اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

اتصال دو خط adsl

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

[سوال] اتصال دو خط adsl

سلام

با عرض خسته نباشید،

ما الان یه ۲تا خط adsl گرفتیم ، که یکی ip validداره و یکی نداره، حالا میخوام ۲ تاشو بدم به میکروتیک که همه استفاده کنن ،مواردی که کمک میخوام:
    ۱- اینکه یکسریا از بیرون به اونی که آی پی ولید داره vpn بزنن، که وصل شن به سرور
    ۲- هر ۲تا اینترنت بین همه share بشه ، در صورت امکان شناور هر ۲تا سرویس بدن به همه که سرعت کم نیاریم،
    ۳- اینکه pppoeرو تو مودم ست کنم بهتره یا میکروتیک؟

میخوام از تجربه اساتید استفاده کنم تو این سناریو.

ممنون

سلام می تونید با mangel این کارو انجام بدی به راحتی.
    خاکی باش! دست بالای دست بسیار است!

کامنت

برای اینکار بهتره از تجهیزات لود بالانسینگ استفاده کنید که بهترینش Peplink هست.
      A+,Network+,Server+,MCSE:Sec,MCITP:EMA

کامنت

شما باید از لود بالانسینگ استفاده کنید که توصیه میشه از سخت افزار های مربوطه مثل پپ لینک استفاده کنید که کارای و سهولت کارزیاد باشه براتون
        pppoe هم باید توی مودم ست بشه
        CCNA,CCNP ,...

کامنت

با تشکر از دوستان،

دوست عزیز mry soft میشه لطف کنین یکم راجع به mangel که انجام بدم توضیح بدین؟

دوست عزیز saeedshams اگر pppoe را در مودم تنظیم کنم ، باید از طریق ip forward مودم آی پی ولید و بدم به میکروتیک جهت vpn که از بیرون میخوان به شرکت وصل شن.

با تشکر
          با تشکر

کامنت

نوشته شده توسط moji_sh مشاهده پست
            با تشکر از دوستان،

دوست عزیز mry soft میشه لطف کنین یکم راجع به mangel که انجام بدم توضیح بدین؟

دوست عزیز saeedshams اگر pppoe را در مودم تنظیم کنم ، باید از طریق ip forward مودم آی پی ولید و بدم به میکروتیک جهت vpn که از بیرون میخوان به شرکت وصل شن.

با تشکر
            با تشکر
            در خصوص صحبت دوستان باید عرض کنم peplink گرونه خیلی فکر نکنم بخواین اینقدر هزینه کنید
            در خصوص بالانسینگ این کار با مشکروتیک عملی است بنده با روتر 1100ahx2 به 8 خط dsl 8 مگابیتی شاتل به پهنای باند کامل 64mbps رسیدم بدون مشکل و کل ترافیک رو تونستم بکشم اما در باز کردن سایت ها دچار مشکل میشی اگر سایتی با ای پی لاگین حساس باشه نمی تونی لاگین کنی و هر صفحه یوزرنیم و پسورد می یاد! اما توی دانلود هیچ مشکلی نخواهی داشت البته لازم به ذکره می تونی کل ترافیکت رو با منگل مدیریت کنی مثلا httpیا همون وب با یه لینک بره دانلود از همه لینک استفاده کنه و ......

واسه منگلی هم که بهت گفتم توی سایت خود میکروتیک انواع مثالها زده! یه سرچ ساده بزن توی گوگل ببین اینم یه نمونشه!
            http://ferdi.blog.unas.ac.id/artikel...lancing-2-isp/

هر دیوایسی که خوبی و یه بدی (ضعف) داره اما خدا وکیلی میکروتیک از دید من یه ادمی هست که من همیشه بهش نیاز دارم !

در خصوص ip ولید که گفتی هم می تونی نت کنی ای پی تو روی مودم که اینطوری pppoe روی مودم میشه و پورت فوروارد و یا dmz می کنی !
            اما اگه سعی کنی pppoe روی میکروتیک بزنی خیلی کار ها می تونی انجام بدی در کل هر دو صورت برای vpn قابل استفاده است اما پورت فوروارد مودم همیشه محدود هست و در اکثر مودم ها می تونی نهایتا 30 تا رول فوروارد کنی!
            در کل امیدوارم موفق باشی منم روزی مثل شما بودم و وقتی دوست داشتم بدونم همه منو می پیچوندن چون اطلاعاتی نداشتم سر بالا جواب می دادن اما من راه شما رو خیلی وقت پیش رفتم سعی کن از دکتر گوگل بپرسی مشکلاتت رو حل میشه ! :)
            خاکی باش! دست بالای دست بسیار است!

کامنت

با اجازه اساتید
              آقایونی که میخوان تعداد پکت بالا رو اینترنت عبور بدن حتما و حتما pppoe رو تو میکروتیک بزنن
              من تجربه بدی دارم از این موضوع
              1 ماه طول کشید تا مشکلو متوجه شدم

کامنت

ممنون از راهنمایی دوستان

پس کلا" از میکروتیک نمیشه به صورت استاندارد 2تا adsl را بین همه بطور مساوی share کردو حتما" باید از دیوایس های دیگه استفاده کرد؟درسته؟

ممنون

کامنت

نوشته شده توسط saeedahmadi مشاهده پست
                  با اجازه اساتید
                  آقایونی که میخوان تعداد پکت بالا رو اینترنت عبور بدن حتما و حتما pppoe رو تو میکروتیک بزنن
                  من تجربه بدی دارم از این موضوع
                  1 ماه طول کشید تا مشکلو متوجه شدم
                  علت رو میشه بفرمائید ؟

کامنت

نوشته شده توسط moji_sh مشاهده پست
                    ممنون از راهنمایی دوستان

پس کلا" از میکروتیک نمیشه به صورت استاندارد 2تا adsl را بین همه بطور مساوی share کردو حتما" باید از دیوایس های دیگه استفاده کرد؟درسته؟

ممنون
                    چرا میشه شما می تونید با روشهای مختلفی این کار را انجام بدیددرخود میکروتیک مثل pcc اما خیلی اذیت می شید
                    CCNA,CCNP ,...

کامنت

با سلام

alisc عزیز ، علت خاصی نیست ، با توجه به گفته های اساتید که میگن اگه از میکروتیک برای بالانسینگ استفاده کنیم به مشکل میخوریم.

شما راه حل بهتری دارین بجز پپ لینک؟

ممنون

کامنت

چون مودم adsl نمیتونه پکت با تعداد بالا رو بطور صحیح عبور بده و دچار کندی شدید میشه

نوشته شده توسط alisc مشاهده پست
                        علت رو میشه بفرمائید ؟

کامنت

تو بعضی مودم ها هم تعداد رکوردهای نت محدودیت داره

کامنت

در حال انجام ...
                          X