بک آپ خواهیم گرفت
      ازونجایی که از ۱۰ پورت Ethernet این دستگاه اولیش روش نوشته POE یعنی فقط از اولین پورتش اینترنت میتونه بگیره ؟
      من واقعا با این تفاسیر احتیاج به راهنمایی دارم :-(

اگر امکان داره بیشتر راهنمایی بفرمایید . من اولین کاری که باید انجام بدم اینه که DHCP سرور راه اندازی کنم :(

کامنت

خیر منظور اینه که دستگاه را از طریق این پورت با poe هم می توانید روشن کنید
        برای نصب dhcp serverاز منوی ip==>dhcp serverبر روی dhcp setupکلیک کنید و اینترفیسی که می خواهید dhcpداشته باشد را انتخاب و باقی گزینه ها را تکمیل کنید

Sent from my iPhone using Tapatalk

کامنت

در این پست قصد آموزش راه اندازی و پیکربندی سرویس DHCP در میکروتیک ، بوسیله رابط WebFig رو داریم .
          حال IP میکروتیک رو درون مرورگر وارد کنید و وارد صفحه مدیریت مرکزی میکروتیک بشید .

از پنل سمت چپ از زیر شاخه IP گزینه DHCP Server را انتخاب کنید .
          و سپس در صفحه باز شده روی گزینه DHCP Setup کلیک کنید .

ویزاردی آغاز میشود که شما باید اون رو گام به گام پشت سر بذارید .
          در اولین مرحله به DHCP Server Interface بر خواهید خورد . در این قسمت باید اینترفیسی که قراره DHCP سرور روی اون سرویس دهی کنه رو مشخص کنید . در اینجا چون ما فقط یک اینترفیس داریم روی همون Ether1 این مرحله رو پشت سر می ذاریم . و کلید Next رو فشار می دیم .

در بخش دوم به DHCP Address Space می رسیم . در اینجا باید شبکه ای که قراره DHCP سرور توی اون فعالیت کنه رو مشخص کرد . (با ذکر CIDR)

پس از مشخص کردن شبکه ، Next را می زنیم و به مرحله بعد می رویم .

در این مرحله (
          Gateway for DHCP Network) باید آدرس GateWay مربوط به DHCP رو مشخص کرد . (این ادرس در Gateway کلاینت ها قرار خواهد گرفت)
          به مرحله بعد می رویم .

در این مرحله (
          Addresses to Give Out) می توان محدوده آدرسهای قابل تخصیص توسط DHCP به کلاینت ها را مشخص کرد. با کلیک بر روی فلش مشکی رنگ سمت چپ کادر ورود محدوده می توان به تعداد دلخواه محدوده اضافی (غیر همجوار) تعریف کرد . پس از پایان آدرس دهی با فشار کلید Next به مرحله بعد می رویم .

در این مرحله به
          DNS Servers می رسیم . همانند مرحله Gateway ، در این بخش هم می توانید آدرس DNS سرور رو مشخص کنید . پس از تعیین آدرس به مرحله بعد می رویم .

سپس به مرحله Lease Time می رسیم . در اینجا می توان مدت زمان اجاره آدرس اختصاص داده شده به کلاینت رو مشخص کرد . پیش فرض مدت 3 روز می باشد .

همونطور که مشاهده می کنید ، این آخرین مرحله پیکربندی DHCP بود . هم اکنون سرور DHCP در شبکه فعال و آماده سرویس دهی است .

در سربرگ Leases در بخش DHCP هم می تونید IP های اختصاص یافته به کلاینت ها رو مشاهده کنید .

کامنت

سلام کاربر محترم P_AZAD
            ممنونم بابت آموزش تصویری شما
            من طبق این آموزش DHCP سرور setup کردم اما وقتی که پورت 2 را مثلا به لب تاب میزنم هیچ اتفاقی نمیفته و IP نمیده به دستگاه
            ضمنا وقتی هم میرم همون قسمت توی یه نوار باریک نوشته invalid

کامنت

قبل از طی کردن این مراحل روی اتر2 ip تنظیم کرده بودید؟

کامنت

نه مهندس هیچ چیزی Set نکرده بودم

بببینید الان من اولین مشکلم اینه که روترم اینترنت دار نیست و بلد نیستم چطوری اینکارو انجام بدم
                زدم توی Ether1 ولی خوب اینترنت نداره روتر

کامنت

من خدمت شما از ابتدا توضیح میدم
                  عذر خواهی میکنم که وقتتون را میگیرم

ساختمان ما 4 طبقس توی هر طبقه یه سوییچ DataSheen Giga 24 Port وجود داره که از توی سوییچ داخل رک نود رفته تا پشت سیستم ها توی دیوار و از اونجا هم با PatchCord خورده به Client -

