اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

port forwarding و nat

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• port forwarding و nat

سلام

ما اگه بخواهیم تعداد زیادی از کاربرها رو nat کنیم و یه رنج public آی پی داشته باشیم مثلا 6 تا باید static nat بنویسم یعنی خودش به صورت pat پیاده سازی می کنه؟! و اگر بخوام به یه سرور از بیرون دسترسی داشته باشم ظاهرا باید استاتیک nat بنویسم مگه nat برای دسترسی از داخل به بیرون نیست با دستور ip nat source ! یعنی هم از داخل هم از بیرون nat می شه؟! الان من میخوام کاربرام همه به اون 5 تا آی پی ولید nat شن اون یکی هم مخصوص اون سرور از بیرون باید چه کار کنم؟!

سلام
    شما واسه اون چندتا آی پی ، میای nat میتویسی و اینکه اینترفیس های مربوط به اونارو ip nat insaide در نظر میگیری و اینترفیس خروجی رو outside .
    شما اگه فقط یه آی پی ولید داری میتونی از pat هم استفاده کنی
    واسه سرور میخوای از بیرون دیده بشه ؟
    ID Telegram : hamedelnino

کامنت

بله یه سرور دارم می خوام از بیرون قابل دسترس باشه؟! اگه من 200 تا کاربر داشته باشم و 5 تا ولید بهشون بدم و یکی هم به اون سروره باید چه کار کنم؟

کامنت

شما میتونی 5تا access-list تعریف کنی و به اون آی پی ها واسه هر رنج یه آی پی ولید در نظر بگیری ، بعدش اونارو nat کنی
        واسه سرور ، یه آی پی ولید رو واسش destination nat میکنی به آی پی اینولیدش

کامنت

یعنی من بیام یه access-list بگیرم واسه اون 200 تا آی پی چون تو یه رنج هستند ؟ بعد nat کنم ؟ اگه از دستور ip nat source استفاده کنم pat عمل می کنه؟

دستور این destination nat در سیسکو چیه؟!

کامنت

خب شما همه ی اون 200 تا یوزر رو با یه آی پی Nat نکنین..بیایم همون یه رنج رو جدا کنین با acl بعدش واسه هر acl یه nat بنویسید با یه آی پی ولید
            میتونین هم ایده خودتونو پیاده کنین
            pat نحوه کانفیگش هیچ فرقی با بقیه نداره فقط شما بعد از دستور nat ، آخرش میای یه overload اضافه میکنی
            dst nat هم باید ip nat outside بنویسی
            مثلا یه رنج آی پی وقتی از بیرون میان به داخل ( outside to inside ) ، اینارو nat کنه به آی پی داخلی

کامنت

وقتی acl رو دارم نت می کنم باید آخرش overload هم بنویسم ؟! یه جا خونده بودم (فکر کنم) که از همون استاتیک استفاده کنی خودش pat عمل می کنه ؟!

کامنت

وقتی میخوای یه رنج آی پی رو فقط به یه آی پی ولید nat کنی..از pat استفاده کن..اینجوری واسه هر آی پی اینولید میتونی اونو به آی پی ولید nat کنی ولی با پورتهای مختلف

کامنت

http://www.orbit-computer-solutions....ynamic-NAT.php

http://computernetworkingnotes.com/w...on-of-nat.html
                  آخرین ویرایش توسط hamedelnino; در تاریخ/ساعت 2014/03/27, 02:13 PM.

کامنت

من الان با توجه به لینک ها ی بالا pat رو گرفتم حالا روش port forwarders رو نوشتم روی روتر 0 نوشتم که 30.0.0.1 زده شد بره 192.168.0.7 البته وبش روی پورت 80 اما وقتی از سرور بیرونی ادرس 30.0.0.1 می زنم وب رو باز نمی کنه مشکل چیه؟
                    فایل های پیوست شده

کامنت

ولی میتونی پینگش کنی که!

کامنت

ping که با توجه به روت ها می شه ولی port forward انجام نمی شه مشکل چیه؟!

کامنت

دوتا nat outside داشتی اشتباه بودن
                          این nat رو اضافه کردم
                          ip nat outside source static 20.0.0.2 50.0.0.1
                          درست شد
                          فایل های پیوست شده

کامنت

بازم نمی شه الان آدرس 30.0.0.1 رو تو سرور بیرونی بزنم باید وب باز شو د که نمی شود !!

روتر 1 فرض کنیم واسه isp است و روتر 0 واسه ما!!

کامنت

شما بیرون از هر شبکه آدرس داخلی اون سرور رو بزنی باز میشه
                              شما میخوای وقتی از بیرون با آی پی 30.0.0.1 ..وارد کردیم..سرور 192.168.0.7 باز شه ؟

کامنت

در حال انجام ...
                              X