اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

راهنمایی شبکه وایرلس با rb751u2hnd

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

راهنمایی شبکه وایرلس با rb751u2hnd

سلام دوستان
    یک ساختمان 4 طبقه قدیمی هست(از این لحاظ که ساختمانهای قدیمی دیوار های ضخیم دارند) و متراژ هر طبقه هم حدود 200 متر هست.طبقه دوم و چهارمش خالیه و قراره تعدادی کلاینت در طبقه اول و سوم با هم در اتباط داشت هباشن و اینترنت هم داشته باشند در هر طبقه تعداد کاربران بیشتر از 5 نفر نیست یعنی در مجموع تعداد کاربران به 10 تا هم نمیرسه.

من 2 تا روتربورد RB751U2HND خریدم بدون انتن خارجی فعلا.یکیش رو طبف سوم گذاشتم و مودم هم بهش وصله و اون یکی رو میخوام طبقه اول بزارم و این 2 میکروتیک رو بهم وصل کنم تا بتونن به کاربرا سرویس بدن.
    خودم که جستجو کردم به این نتیجه رسیدم که باید دو میکروتیک رو در مورد WDS بزارم.حالا پرسشهای من:

1.ایا استفاده از wds درسته برای این سناریو؟در صورت درست بودن کمی توضیح بفرمایید برای اینکه مراحل کار چی هست واگر راه دیگری هست بفرمایید.

2.ایا به نظر شما دو دستگاه روتربورد RB751U2HND برای این کار کفایت مکینه؟فاصله بین 2 طبقه رو میشه پوشش دارد با این 2 دستگاه؟

3.من برای این روتربوردهام انتن خارجی نگرفتم در صورت لزوم چه انتنی تهته کنم؟

بدون انتن جواب نمیده،باید انتن بزاری براش
    اگر نخوای کابل بزاری باید wds کنی که باز rb751 در حدی نیست به نظر من که به خاطر اینکارو کنه،یعنی اذیت می کنه،بهتره کابل بکشی بین طیقات
    http://wiki.mikrotik.com/wiki/Wireless_repeater
    http://wiki.mikrotik.com/wiki/Wireless_WDS_Mesh

کامنت

باز rb751 در حدی نیست به نظر من که به خاطر اینکارو کنه،یعنی اذیت می کنه،بهتره
      حتی اگه انتن براشون بزارم؟اخه امکان کابل کشی نیست..

البته روتربوردهام هنوز اکبند هستند و میتونم تعویض کنم با مدل دیگه ای.. چه مدلی رو پیشنهاد میدید؟

و جدا از مدل روتربورد طبق لینکهایی که دادید البته اونی که ریپیتر رو توضیح داده باید مود هر 2 دستگاه رو بزارم روی ap-bridge with wds?
      آخرین ویرایش توسط hexman; در تاریخ/ساعت 2014/03/17, 03:09 PM.

کامنت

میکروتیک روتر مناسبی برای داخل ساختمون نداره
        روترهای linksys , tplink , dlink خیلی بهتر جواب میدن

کامنت

من در 4 طبقه 8 روتر 951 بدون انتن نصب کردم WDS
          جهت اشتراک اینترنت حالت wds dynamic
          هیج مشکلی ندارند!!

کامنت

خوب 8 تا گذاشتین!ایشون می خوان 2 تا بزارن،اونم یکی طبقه 1 یکی 3

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
              خوب 8 تا گذاشتین!ایشون می خوان 2 تا بزارن،اونم یکی طبقه 1 یکی 3
              اگه مشکل با خریدن یک دستگاه دیگه از همین مدل حل میشه میتونم تهیه کنم

در نخوه کانفیگ هم درست متوجه شدم که برای اینکه هر 2 روتر بتونن به کاربران وایرلس سرویس بدن باید هر 2 روی مود ap-bridge با wds باشند؟

کامنت

اگر یکی دیگه بزارین و اینکه زیاد از هم فاصله نداشته باشن میشه،یعنی مثلا یکیش طیقه پایین این سر طبقه نباشد اونی یکی اون سر طبقه بالا
                تنظیمش هم توی لینکا بالا هست ،باید ap باشند همه با wds

کامنت

ممنون از دوستان فقط در مورد انتن راهنمای نکردید که چه مدلی تهیه کنم ؟

کامنت

اگر اشتباه نکنم MMCX هست کانکتور خارجی برای انتن
                    یک انتن 10db تهیه کنید

کامنت

در حال انجام ...
                    X