اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آبا راهی برای تشخیص گین سیگنال های وای فای وجود داره؟

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

[سوال] آبا راهی برای تشخیص گین سیگنال های وای فای وجود داره؟

با سلام

سوال اول :
    در مثل نرم افزارهای مثل inSSIDer هر چه از فرستنده دورتر باشیم سیگنال را ضعیفتر یا قوی تر نشون می ده یعنی نمی شه تشخیص داد گینی که از دستگاه خارج می شه چقدر است. آیا راهی هست تا بشه مثلاً در 20 متری هم تشخیص بدهیم گین خروجی دستگاه چقدر بوده؟

مثلاً در http://martybugs.net/wireless/conifertest2.cgi#testing چند نفر آنتن های مختلف ساختند و با این نرم افزار گین خروجی آنتن را از 200 متری محاسبه می کنند که فلان آنتن 10dbi خروجی داره و فلان انتن 13 dbi خروجی داره.

--------------------

سوال دوم : اینطور که سوال کردم برای اینکه قدرت خروجی زیادتری داشته باشیم باید پهنای باند خروجی را کاهش دهیم. سوالم این است چطور پهنای باند خروجی میکروتیک را کاهش دهم تا قدرت خروجی wifi به حداکثر خودش برسه؟
    ( برای اینترنت کاربرد دارم و سرعت چندانی در شبکه نیاز نیست ولی چون قدرت خروجی مناسب نیست اولویت با قدرت بیشتر است. الان tx power من این شکلیه و نرم افزار inSSIDer در قسمت max rate عدد 144 را نشون می ده. قبلا این عدد 300 بود ولی الان 144 است. ولی همین نرم افزار سیگنال های شرکت های دیگر در محدوده ما را اکثراً روی max rate 54 نشون می ده.

با تشکر

tx power بهتره دست نزنید،خود دستگاه اتوماتیک تنظیم کنه،99درصد اینطوری بهتره
    برای پهنای باند هم برید توی تب data rate
    advance باید فعال باشه

کامنت

در حال انجام ...
    X