اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مدیریت پهنای باند و ترافیک کاربران در سه سطح از طریق فقط MAC Address

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مدیریت پهنای باند و ترافیک کاربران در سه سطح از طریق فقط MAC Address

سلام دوستان
    من زیاد روی میکروتیک مسلط نیستم و چند روز گذشته آموزشهای بسیار خوب و زیادی با کمک دوستان پیدا کردم و خوشبختانه از وضعیت کاملا نا آشنا به وضعیت تقریبا متوسط رسیدم.
    مشکلی داشتم که ممنون میشم دوستان بیشتر من رو راهنمایی کنند:
    در شبکه چند دسته کاربر داریم:
    ۱- کاربران آزاد و رایگان حداکثر 30 نفر همزمان هر کدام بین 256 تا حداکثر 512 کیلو پهنای باند و هر سه روز یک بار 50 مگابایت ترافیک.
    ۲- کارمندان و کاربران میانی حداکثر 15 نفر هر کدام 768کلیو تا 1 مگ پهنا و هفته ای تا 400 مگ ترافیک.
    ۳- کاربران رده بالا و تقریبا Unlimited که میخواهیم فقط ریز مصرفشان را داشته باشیم.
    تعداد کمی سیستم هم با کابل وصل شده اند و ممکن است در صورت نیاز بخواهیم پهنای باند و حجمشان را هم مدیریت کنیم.

- نکته مهم و دردسر ساز این است که نمیخواهیم صفحه لاگین و هات اسپات برای هیچ کس نمایش داده شود و کاربران دسته 2 و 3 هم فقط بار اول MAC گوشیها و لپتاپشان را اعلام میکنند و همه در حالت پیش فرض اولیه به گروه ۱ تعلق دارند. یعنی وقتی کسی به شبکه وصل شد دیگر اینترنت داشته باشد و نیاز نباشد یکبار در مرورگر signin کند.
    - ضمنا ترجیح داده می شود دسترسی ها بر اساس ساعتهای گوناگون قابل تنظیم باشد.
    - آیا نیاز به Radius server هست یا با خود میکروتیک هم می شود یا باید از ***** استفاده کرد؟ جهت یادآوری احراز هویت و کنترل تنها میخواهیم با MAC کنترل شود.

قاعدتا این موارد نیز باید رعایت شود:
    - با دادن IP دستی کسی نتواند از Policyهای گروه های دیگر استفاده کند. یعنی رنج آی پی های گروه 2 و 3 تنها مختص مک های تعریف شده باشد.
    - برای پوشش آنتن از یک AP (در پورت ۲ میکروتیک) و همچنین خود وایرلس میکروتیک با SSID یکسان استفاده شده و شبکه داخلی هم فعلا به سوئیچ وصل است و اینترنتش مدیریت نمیشود.
    - به منظور اتصال به برخی سیستمهای دیگر به دو رنج IP نیاز است. 192.168.1.0 و 192.168.2.0

خواهشمندم در صورت امکان با جزئیات و یا حداقل معرفی لینک مناسب برای هر بخش بنده را راهنمایی نمایید.

سپاسگزارم.

اول شما نیاز به یک اکانتینگ مثل سیب یا ibsng داری،با یوزرمنیجر کارت راه نمیافته
    دوم چیزهایی که می خوای پیچیده هست در تنظمات و کمی سخت،دنبال ترکیب dhcp+hotspot+radius بر اساس مک برو
    این روش هم که می خوای استفاده کنی دور زدنش خیلی راحته،عوض کردن مک خیلی خیلی راحت هست

کامنت

نوشته شده توسط tapesh مشاهده پست
      اول شما نیاز به یک اکانتینگ مثل سیب یا ibsng داری،با یوزرمنیجر کارت راه نمیافته
      دوم چیزهایی که می خوای پیچیده هست در تنظمات و کمی سخت،دنبال ترکیب dhcp+hotspot+radius بر اساس مک برو
      این روش هم که می خوای استفاده کنی دور زدنش خیلی راحته،عوض کردن مک خیلی خیلی راحت هست
      ممنون. در حال حاضر با اسکریپت نویسی یه چیزایی تونستم انجام بدم ولی برای هر تغییری نیاز به دستکاری اسکریپت دارم و خیلی از وضعیت راضی نیستم. البته زیاد هم تو اسکریپت نویسی وارد نیستم.

اول اگه قرار به تغییر mac باشه کلا بقیه روش های هات اسپات هم کارایی نخواهد داشت مگر اینکه یک اکانتینگ کامل باشه و اکانت اختصاصی هر شخص که کار زیاد جالبی نیست. پس ناچاریم فرض کنیم که تغییر mac زیاد مهم نیست. البته تقریبا همه کاربران هم با موبایل وصل میشن و تغییر مک واسشون مشکل تره و کلا زیاد هم حرفه ای نیستن.
      در کل پیشنهاد شما به طور مشخص تر چی هست؟!

کامنت

من مشکلم فقط در قسمت مک آدرس هست.

آیا راهی هست که از طریق مک بشه فقط دسترسی رو در میکروتیک فعال کرد؟

یعنی اینترنت دار شدن کلاینت فقط از طریق مک آدرس باشه؟

شاد باشید
        http://User-Pass.TK |شماره سريال NOD32

کامنت

در حال انجام ...
        X