اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ریکاور و بازگرداندن پسور روت root لینوکس

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  ریکاور و بازگرداندن پسور روت root لینوکس

  ممکن است مدیر سیستم لینوکسی پسوردش را فراموش کند.
  تمامی پسورد ها در فایل etc/shadow/ ذخیره میشوند.
  اگر کاربر root پسوردش را فراموش کند نمی تواند وارد سیستم شود و اگر نتواند وارد سیستم شود نمی تواند دستور passwd را برای ایجاد یک پسورد جدید اجرا کند.
  در ضمن کاربران عادی هم نمی توانند دستور su passwd را اجرا کند چون پسورد root را ندارد.
  روش reset کردن پسورد root به اینصورت است که باید وارد مد تک کاربره شویم و از آنجا پسورد جدید بسازیم.
  اول سیستم را Restart کنید و در صفحه گراب با Arrow Key ها سیستم عامل لینوکس رو انتخاب کنید( اگه چند تا سیستم عامل دارید) و سپس کلید e رو بزنید(e کوچک) تا شکل زیر رو ببینید. دوباره با Arrow Key ها روی کادر قرمز بروید ( خطی که شامل کلمه Kernel است). دوباره e را بزنید تا وارد مد متنی شوید. در این مد باید خط Kernel را ویرایش کنید. در هر صورت مهمترین بخش انتخاب خطی است که شامل کلمه Kernel است و باید e را کلیک کنید. نکته دیگر اینکه اگر چندین نسخه Kernel را دارید، نسخه مورد نظرتان را انتخاب کنید.


  پس از اینکه روی خطی که کلمه Kernel را دارد، کلید e را وارد کردید باید با Arrow Key ها به انتهای خط بروی و حنمن یک Space بزنید.
  در انتهای خط حرف S یا کلمه Signal را وارد کنید.(S بزرگ و S اول Signal هم بزرگ است.).


  پس از نوشتن باید Enter را بزنید.برای ادامه روند بوت شدن کلید b را بزنید. بعد از گذشت مدتی وارد مد تک کاربره می شوید که بطور پیش فرض از پوسته sh بصورت شکل زیر استفاده می شود.


  همانطور که می بینید شما مجوز root را دارید (چون نماد # وجود دارد). حالا دستور passwd root را اجرا کنید.(می توانیم نام کاربری root را هم نیاوردیم چون در حال حاضر با کاربر و مجوز root در سیستم هستیم) . دوبار پسور را مانند شکل زیر وارد کنید و در نهایت پیغامی که در کادر قرمز هست را می بینید.

در حال انجام ...
X