اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

دسترسی به اینترنت در شبکه مجازی

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

 • دسترسی به اینترنت در شبکه مجازی

  در این بخش قصد دارم تا در رابطه با روش های دسترسی به اینترنت در ماشین مجازی صحبت کنم. پیاده سازی این سناریو به مانند دو بخش آموزشی قبل بستگی به میزان آشنایی شما با سه پروفایل موجود در شبکه مجازی Hyper-V خواهد داشت ( Private, Internal و External ). شاید تا قبل از شروع این آموزش نحوه پیاده سازی این سناریو رو حدس زده باشید.
  به دو روش می توان در ماشین مجازی به شبکه اینترنت دسترسی پیدا کرد:
  روش اول: استفاده از نوع اتصال External در شبکه مجازی.
  وارد مسیر Hyper-V Manager> Action> Virtual Network Manager شده گزینه External را انتخاب کنید:  کابل LAN شبکه ای که اینترنت شما بر روی آن Share است به کارت شبکه (فیزیکی) ماشین Host متصل کنید. از آنجایی که در حالت External ماشین های مجازی، ماشین Host و LAN فیزیکی در یک شبکه قرار دارند، اگر در شبکه WAN (در اینجا اینترنت) سرویس DHCP فعال باشد و کارت شبکه مجازی که به ماشین Host متصل است به صورت اتوماتیک و دینامیک تنظیمات را دریافت کند، در این صورت بلافاصله کارت شبکه مجازی تنظیمات مربوط به IP، Gateway و DNS را دریافت خواهد کرد.
  در پنجره Run ویندوز (ماشین Host)دستور ncpa.cpl را تایپ و OK را کلیک کنید. در صفحه Network Connections بر روی کارت شبکه مجازی راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. در سربرگ Networking گزینه Internet Protocol Version 4 را انتخاب و بر روی دکمه Properties کلیک کنید. در سربرگ General گزینه Obtain an IP address automatically و Obtain DNS server address automatically انتخاب شده باشد. توجه داشته باشید اگر در شبکه WAN سرویس DHCP فعال نباشد در این صفحه تنظیمات باید به صورت Static وارد شود.

  مجددا در صفحه Network Connections روی کارت شبکه مجازی راست کلیک کرده و اینبار گزینه Status را انتخاب کنید.


  در سربرگ General روی دکمه Details کلیک کنید. همان طور که در کادر Network Connection Details می بینید، کارت شبکه مجازی ماشین Host به صورت دینامیک از سرویس DHCP موجود در شبکه WAN شما تنظیمات مربوط به آدرس IP، Gateway و DNS را دریافت کرده است.
  در کنسول Hyper-V Manager ماشین مجازی خود را اجرا کنید. خواهید دید که ماشین مجازی نیز تنظیمات را از سرویس DHCP موجود در شبکه WAN شما دریافت کرده و به اینترنت متصل خواهد شد.
  بسیار خوب، شما با نحوه دسترسی به اینترنت در ماشین مجازی به کمک پروفایل External آشنا شدید. اما شاید در مواقعی به دلایل امنیتی قصد استفاده از پروفایل Internal داشته باشید. در بخش بعد با این روش آشنا خواهید شد.
در حال انجام ...
X