اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

پینگ گرفتن از دو ویندوز و استفاده از میکروتیک به عنوان روتر در ماشین مجازی virtualbox

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

[درخواست] پینگ گرفتن از دو ویندوز و استفاده از میکروتیک به عنوان روتر در ماشین مجازی virtualbox

سلام دوستان عزیز
    من روی virtualbox یک میکروتیک و یک ویندوز xp نصب کردم و ویندوز خودم سون هست
    حالا میخوام از میکروتیک به عنوان روتر بین این دو ویندوز استفاده کنم که بشه همدیگه رو پینگ کنند یعنی این سه تا
    و سپس یه کاری کنم که دوتا ویندوز نتونن همدیگه رو به طور مستقیم پینگ کنند و فقط از طریق میکروتیک که به عنوان روتر تعریف میکنیم
    عمل پینگ کردن رو انجام بدن.
    اطلاعاتم زیاد نیست اگه لطف کنید با دستورات کامل و قدم به قدم بگید واقعا ممنون میشم اگه مقاله ای هم باشه ممنون میشم
    انشاءالله سربلند باشید
    اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم

مهندس این دوتا پست رو ببین امیدوارم که مفید باشه

http://www.forum.persianadmins.ir/th...C%D8%B1%DB%8C)

http://www.forum.persianadmins.ir/th...AA%DB%8C%DA%A9
    شرکت شبکه گستر پارسین
    09123514173

کامنت

خیلی ممنون از جواب سریع شما عزیز
      فقط اگه بتونید پستهایی که مربوط به سوال من هست رو بگید ممنون میشم چون آموزشها خیلی زیاد هستن البته لینک اول ویدئو هست ولی لینک دوم خیلی طولانی هست و نمیدونم کجاش به من مربوط میشه مخصوصا اینکه من از virtualbox
      استفاده میکنم.
      انشاءالله سربلند باشید
      آخرین ویرایش توسط hamid3pnn; در تاریخ/ساعت 2014/06/07, 11:16 PM.

کامنت

مهندس جان بنده به شما پیشنهاد میکنم که روی vmware نصب کنید
        چون اموزش براش زیاد هست . در ضمن اینکه شما سوالتون رو توی 2 خط
        نوشتید دلیل نمیشه که جواب کوتاهی داشته باشه شما اون اموزشهارو
        وقت بزارید و از اول مطالعه کنید . بخش زیادیش جواب سوال شماست و یا
        همون ویدئوی تصویری رو مشاهده کنید کفایت میکنه
        شرکت شبکه گستر پارسین
        09123514173

کامنت

virtual box باید 2 کارت شبکه داشته باشه،هر کدام برای هر ویندوز
          بعد روی هر اینترفیس ip تنظیم کنید،در ویندوزها از ان رنج ها ip تنظیم کرده و گیت وی را میکروتیک بگذارید
          وقتی این مرحله را موفق به انجام شدید به مراحل بعد بروید
          http://www.forum.persianadmins.ir/th...-amp-Date-PPPo

کامنت

خیلی ممنون از شما عزیز
            الان توی کارت شبکه میکروتیک قسمت network adapter1 رو روی internal گذاشتم و adapter2 رو
            روی bridget adapter گذاشتم و توی ویندوز خودم هم یک کانکشن جدید با نام vitualbox host-only network ایجاد شده
            فقط خواهش میکنم این جمله رو راهنمایی بفرمایید که چطور با دستورات انجام بدم
            بعد روی هر اینترفیس ip تنظیم کنید،در ویندوزها از ان رنج ها ip تنظیم کرده و گیت وی را میکروتیک بگذارید

کامنت

1-تنظیم آدرس IP در میکروتیک

برای تنظیم آدرسIP در صورت داشتن چندین اینترفیس باید اینترفیسی که مد نظر است و باید IP بر روی آن تنظیم شود , مشخص کنید.
              برای این منظور اگر روتر بورد در اختیار دارید به شماره پورت دقت کنید یا اگر نام اینترفیس ها تغییر کرده است یا میکروتیک بر روی سروری با چندین کارت شبکه نصب شده است, همه کابل ها را از میکروتیک قطع کرده و از طریق Winbox یا ترمینال, اینترفیسی که به حالت Running هست را پیدا کنید.
              • تشخیص اینترفیس برای تنظیم IP

با استفاده از دستور interface print خروجی همانند زیر را خواهید داشت.
              کد:
              **91;behroozi@PersianAdmins**93; > interface print 

