اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

گام تازه مایکروسافت در پروژه ˈاینترنت اشیاˈ

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

 • گام تازه مایکروسافت در پروژه ˈاینترنت اشیاˈ

  به نقل از وب سایت خبری ای.ویک، هی یر هی یر (Here Here) نام پروژه ای است که از ترکیب تحلیل داده ها و رسانه های اجتماعی استفاده می کند تا به کاربران خود در مورد مسایل مختلف اطلاع رسانی کند.

  لابراتوار تجارب اجتماعی آینده (FUSE) متعلق به بخش تحقیقات مایکروسافت این پروژه را آغاز کرده است.

  این پلتفرم هماهنگ با خدمات تلفن همراه به صورت گزینشی و مرتبط، استتوس های مربوط به رخدادهای محلی را توزیع می کند.

  این استتوس ها شبیه به پیام های اجتماعی ای است که دوستان برای هم ارسال می کنند. وب سایت همراه با آن به کاربران این امکان را می دهد که از طریق نقشه ای تعاملی، از مسایل محله خود و آن چه بر آن تأثیر می گذارد بیش تر مطلع شوند.

  این خدمات آخرین نمونه از گرایش روبه رشد مایکروسافت به فناوری های تحلیل محور مبتنی بر محل است.

  نیویورک برای آغاز تجربه هی یر هی یر انتخاب شده است. هی یر هی یر داده های خود را از مراکز خدمات شهری، اطلاعات، و کمک های غیراضطراری شهر به دست می آورد.

  در مرحله بعدی با تحلیل داده ها، مهمترین آن ها را شناسایی می کند و پیام هایش را به نحوی می فرستد که شبیه به پیام هایی باشد که مردم برای تشریح رخدادهای محله برای هم می فرستند.

  کتی لندن محقق ارشد مرکز تحقیقات مایکروسافت می گوید که فناوری راهی است برای ساده سازی شیوه بیان مسایل محله که در قالب متنی فشرده شبیه به نوشته هایی که برای دوستان تان می فرستید ارسال می شود.

  وی افزود:به جای آن که کاربر مدام در معرض روزآمدسازی ها و آمار محله قرار گیرد هی یرهی یر طوری طراحی شده است که کاربر را به شیوه ای مرتبط تر در موضوع دخیل کند.

  این کار با چاشنی زبان طبیعی پیامک ها صورت می گیرد و پیام ها در وب سایت درج می شوند، به مشترکان ایمیل می شوند، و به حساب های کاربری توییتر افراد نیز ارسال می شوند.

  به گفته محقق مایکروسافت این ویژگی ها موجب ایجاد ارتباطی مستقیم و انسانی برای انتقال اطلاعات می شود و هی یرهی یر صدایی انسانی به محلات می دهد که امیدواریم گفت وگو راجع به مسایل را ترغیب کند.

  براساس اعلام شرکت مایکروسافت با این که هنوز در روزهای نخست کار بر روی این فناوری است، هی یرهی یر جای پایی محکم برای کمک به کاربران در درک مفهوم اینترنت چیزها محسوب می شود.
در حال انجام ...
X