اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

نزول سه پله‌ای ایران در آمادگی الکترونیکی

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

 • [خبر] نزول سه پله‌ای ایران در آمادگی الکترونیکی

  مجمع جهانی اقتصاد از نزول ۳ پله ای ایران در رده بندی جهانی از نظر آمادگی و توسعه تکنولوژی اطلاعات خبر داد و اعلام کرد ایران رتبه ۱۰۴ جهان بر اساس «شاخص آمادگی شبکه ای» را کسب کرده است.
  به گزارش تسنیم، مجمع جهانی اقتصاد در جدیدترین گزارش خود از سلسله گزارش های سالانه « تکنولوژی اطلاعات جهان » وضعیت توسعه تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات در 148 کشور جهان از جمله ایران را مورد بررسی قرار داده است.
  این نهاد بین المللی کشورهای جهان را بر پایه شاخصی به نام شاخص آمادگی شبکه ای رده بندی کرده است. شاخص آمادگی شبکه ای وضعیت و میزان آمادگی کشورها برای بهره‌برداری از فرصت‌های ایجاد شده از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات را نشان می دهد. این شاخص به دنبال ایجاد درک بهتر از تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بر رقابت پذیری کشورها، نه تنها به عنوان یک صنعت، بلکه به عنوان موتور محرکه صنایع و اقتصاد کشورهاست.
  در این شاخص سه مولفه مورد نظر قرار گرفته اند که عبارتند از محیطی که ساختار فناوری اطلاعات در هر کشور بر روی آن مستقر شده است، میزان آمادگی نقش‌آفرینان اصلی اجتماع یعنی افراد، بنگاه‌های اقتصادی و دولت جهت بهره‌برداری از فناوری اطلاعات و نهایتاً میزان استفاده عملی و عینی این نقش‌آفرینان از تکنولوژی های ارتباطی.
  بر این اساس به هر کشور نمره ای از صفر تا 10 داده می شود که هر چه نمره یک کشور بیشتر باشد دلالت بر آمادگی و توسعه بیشتر تکنولوژی ارتباطات در آن کشور دارد.
  مجمع جهانی اقتصاد نمره ایران در شاخص آمادگی شبکه ای را 3.42 واحد اعلام کرده است. ایران در سال میلادی گذشته نیز همین نمره را در شاخص آمادگی شبکه ای بدست آورده بود.
  در عین حال ایران در رده بندی جهان 3 پله نزول داشته و در حالی که سال گذشته رتبه 101 جهان از نظر میزان توسعه تکنولوژی اطلاعات را بدست آورده بود در گزارش امسال به رتبه 104 تنزل پیدا کرده است.
  بر اساس این گزارش فنلاند در رتبه نخست جهان از این نظر قرار گرفته است. نمره این کشور در شاخص آمادگی شبکه ای 6.04 واحد اعلام شده است. سنگاپور با نمره 5.97 واحد و سوئد با نمره 5.93 واحد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.
  رتبه برخی کشورهای دیگر بر اساس شاخص آمادگی شبکه ای عبارت است از: آمریکا 7، آلمان 12، ژاپن 16، قطر 23، امارات 24، فرانسه 25، اسپانیا 34، عمان 40، اردن 44، ترکیه 51، ایتالیا 58، کویت 72، مصر 91، آرژانتین 100، پاکستان 111، مالی 127، یمن 140.
  کشور آفریقایی چاد نیز با کسب نمره 2.22 در انتهای رده بندی جهانی قرار گرفته است.

 • #2
  آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب . ما که اون پاییناییم دیگه 3 یا 4 پله به جایی بر نمیخوره
  شرکت شبکه گستر پارسین
  09123514173

  کامنت

  در حال انجام ...
  X