اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش ساخت اکانت شبیه کارت های اینترنت Dialup بر روی یوزر منیجر میکروتیک

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

[آموزش] آموزش ساخت اکانت شبیه کارت های اینترنت Dialup بر روی یوزر منیجر میکروتیک

با سلام
    بنده برام سوال بود که چطوری میشه در یوزر منیجر میکروتیک برای کاربران اکانت شبیه کارت های اینترنت dialup تعریف کرد که مثلاً کاربر با خرید یک کارت که شما منتشر کردید بتواند 5 ساعت از اینترنت استفاده کند به این صورت که اگر مثلاً امروز 1 ساعت از اشتراکش را استفاده کرد همچنان 4ساعت باقی مانده برایش محفوظ باشد تا در زمانی دیگر استفاده کند. که مثلاً حداکثر تا یک سال دیگر فرصت داشته باشد 4 ساعت باقی مانده را استفاده کند.
    من همین سوال را در اینجا مطرح کردم که دوستان فرمودند آزمایش کنید و نتیجه را بگویید و من هم به خاطر اهمیت موضوع در یک تاپیک جداگانه این موضوع را در اینجا عرض خواهم کرد:

این موضوع برمیگرده به تفاوت uptime و validity اگرچه هردو مربوط به زمان است اما تفاوت اساسی با هم دارند. آزمایشی که بنده انجام دادم این را نیز اثبات نمود.

برای فرض بالا که یک کارت اینترنت 5 ساعته که کاربر قادر باشد حداکثر تا یک سال آینده این 5 ساعتش را استفاده کند اطلاعات باید اینچنین وارد شود :
    uptime : 5h
    validity : 52w1d

از http://wiki.mikrotik.com/wiki/User_Manager/4/PPP_Setup و
    http://wiki.mikrotik.com/wiki/User_M...cter_constants نیز می توانید اطلاعات بیشتری درباره نحوه وارد کردن اطلاعات کسب نمایید.

نکته مهم این است که پهنای باند و سرعت در میکروتیک با کیلوبیت و مگابیت است اما حجم با واحد کیلوبایت و مگابایت است.

جواب نگرفتم

کامنت

نوشته شده توسط salary2005 مشاهده پست
      جواب نگرفتم
      اگرچه بنده در میکروتیک تجربه زیادی ندارم اما شخصاً با همین روش بالا اکانت های مختلف را در یوزر منیجر میکروتیک ساخته و آزمایش کردم و کاملاً عالی جواب داده.
      اگر مانند پست اول این تاپیک تصاویر را قرار دهید بهتر میشه راهنمایی کرد.

در حقیقت uptime و validity هر دو برای ایجاد محدودیت زمانی است فقط با این تفاوت که زمان سنج میکروتیک با قطع شدن اتصال uptime را نیز متوقف می کند و مثلاً اگر چند روز دیگر دوباره متصل شویم از ادامه همان زمان متوقف شده ادامه خواهد داد اما validity اینگونه نبوده و از لحظه ای که اکانت فعال و کاربر متصل شود زمان سنج آغاز به کار خواهد کرد اما اینجا دیگر با قطع شدن اتصال کاربر، زمان سنج متوقف نمی شود و پیوسته زمان سنج کار خواهد کرد تا تاریخش به اتمام برسد و آن زمان اتصال را قطع کند.
      برای قطع کردن اتصال هم uptime یا validity تفاوتی ندارند یعنی زمان سنج هر کدام که زودتر به انتها برسد همان اتصال را قطع کرده و دیگر اجازه اتصال به کاربر نخواهد داد.
      uptime یا validity هر کدام که مانع اتصال کاربر شوند در صفحه هات اسپات با پیغامی نمایش داده می شود که کاربر متوجه شود uptime تمام شده یا validity تمام شده یا اینکه حجمش تمام شده است.
      آخرین ویرایش توسط iman iman; در تاریخ/ساعت 2014/07/28, 01:16 AM.

کامنت

در حال انجام ...
      X