اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

چند تا سوال از یک مبتدی

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

چند تا سوال از یک مبتدی

با سلام خدمت اساتید و مدیران محترم سایت
    چند سوال در رابطه با روتربرد rb951ui-2hnd دارم

1-وقتی میخوام با winbox بهش کانکت بشم باید 15-20 ثانیه وایسم تا ip یا mac رو شناسایی کنه( که هر ازگاهی هم اصلا نمیاره) ولی از طریق ip و webfig سریع وصل میشه(انتی ویروس و فایروال رو غیرفعال میکنم)
    2-ای پی 192.168.88.1 به طور پیشفرض برای پورت wlanتعریف شده و با اینکه دیگر پورتها را ای پی دهی میکنم ولی در wibox فقط 192.168.88.1 را نشان میدهد

3-اگه امکانش هست راجع به عنوانهایی که جلوی هر اینترفیس نوشته اطلاعات بدید که چی هستن؟(master-slave , ....)
    4.jpg
    4-رو جعبه روتربرد نوشته کابل اینترنت رو به پورت اول و کامپیوترها رو به دیگر پورتها بزنید و از اینترنت استفاده کنید میخوام بدونم چطور این کار انجام میشه (توی انجمن اینترنت دار کردن توسط برایج توضیخ داده شده ولی این خودش مستقیم از pppoeاستفاده میکنه تصاویر زیر را ببینید)
    3.jpg8.jpg
    چند تا سوال دیگه هم دارم که اگه لطف کنید و به اینها جواب بدید اونها رو هم مطرح میکنم

قدم قدم
    پورت های شما بریج شدن و روی بریج هم ip 88 تنظیم شده،برای همین همیشه این Ip میبینی
    الان همه پورت هات یکی شدن انگار
    بهتره reset configuration بزنی و وقتی بار اول وصل شدنی بزن remove configuration

کامنت

شما بهتره روتر را خودتون ریست کنید و از طریق این سایت و کمک دوستان کانفیگ کنید اینطوری هم میکروتیک را آروم آروم یاد میگیری
      CCNA,CCNP ,...

کامنت

ممنون امتحان میکنم ببینم چی میشه

کامنت

دوست عزیز توجه داشته باش وقتی میخای به میکروتیک متصل بشی باید اگر روی سیستمت از وی**پی***ان استفاده میکنی. اونو غیر فعال کنی.

کامنت

علت اینکه شما فقط ای پی 192.168.88.1 رو میبینی اینه که کامپیوتر شما توی رنج 192.168.88.1/24 قرار گرفته.
            و اگر ای پی یکی از اترهای شما مثلا 192.168.10..5 باشه . وقتی شما ای پی کامپیوترت 192.168.88.15 هست چطور انتظار داری شما بتونی به ای پی 192.168.88.15 کانکت بشی?
            msdter: اصلی <<<<<R
            slave: زیرشاخه:>>>>RS

کامنت

برای اتصال سریع و راحت
              میکروتیک را به صورت پیشفرض و بدون تنظیمات اولیه
              ریست نمایید
              روی اینترفیس شبکه سیستم خودتان ip adress تنظیم کنید
              بعد از اولین اتصال از روی مک ادرس مورد نظر را روی ether
              mikrotik تنظیم کنید!!

کامنت

نوشته شده توسط siaqqqq مشاهده پست
                1-وقتی میخوام با winbox بهش کانکت بشم باید 15-20 ثانیه وایسم تا ip یا mac رو شناسایی کنه( که هر ازگاهی هم اصلا نمیاره) ولی از طریق ip و webfig سریع وصل میشه(انتی ویروس و فایروال رو غیرفعال میکنم)
                2-ای پی 192.168.88.1 به طور پیشفرض برای پورت wlanتعریف شده و با اینکه دیگر پورتها را ای پی دهی میکنم ولی در wibox فقط 192.168.88.1 را نشان میدهد

3-اگه امکانش هست راجع به عنوانهایی که جلوی هر اینترفیس نوشته اطلاعات بدید که چی هستن؟(master-slave , ....)
                [ATTACH=CONFIG]3162[/ATTACH]
                4-رو جعبه روتربرد نوشته کابل اینترنت رو به پورت اول و کامپیوترها رو به دیگر پورتها بزنید و از اینترنت استفاده کنید میخوام بدونم چطور این کار انجام میشه (توی انجمن اینترنت دار کردن توسط برایج توضیخ داده شده ولی این خودش مستقیم از pppoeاستفاده میکنه تصاویر زیر را ببینید)
                [ATTACH=CONFIG]3163[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]3164[/ATTACH]
                چند تا سوال دیگه هم دارم که اگه لطف کنید و به اینها جواب بدید اونها رو هم مطرح میکنم
                سوال اول شما به خاطر خود ویندوزتون هستش ( انتی سکوریکی یا فایروال )
                سوال دوم شما در بخش بریج می شه روی تمامی اینترفیس ها به اشتراک گذاشت
                سوال سوم شما هر اینترفیس اسمی برای خودش داره که بتونید راحت درگاه هاتون شناسای کنید اینترفیس های که به صورت ایتالیک هستن هیچ کابلی بهشون نصب نیست یا خاموش هستند
                سوال چهارم شما این درگاه همون wan روتر وایرلس های معمولی هستش بعنی اگه شما بخواید ***** در شبکه ایجاد کنید ( شبکه مجاز به خودتون داشته باشید ) از این پورت استفاده میشود و ما بقی پورت ها کار سویچ را برای شما انجام خواهد داد
                شرکت مهندسی شبکه هزاره سوم - NTM.ir

کامنت

در حال انجام ...
                X