PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : emule

ramin_malek
2008/03/01, 12:36 AM
سلام
در این برنامه تورنت دو نوع سرور هست1-سرور که پایگها داده لینک ها در آنها برای جستجو هست

2- kad ?این چیست؟

دومین سئوال من اینه اگر ما ip valid نداشته باشیم چجوری می توانیم توی تورنت فایل share کنیم؟
می دونم این کار شدنی هست ولی منطق آن چگونه هست؟

mehdider_5
2008/03/01, 08:15 AM
با سلام
آيا اين emule را با يد در روي سرور نصب كرد يا روي client ها هم ميشود برنامه را از كجا ميتوان دانلود كرد و طريقه استفاده اش چگونه است

ramin_malek
2008/03/01, 11:19 AM
دوست من این یک برنامه p2p هست من فایلی رو شیر میکنم سما از روی هارد من دانلود میکنید
کسی نقش اختصاصی سرور رو نداره

برای دانلود

emule-project.net

برید
موفق باشید

ramin_malek
2008/03/01, 11:20 AM
کسی جواب من رو نمیده؟؟/

iman.gh
2008/03/01, 12:32 PM
kad یک سرور هستش که از تمام سرورهای emule بهتر.
ip valide با ip invalide هیچ فرقی نداره چون اگه ip invalide هم داشته باشی در هر صورت با یک ip valide میره سمت شبکه

ramin_malek
2008/03/01, 08:11 PM
دوست من وقتی من یک آی پی غیر معتبر دارم که ز نت دارم استفاده میکنم

چجوری فایل رو شیر میکنم
که طرف از من دانلود کنه

یک راه حل هست به نام hamachi

که نمیدونم اینجا کاربرد داره

یعنی سند دائم فایل به سرور

sm.davoudi
2008/03/01, 08:24 PM
اینطوری نیست . وقتی شما به سرور وصل می شید یک Session بر روی یک Socket TCP ایجاد میشه . لیست فایلهایی که شما به اشتراک گذاشتید به سرور منتقل میشه و هرکی بخواد دانلود کنه از روی همین Session از طریق سرور دانلود می کنه به همین دلیله که هروقت که از شما دانلود میکنن شما هم میتونی دنلود کنی

sepand
2008/03/02, 09:46 AM
چيزي كه من ميدونم اين نوع برنامه هاي P2P با پروتكل UDP كار ميكنند چون كه اساس كار TCP برپايه ترتيب درخواست ها هست و در اين نوع برنامه ها چون دريافت فايل تنها از يك محل نيست و برنامه برحسب سرعت اينترنت كاربراني كه فايل مورد نظر شما رو دارن بروشي كه sm.davoudi گفتن شروع به دريافت فايل ميكند. در همين موقع سايرين هم به شما ميتونن وصل بشن و از قسمتهايي كه دريافت فايل ان بر روي سيستم شما تكميل شده استفاده كنند. معمولا ميزان سرعت دانلود شما به ميزان upload كه شما تعريف كرديد ارتباط داره.

sm.davoudi
2008/03/02, 10:58 AM
با تشکر از Sepand که اشتباه من رو اصلاح کرد بله پورت دانلود UTP است اما پورت اتصال اولیه همان TCP می باشد

mss
2008/03/02, 02:30 PM
چيزي كه من ميدونم اين نوع برنامه هاي P2P با پروتكل UDP كار ميكنند چون كه اساس كار TCP برپايه ترتيب درخواست ها هست و در اين نوع برنامه ها چون دريافت فايل تنها از يك محل نيست و برنامه برحسب سرعت اينترنت كاربراني كه فايل مورد نظر شما رو دارن بروشي كه sm.davoudi گفتن شروع به دريافت فايل ميكند. در همين موقع سايرين هم به شما ميتونن وصل بشن و از قسمتهايي كه دريافت فايل ان بر روي سيستم شما تكميل شده استفاده كنند. معمولا ميزان سرعت دانلود شما به ميزان upload كه شما تعريف كرديد ارتباط داره.

سلام
تنها با کپچر کردن میشه پی به صحت قضیه برد.

با تشکر از Sepand که اشتباه من رو اصلاح کرد بله پورت دانلود UTP است اما پورت اتصال اولیه همان TCP می باشد
خیلی بعیده.عکس چیزی که شما فرمودید منطقی تر میباشد....
چون اگر دانلود به صورت UDP باشه با خراب شدن حتی یک پکت بین راه باید کل آن پکیج دوباره دانلود شود که این با اصل TCP/IP مغایر هست.
موفق باشید.

sepand
2008/03/02, 11:19 PM
اساس كار UDP برپايه ترتيب نيست براي همين در P2P ها از UDP استفاده ميشود مثلا در voice هم از UDP استفاده ميشود. emule براي دريافت فايل هارو به صورت تيكه تيكه ميگيرد و در انتها به هم combine ميكند.

mss
2008/03/02, 11:45 PM
اساس كار UDP برپايه ترتيب نيست براي همين در P2P ها از UDP استفاده ميشود مثلا در voice هم از UDP استفاده ميشود. emule براي دريافت فايل هارو به صورت تيكه تيكه ميگيرد و در انتها به هم combine ميكند.

سلام
اساس کار UDP در واقع Connection Less هست یعنی پکتها گارانتی نمیشن.یعنی برای مبدا مهم نیست پکتها سالم به مقصد میرسن یا نه که صد البته سرعت ارتباط هم در UDP بیشتر از TCP هست.مثل ارتباطات صوتی و تصویری...
به طور مثال وقتی دستگاه رسیور یک تصویری را به واسطه سیگنال ضعیف دریافت نمیکند معنی ندارد از Provider درخواست مجدد آن را نماید.
ولی در TCP عکس این قضیه صادق هست.یعنی اساس کار Connection Oriented هست.
به هر جهت کپچر کردن پکتها بهترین راه برای پی بردن به نوع ارتباط هست.
موفق باشید.