اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

راهنمایی برای انتخاب سوییچ 3570 یا 4506

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• راهنمایی برای انتخاب سوییچ 3570 یا 4506

سلام دوستان
    در شرکت ما بستر شبکه به صورت استار می باشد . زمینی در حدود 15 **تار که نزدیک به 40 ساختمان یا نقطه اتصال در اون قرار دارد .
    طرح شبکه به صورت استار است و 2 لایه . همچنین backbone شبکه بر پایه فیبر 48 core است .
    حالا می خواهیم سوییچ core را انتخاب کنیم .
    بین سری های 4500(4503 یا 4506) و (3570)3500 مانده ایم .
    قیمت 4506 حدود 120،0000،000 است و قابلیت های خیلی زیاد . خوبی اون اینه که به تعداد کافی ماژول می خوره و برای طرح های توسعه نگرانی نداریم . ولی خوب قیمت زیاد و همچنین قابلیتهایی که شاید بعضی ها حداقل در زمان حاضر به کار مون نیاد .همچنین اگر سوییچ بسوزه کل مجموعه down میشه .
    قیمت 3570 که 12 پورت sfp می خوره حدود 13000،000 است . و برای مجموعه ما باید حداقل 4 تا رو استک کنیم . خوبیش اینه که برای طرح های توسعه میشه تعداد بیشتری را استک کنیم . اگر یکی از سوییچ ها بسوزه بقیه هنوز فعالند . و قیمت خوب اون . ولی بدیش اینه که کمی مدیریت اون سخت تر از 4506 است ، چون چند تا سوییچ است و نه یک سوییچ یکپارچه . در طرح های توسعه باید سوییچ اضافه کنیم . و بیشتر ایکه گفتم یکپارچه نیست .
    وقتی می خواهید تجهیزات زیرساختی تهیه کنید باید یک سری موارد مد نظر داشته باشید
    1-برنامه توسعه حداقل 5 سال اینده
    2-امکان داشتن بکاپ برای تجهیزات
    3-قابلیت تعمیر و نگهداری (در زمان و هزینه معقول)
    4-دانش کافی برای راه اندازی و پشتیبانی
    5-داشتن دلیل کافی برای خرید تجهیزات با هزینه زیاد و امکانات زیاد
    6-....
    یک سری پارامتر هم خودتان اضافه کنید و هر پارامتر بر اساس اهمیت برای شما از 1 تا 5 امتیاز دهی کنید.در نهایت امتیازات را جمع کنید و ببینید کدام سوییچ را باید انتخاب کنید.
    به نظر من همه تخم مرغ هاتون در یک سید نگذارید!

کامنت

نوشته شده توسط admin مشاهده پست
      وقتی می خواهید تجهیزات زیرساختی تهیه کنید باید یک سری موارد مد نظر داشته باشید
      1-برنامه توسعه حداقل 5 سال اینده
      2-امکان داشتن بکاپ برای تجهیزات
      3-قابلیت تعمیر و نگهداری (در زمان و هزینه معقول)
      4-دانش کافی برای راه اندازی و پشتیبانی
      5-داشتن دلیل کافی برای خرید تجهیزات با هزینه زیاد و امکانات زیاد
      6-....
      یک سری پارامتر هم خودتان اضافه کنید و هر پارامتر بر اساس اهمیت برای شما از 1 تا 5 امتیاز دهی کنید.در نهایت امتیازات را جمع کنید و ببینید کدام سوییچ را باید انتخاب کنید.
      به نظر من همه تخم مرغ هاتون در یک سید نگذارید!
      جمله اخرتون را متوجه نشدم . اگر می شود واضح تر توضیح بدبد.
      خوب به نظر خود شما بر اساس مواردی که گفتید :
      1- کدام سوییچ قابلیت توسعه بهتری دارد ؟
      2- امکان داشتن بکاپ بهتری دارد ؟
      3- قابلیت تعمیر و نگهداری بهتری دارد ؟

کامنت

از اینکه 4506 بهتره شکی نیست ولی بنظر نمیاد اگر مشکلی براش پیش بیاد شما بتونید برای اون بکاپی داشته باشید
        سیسکو خیلی خیلی کم براش مشکل پیش میاد ولی خوب پیش میاد و باید پیش بینی بشه،خیلی بخوان بهتون حال بدن و قطعات هم دم دست باشه 2 هفته ای بهتون تحویل می دن،من خودم تا یک ماه هم گیر فن سوییچ بودم!
        شرکتی هم تخصص تعمیرات سیسکو باشه بندرت گیر میاد و بیشتر تعمیرات دم دستی را قادر هستند انجام بدهند،جایی هم که تا حالا 4506 تعمیر کرده باشه باز خیلی کم گیر میاد
        برای اینکه بفهمید قطعاتش گیر میاد یا نه و تعمیرش چطوره ،به چند تا از این شرکت ها که ادعای تعمیر دارند تماس بگیرید و بگویید که این مدل را دارید و فرضا روشن نمیشه،ببینید چی میگند بهتون
        شما یک سوییچ 2960 هم زمان نرمال و خوب برای تعمیرش 1 ماه باید در نظر بگیرید

بنظرم در کل برای سازمان شما 4506 مناسب تر باشه!

کامنت

خوب یعنی منظورتون اینه که 3570 بک اپ داره و بهتره ؟
          شما کلا تو جمله های اخرتون آدم را می ترسونید!!!!!!!
          این علامت تعجب که گذاشتید آخرش یعنی چی؟
          به غیر از بک اپ ، ویژگی ها و برتری های دیگه ای می تونید ذکر کنید؟
          کامنت

ببینید اصلا 3570 و 4506 در یک رده نیستند که بخوایم مقایسه کنیم،100درصد از نظر فنی 4506 برتر هست
            هر کدام رو که انتخاب کنید بالاخره به مشکلاتی برخواهید خورد
            این هم که ما راجبش بحث می کنیم چون در ایران هستیم،همین 3570 شما الان بخوای 5 تا بخری 99درصد ندارن و میگن باید سفارش بدین براتون بیاریم
            3570 از لحاظ اینکه جنس جورتری هست نسبت به بازار ایران بهتر هست و در صورت بروز مشکل راحتتر می تونید حل کنید وگرنه حرفی برای گفتن نداره در مقابل 4506

کامنت

من هم با نظر جناب بهروزی موافقم
              مشاوره و اجرای m.programer@gmail.com
              LAN - WAN - WIRELESS -VOIP - CCTV Architecture

کامنت

حق با دوستانه شما داری راجع به 2 کلاس مختلف صحبت می کنی ، مشخصا" 4506 خیلی بهتره اونه به خاطر انجین هاش در واقع هر کاری که انتظار داشته باشی رو برات ساپورت می کنه ، اما مخلص کلام اگه شما تو یک ارگان دولتی هستید و ردیف بودجه باز تا آخر سال دارید 2 تا 4506 سفارش بدین اما نه اگه یک سازمان خصوصی هست که زیادم نمی خواید هزینه کنید سراغ همون سری 3700 برید

کامنت

در حال انجام ...
                X