اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

ایجاد اینترفیس برای میکروتیک در hyper-v

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

 • ایجاد اینترفیس برای میکروتیک در hyper-v

  من رو سیستمم هایپر وی دارم ، روش ویندوز سرور اوردم بالا و بدون مشکل کار میکنه ، میکروتیک رو هم اورد بالا ولی مشکلم اینه که میکروتیکم هیچ اینترفیسی نداره !! راه حل چیه به نظرتون؟

 • #2
  ایجاد و راه­اندازی سناریوهای مختلف شبکه در محیط مجازی با استفاده از ماشین­های مجازی مستلزم ایجاد یک شبکه مجازی و دانستن نحوه ارتباط بین ماشین­هاست. بخشی که امروز قرار هست در موردش صحبت کنم به دلایلی که گفته شد از مهمترین بخش های مربوط به آموزش Hyper-V هست و درک و فهم خوب این بخش میتونه شما رو در راه اندازی سناریوهای مختلف در محیط Hyper-V کمک کنه. طبق اصول و سیاستی که سایت آموزش شبکه از ابتدا داشته، سعی خواهم کرد تا در حد ممکن ساده و در عین حال مفید مطلب رو عنوان کنم.
  به­طور خلاصه شبکه مجازی در Hyper-V در واقع محیطی است که یک Switch لایه دو شبکه را شبیه­سازی می­کند. در Hyper-V هر شبکه مجازی دارای سه نوع Profile و یا به عبارتی سه نوع Connection است که نحوه ارتباط ماشین­های مجازی با یکدیگر و یا ماشین­های مجازی با ماشین­های فیزیکی را مشخص می­کند. پس تنها کاری که شما نیاز به انجام آن دارید انتخاب نوع ارتباط ماشین­ها بر اساس نیاز در شبکه مجازی ایجاد شده است. حال به بررسی Virtual Network و نوع Connection های موجود در شبکه مجازی می­پردازیم.
  در کنسول Hyper-V Manager گزینه Action> Virtual Network Manager را انتخاب کنید.


  در پنجره Virtual Network Manager و سربرگ Virtual Networks می توانید با کلیک بر روی گزینه New Virtual Network و کلیک دکمه Add یک شبکه مجازی جدید ایجاد کنید اما در حال حاضر احتیاج به این عمل نیست.  همان طور که می بینید، پایین گزینه New Virtual Network به صورت پیش فرض یک شبکه مجازی با نام New Virtual Network ایجاد شده است. این همان شبکه ای است که در هنگام ایجاد VM اتصال کارت شبکه مجازی را به این شبکه انتخاب کردیم. بر روی آن کلیک و آن را انتخاب کنید.  درهمان صفحه در قسمت Name قادر به تغییر نام شبکه مجازی خواهید بود و در قسمت Notes می توانید توضیحی راجع به آن بنویسید.  در سربرگ Connection شما قادر به تعیین نوع ارتباط ماشین¬های موجود در یک شبکه مجازی خواهید بود. درک مفهوم هر سه نوع Connection اهمیت زیادی خواهد داشت.External، Internal و Private.


  حالت Private virtual machine network:
  در این حالت شبکه مجازی به صورت یک سوئیچ که تنها ارتباط بین ماشین های مجازی ایجاد شده در Hyper-V را فراهم می کند عمل خواهد کرد. در حالت Private هیچ ارنباطی بین ماشین های مجازی با ماشین فیزیکی Host (کامپیوتری که سرور Hyper-V را میزبانی می کند) و شبکه LAN فیزیکی شما وجود نخواهد داشت.
  توجه داشته باشید که منظور از شبکه LAN فیزیکی شبکه ای است که ماشین فیزیکی Host و دیگر ماشین های فیزیکی در آن قرار دارند.

  حالت Internal Only:
  در حالت Internal شبکه مجازی به صورت یک سوئیچ که ارتباط بین ماشینهای مجازی با یکدیگر و همین طور با ماشین فیزیکی Host را فراهم می کند عمل خواهد کرد. در این حالت نیز همچنان ارتباطی بین ماشین های مجازی با شبکه LAN فیزیکی شما وجود نخواهد داشت. برای فراهم کردن حالت ارتباطی Internal، شبکه مجازی یک کارت شبکه مجازی به ماشین فیزیکی Host اضافه خواهد کرد. همان طور که می بینید ماشین Host در حالت Internal دارای دو کارت شبکه خواهد بود. یک کارت شبکه فیزیکی که ارتباط ماشین Host را با شبکه LAN فیزیکی فراهم می کند و دیگری کارت شبکه مجازی که ارتباط ماشین Host را با ماشین های مجازی فراهم می کند و بین این دو هیچ ارتباطی وجود نخواهند داشت.

  حالت External:
  در حالت External شبکه مجازی به صورت یک سوئیچ که ارتباط بین ماشین های مجازی با یکدیگر و با ماشین فیزیکی Host و همین طور شبکه LAN فیزیکی را فراهم می کند عمل خواهد کرد. در این حالت نیز شبکه مجازی یک کارت شبکه مجازی به ماشین فیزیکی Host اضافه خواهد کرد اما تفاوت در این است که کارت شبکه فیزیکی در ماشین Host تنها به صورت یک سوئیچ ارتباطی برای شبکه مجازی عمل خواهد کرد. برای مشاهده این موضوع بر روی کارت شبکه فیزیکی کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.

  کامنت

  در حال انجام ...
  X