اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

فکس بر روی الستیکس

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  فکس بر روی الستیکس

  همانطور که می دانید الستیکس دارای یه فکس سرور خوب و قوی برای ارسال و دریافت فکس هاست، این فکس سرور از نرمافزار کدبار Hylafax برای این منظور استفاده می کند.
  الستیکس می‌تواند فکس‌ها را از ورودی‌های متفاوت همچون ترانک‌های IAX,SIP,ZAP دریافت کند. در اولین قدم باید یک داخلی IAX تعریف کنید، این داخلی نقش مودم رو برای ارتباط بین استریسک و هایلافکس ایفا می‌کند، شما برای هر فکس سرورس که می‌خواهید ایجاد کنید نیاز به یک داخلی IAX دارید. برای این منظور به منوی روبرو بروید –> مرکز تلفن –> تنظیمات سیستم تلفنی –> داخلی‌ها بروید. در آنجا برای انتخاب نوع داخلی Generic IAX2 Device را انتخاب کرده و دکمه submit رو بزنید. تنظیماتی که باید وارد شود و یا تغییر کند فقط موارد زیر است،
  User Extension: شماره داخلی
  Display Name: یک نام دلخواه
  Secret: رمز داخلی
  Record Incoming: قرار بدهید Never
  Record Outgoing: قرار بدهید Never

  حالا دکمه Submit رو اون پایین بزنید، داخلی شما، در واقع مودم شما آماده است، در دومین قدم باید یک فکس مجازی بسازید، به این منو بروید –> فکس –> فکس مجازی مجازی یکسری اطلاعات برا ایجاد فکس مجازی که همون سرور فکس شماست نیاز هست:
  نام فکس مجازی: “یک نام دلخواه”
  نام فکس مجازی (IAX): “شماره داخلی IAX که ساختیم”
  رمز (IAX): “رمز شماره IAX که ساختیم !”
  ایمیل مقصد: “ایمیلی که می‌خواهید برای ارسال فکس به اون استفاده بشه”
  کد کشور:”میشه ۹۸ قرار داد”
  کد منطقه: “اینم میشه ۰۲۱ قرار داد”
  نام تماس گیرنده: “نام شرکت شما”
  شماره تماس گیرنده: “تلفن شرکت شما”

  بعد از ایجاد به قسمت لیست فکس مجازی بروید، در اینجا باید فکس ایجاد شده نشان داده شود و در قسمت “وضعیت ” آن Running and idle on ttyIAX1 نوشته شده باشد.
  حالا سیستم شما آماده دریافت فکس است، برای تست می توانید به داخلی IAX تعریف شده زنگ بزنید، بوق فکس را خواهید شنید. ;D می توانید بر روی منوی منشی خود IVR یک کلید مثلا عدد ۶ را برای فکس در نظر بگیرید و هرکسی که ۶ را بزند به فکس سرور شما وصل شود. شما همین روش را برای ایجاد فکس‌های بیشتر می‌توانید به کار برید، می‌توانید چندین دستگاه فکس مجازی داشته باشید. فکس‌های در یافتی به صورت فایل PDF در می‌ایند و پس از دریافت در منوی –> فکس –> مشاهده فکس قابل دیدن و دریافت هستند.
در حال انجام ...
X