اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

انتشار نسخه ۴٫۴ هایپروایزر Xen با پشتیبانی از معماری ۶۴ بیتی ARM

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

 • انتشار نسخه ۴٫۴ هایپروایزر Xen با پشتیبانی از معماری ۶۴ بیتی ARM

  نسخه ۴٫۴ هایپروایزر Xen که یکی از ویژگی‌های بارز آن پشتیبانی از سرورهای مبتنی بر معماری ARM است منتشر شد. باتوجه به‌اینکه گرایش به سمت سرورهای کم‌مصرف در مراکز داده بزرگ رو به‌افزایش است.

  به نقل از فن آوری اطلاعات ایران، بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های ابری از این فناوری بهره می‌برند. (هایپروایزرها درکل، سامانه‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری – firmware – یا سخت‌افزاری هستند که برای ایجاد و راهبری ماشین‌های مجازی به‌کار می‌روند.) در حال حاضر متولی توسعه نرم‌افزار اپن‌سورس Xen گروه Xen Project است که در درون بنیاد لینوکس شکل گرفته‌است.

  و البته این نرم‌افزار از سوی چندین شرکت بزرگ از جمله ای‌ام‌دی، سیتریکس، اینتل، اوراکل و سوزه هم پشتیبانی می‌شود و شرکت‌های فوق در جهت هرچه سازگارتر کردن سخت‌افزارها با آن می‌کوشند. از این‌رو Xen را می‌توان در دل محصولات بزرگی همچون CloudStack و Oracle VM (قبلاً OpenStack) مشاهده‌کرد.

  این هایپروایزر از سال ۲۰۱۳ با سخت‌افزارهای مبتنی بر معماری ARM سازگار شد اما اینک نسخه جدید آن از معماری ۶۴ بیتی ARM نیز پشتیبانی می‌کند. به‌این ترتیب SoCهای X-Gene شرکت AppliedMicro (که در مایکروسرورهای دل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند) و نیز ECX-2000 محصول Calxeda، همچنین OMAP5 ساخت تگزاس اینسترومنتس و SoCهای SunXi محصول Allwinner نیز مورد پشتیبانی Xen 4.4 خواهندبود.

  بنیاد لینوکس در همین باره اظهار داشته‌است که یکی از مزیت‌های کلیدی پشتیبانی Xen از معماری ARM ارتقای قابلیت‌های چندسکویی آن است و درنتیجه شرکت‌های سازنده سخت‌افزار می‌توانند Xen را بسیارسریع‌تر از پیش و همزمان با معرفی SoCهای جدید روی این تراشه‌ها پیاده کنند.
  از دیگر ویژگی‌های Xen 4.4 پشتیبانی گسترده‌تر آن از بوت‌لودرها و رابط‌های سفت‌افزاری (firmware interfaceهای) خاص ARM و همچنین سازگاری با LVMها و پارتیشن‌های فیزیکی جهت ذخیره داده‌ها در دیسک‌های ماشین‌های مجازی است.
در حال انجام ...
X