- از هر طبقه یک BackBone اومده تا توی پارکینگ که اتاق سرور هستش و اکتیو دایرکتوری و نرم افزار مالی اداری از روی سرور Read میشه
                  - اینترنت ما با رادیو NanoStation از پشت بام اومده تا توی اتاق سرور
                  - تمام Back Bone ها اومده پشت یه سوییچ Data Sheen و از سوییچ هم فقط یک Patch Cord زدم پشت سرور
                  - DHCP سرور را از روی یک Access Point معمولی TP-Link راه انداختم که به تمام کلاینت ها IP میده
                  * ساختار IP شبکه :
                  Router (RADIO NANO STATION) : 192.168.14.10
                  Server For Active Directory : 192.168.14.2
                  DNS1 : 37.32.120.136
                  DNS2: 192.168.14.2
                  DNS3: 8.8.8.8 - 4.2.2.4

این هارو توی قسمت DHCP اکسس پوینت وارد کردم

حالا من میخوام روتر بورد را وارد شبکه کنم اولین کاری که باید بکنم اینه که یه جوری DHCP Set کنم که دقیقا همینا رو به کلاینت ها بده وگرنه اگر یک کدومشون را نده اینترنت یا اکتیو دایرکتوری قطع میشه.
                  دومین کار اینه که روتر بورد را اینترنت دار کنم که اینجاشو واقعا مشکل دارم و بلد نیستم توی آموزش ها هم نبود ( توضیح : رادیو من PPPoe نیست و خودش همیشه وصله به اینترنت )

یه خواهش دیگه هم دارم من یه پورت مجزا کشیدم واسه مدیریت تا پشت سوییچ که توی رک سرور هست میخوام واسه اون پورت اینترنت 1 مگابیت بدم فقط
                  اگر ممکنه اون هم راهنمایی بفرمایید.

با احترام

کامنت

مرحله به مرحله پیش بروید
                    اگر رادیو شما اینترنت دارد یعنی حالت روتر تنظیم شده است
                    شما باید این رادیو رابه یکی از پورت های میکروتیک متصل کنید و از سوییچ هم به پورت دیگر میکروتیک
                    از انجاییکه رنج رادیو با شبکه داخلی یکی است باید رنج ای پی رادیو را تغییر دهید،به 2 پورت از یک رنج نمی توان ای پی داد
                    فرضا رادیو به پورت 1 وصل است و شبکه داخلی پورت 2 و ای پی رادیو را به 192.168.15.1 تغییر داده اید(البته می توانید رادیو را بریج کنید و pppoe را روی میکروتیک بزنید)
                    1-تنظیم ip ها
                    /ip address add address=192.168.15.2/24 comment="Internet" interface=ether1 network=192.168.15.0
                    /ip address add address=192.168.14.1/24 comment="Internal" interface=ether2 network=192.168.14.0

2-نوشتن روت پیش فرض
                    /ip route add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.15.1

3-تنظیم نت
                    /ip firewall nat add action=masquerade chain=srcnat src-address=192.168.14.0/24

4-
                    DHCP Setup
                    dhcp را طبق اموزش های بالا برای اتر 2 تنظیم کنید

کامنت

آقای مهندس بسیار بسیار ممنون - درست شد ...

کامنت

الان رنچ رادیو اینترنت دار : 192.168.12.0/24
                        رنج IP DHCP Server و شرکت 192.168.14.0/24

ما 2 عدد رادیو Nano M5 داریم که یکی از آنها روی پشت بام شرکت و دیگری داخل پروژه نصب شده است و این 2 تا به صورت AP به هم کانکت هستن
                        و ما اینترنت و اینترانت به آن پروژه ازین طریق میدهیم . از وقتی که DHCP میکروتیک راه افتاده خیلی سریع Client ها IP میگیرن اما دیگر اینترنت ندارند و توی CMD وقتی Ping : 192.168.14.4 که IP روتر RB2011 را میزنیم Ping نمیکنه و Unreachable میزنه در صورتی که از DHCP همان روتر آی پی گرفته !!!
                        -----------
                        لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید
                        ضمنا آی پی این دو رادیو : 192.168.14.223 در پروژه و 192.168.14.224 بالای دکل ساختمان مرکزی می باشد.
                        که مستقیما به سوییچ داخل رک سرور نصب شده است و از سوییچ هم به Ether5 میکروتیک خورده که DHCP میگیرد.

با تشکر

کامنت

خروجی این دستورات را بزارید
                          ip address export
                          ip firewall filter export

کامنت

ممنونم - انجام شد
                            با احترام

کامنت

خروجی دستور را برای ما باید میگذاشتید!

کامنت

در حال انجام ...