Flags: D - dynamic, X - disabled, R - running, S - slave 
               #     NAME                                          TYPE             MTU 
               0  R  ether1                                        ether             150 
               1       ether2                                        ether             150 
               2       ether3                                        ether             150
              مشاهده از طریق وینباکس
              اینترفیس که به شبکه متصل است با R مشخص شده است , پس آدرس باید بر روی ether1 تنظیم شود.
              پیش فرض ها :
              آدرس IP میکروتیک : 1.1.1.2/24
              دروازه پیش فرض : 1.1.1.1
              DNS سرورها : 4.2.2.4 و 8.8.8.8

• اختصاص آدرس IP از طریق Winbox

حال که اینترفیس مورد نظر مشخص شد آدرس IP را تنظیم کنید.
              قدم اول

قدم دوم

قدم سوم

• اختصاص آدرس IP از طریق ترمینال

برای اضافه کردن آدرس IP بدین ترتیب عمل کنید :
              کد:
              ip address add interface=ether1 address=1.1.1.1/24
              مشاهده کلیه آدرس IP های تنظیم شده :
              کد:
              **91;behroozi@PersianAdmins**93; > ip address print
              Flags: X - disabled, I - invalid, D - dynamic
              #   ADDRESS            NETWORK         BROADCAST       INTERFACE
              0   1.1.1.1/24              1.1.1.0                 1.1.1.255               ether1
              برای حذف آدرس تنظیم شده , می بایست ابتدا از آدرس ها همانند بالا خروجی بگیرید و سپس با توجه به شماره ذکر شده برای آدرس ها , به ترتیب زیر عمل کنید :
              کد:
              ip address remove 0

کامنت

سلام خیلی ممنون اینو انجام دادم
                الان به میکروتیک از طریق ترمینال چون برام راحتتر هست آی پی 192.168.1.2 دادم و network اصلی کامپیوتر خودم رو که host-only داره رو آی پی 192.168.1.1 دادم و الان اون دوتا همدیگه رو پینگ میکنند حالا روی xp مجازی هم باید در همون رنج آی پی بدم؟ و چکار کنم که دوتا ویندوز از طیق میکروتیک فقط بتونن پینگ کنن؟
                انشاءالله سربلند باشید
                آخرین ویرایش توسط hamid3pnn; در تاریخ/ساعت 2014/06/09, 11:11 AM.

کامنت

نه از یک رنج دیگه باید بدید
                  گیت وی هم بزاریدمیکرویتک روی ویندوزها،سیستم ها همدیگه ping میکنن

کامنت

ممنون حالا چکار کنم اینا فقط از طریق میکروتیک همدیگه رو بتونن پینگ کنن؟

کامنت

مگه الان جور دیگه ای هم میتونن همدیگه ping کنن؟

کامنت

نوشته شده توسط hamid3pnn مشاهده پست
                        ممنون حالا چکار کنم اینا فقط از طریق میکروتیک همدیگه رو بتونن پینگ کنن؟
                        منظورتون از اینکه فقط از میکروتیک پینگ کنن چی هست؟؟
                        CCNA,CCNP ,...

کامنت

ببیخشید زیاد وارد نیستم فقط الان ویندوز xp مجازی , ویندوز اصلی من رو پینگ میکنه ولی ویندوز اصلی نمیتونه ویندوز xp مجازی رو پینگ کنه
                          کلا به این شکل عمل کردم : دوتا کارت شبکه میکروتیک اولی روی host-only و دومی رو روی bridget گذاشتم و کارت شبکه ویندوز xp روی internal هست و داخل میکروتیک هم که فقط یک ether1 هست و آی پی ها هم برای میکروتیک 192.168.1.2/24 و برای ویندوز مجازی رو روی 192.168.1.80 گذاشتم و گیت وی رو با winbox روی
                          192.168.1.1 گذاشتم و الان آدرس داخل کارت شبکه host-only ویندوز اصلی رو چی باید بذارم؟ و آیا دوتا ویندوز بدون میکروتیک میتونن همدیگه رو پینگ کنند؟

کامنت

این نکات را رعایت کنید:
                            1-فایروال هر دو سیستم خاموش کنید
                            2-روی میکروتیک 2 کارت شبکه دارید
                            روی کارت شبکه مربوط به ویندوز اصلی ip 192.168.1.1/24 بزارید
                            روی کارت شبکه ویندوز xp ادرس ip 192.168.2.1/24 بزارید
                            روی سیستم ها هم بترتیب 192.168.1.2 و 192.168.2.2
                            از میکروتیک باید هر 2 ip را بتونید ping کنید و گرنه یا تنظیمات virtualbox or vmware اشتباه هست یا فایروال دارید
                            حالا سیستم هاتون چه بدون vmware چه با اون نمی تونن همدیگه ping کنن
                            3-به هر دو سیستم گیت وی بدید،همدیگه Ping میکنن

کامنت

در حال انجام ...
                            X