اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل با هات اسپات و نت کردن

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل با هات اسپات و نت کردن

سلام...من برای یک شرکت 20 کاربره با روتر برد rb750 یک هات اسپات راه انداختم...هات اسپات به خوبی کار میکنه...مودم adsl به صورت بریج هست....در روتر یک pppoe client درست کردم که اینترنت را توی میکروتیک میاره...یک ip valid هم دارم....چند تا مشکل داشتم اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون می شوم...
    1 - کاربرها تا زمانی که یوزر و پسور هات اسپات را نزنن نمیتونن همدیگرو ببینن...میشه کاری کرد که همیشه همدیگرو ببینن و فقط واسه اینترنت یوزر و پسورد بخواهد؟؟
    2 - من اومدم یک نت نوشتم که ریموت دسکتاپ بتونم بشم به یکی از سرورهام ولی کار نمیکنه نمیدونم مشکل از کجاست!!!2.jpg3.jpg1.jpg

3 - من بخوام از ftp و iis استفاده کنم باید یک نت بنویسم؟
    4- میشه بعضی از کامپیوترها از هات اسپات استفاده نکنن و همیشه اینترنت داشته باشن؟؟؟

1-این رول رو تو IP Address IPList اضافه کن:البته فرض کردم رینج شبکت 192.168 است.
    Walled-Garden.jpg

2-اگه رول بالا رو بنویسی واسه داخل شبکه مشکل ریموت ذسکتاپ نداری.
    3-گه رول بالا رو بنویسی واسه داخل شبکه مشکل ftp و iis نداری.
    4-یوزر مورد نظر را تو لیست IPBinding اضافه کن. تایپ را Bypassed انتخاب کن.
    موفق باشی

کامنت

ممنون مورد یک و چهار رو تست می کنم خبرشو میدم...رنج شبکه من 192.168.88.0 هست....
      در مورد ریموت دسکتاپ منظورم از بیرون از شبکه و با ip valid هست که نمیشه!!!
      در مورد Ftp و iis هم منظورم از بیرون از شبکه داخلی هست!!

کامنت

شما باید برای دسترسی از بیرون داخل فایروال هم رول تعریف کنید وقتی هات اسپات داری،رول های فایروال غیرفعال کن و تست کن ببین اوکی میشه

کامنت

نوشته شده توسط tapesh مشاهده پست
          شما باید برای دسترسی از بیرون داخل فایروال هم رول تعریف کنید وقتی هات اسپات داری،رول های فایروال غیرفعال کن و تست کن ببین اوکی میشه
          من حتی هات اسپات رو غیر فعال کردم ولی باز ریموت دسکتاپ نمیتونم بشم!!!!....وقتی ftp رو بیرون شبکه ام باز می کنم ftp خود میکروتیک میاد....من یک ftp server توی شبکه ام دارم....می خوام وقتی آی پی ولید رو زدم به ftp server داخلیم وصل بشه....یک نت نوشتم که به یک ip داخلی شبکه ام وصل بشه ولی باز نمیشه !!!! نمیدونم مشکل از کجاست!!!

4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg
          ممنون میشم از دوستان یک راهنمایی کنند.

کامنت

اگر ftp میکروتیک باز می شود بخاطر این هست که سرویس ftp میکروتیک فعال است،به ip service بروید و ftp را غیرفعال کنید

کامنت

نوشته شده توسط admin مشاهده پست
              اگر ftp میکروتیک باز می شود بخاطر این هست که سرویس ftp میکروتیک فعال است،به ip service بروید و ftp را غیرفعال کنید
              بله...منظور این است که ip داره درست وصل میشه به میکروتیک ولی نت که من گذاشتم که فوروارد بشه به ip داخلی اون کار نمیکنه

کامنت

سرویس را غیرفعال کردید؟

کامنت

سرویس را غیرفعال کردید؟
                  اگه منظورتون سرویس هات اسپات هست....بله یک بار استاپ کردم ولی بازم نشد...من با ip valid از بیرون شبکه راحت winbox را باز می کنم...

کامنت

ip services
                    سرویس ftp را غیرفعال کنید

کامنت

ip services
                      سرویس ftp را غیرفعال کنید
                      اونم غیر فعال کردم...فکر کنم نتی که نوشتم برای باز کردن ftp یکی از سرورهای داخلیم ایراد داره!!!

کامنت

گیت وی اون سرور ftp میکروتیک شما هست؟
                        رول dst nat هم بزار بالای همه رول ها
                        سرویس هات اسپات غیرفعال کن و تست کن

کامنت

گیت وی اون سرور ftp میکروتیک شما هست؟
                          بله...ip میکروتیک 192.168.88.1 هست...ip اون سرور داخلیم 192.168.88.5 هست....که گت وی سرورم 192.168.88.1 هست...روی همین سرورم میخوام از بیرون ریموت دسکتاپ بزنم بازم نمیشه!!!!

کامنت

از داخل مشکلی ندارید برای ریموت زدن؟
                            اگر اینترنت مستقیما روی همین سیستم بزارید می تونید از بیرون وصل بشید؟کانکشن pppoe روی این سیستم تنظیم کنید و تست کنید

کامنت

از داخل مشکلی ندارید برای ریموت زدن؟
                              اگر اینترنت مستقیما روی همین سیستم بزارید می تونید از بیرون وصل بشید؟کانکشن pppoe روی این سیستم تنظیم کنید و تست کنید
                              از داخل مشکل ریموت ندارم...تا چند روز پیش که میکروتیک در داخل شبکه ام راه نیفتاده بود...مودم adsl به صورت pppoe تنظیم شده بود...و داخل مودم با استفاده از port forwarding به راحتی به همین سرور پورت 3389 رو فروارد کردم و از بیرون ریموت میشدم...الان که میکروتیک گذاشتم مودمم رو بریج کردم...یک pppoe client روی میکروتیک ران کردم و یک نت نوشتم که فوروارد بشه به پورت 3389 و آی پی 192.168.88.5....

کامنت

در حال انجام ...
                              X