اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

عوض شدن مک آدرس در هنگام nat

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• عوض شدن مک آدرس در هنگام nat

سلام خسته مباشید یه سوال دارم وقتی که شما Nat میشین آیا مک ادرس هم عوض میشه
    یه سوال دیگه اینکه اصلا شما فرض کن natهم نشی و آیپی پابیک مستقیما وصل بشی و قتی درخواستت از روترهای مختلف رد میشه مک آردس عوض میشه یا فقط عمل روتینگ انجام میشه

از هر روتر که رد میشه،mac address به مک روتر تغییر پیدا می کنه
    نت اصلا مهم نیست در این قضیه

کامنت

منظور من سورس مک نه دستینیشن

کامنت

هر دو عوض میشه

کامنت

<<<<<< مک آدرس در فریم که هیچ در سگمنت هم ارسال میشه >>>>>>>

سلام
          به نظرم جواب داده شده درست نیست!!!! چون من دلایلی دارم که یک سیستم ( لب تاب و یا تبلت ) رو تا به اینترنت وصل کنن میشه رد گیریشون کرد حتی اگر به وسیله یک مودم روتر به اینترنت وصل شن!!!!! خوب حالا شما بگید اگر تو روتر مک عوض میشه چجوری میشه یک لب تاب که در زمان اتصال ip جدید میگیره و مکش هم که تو روتر عوض شده و در ضمن صاحبش فقط ازش یک مک آدرس داره رو میشه رد گیری کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کامنت

دلایلتون را لطفا با ما هم به اشتراک بگذارید!
            سیستم ها برای شناسایی از روش های دیگری استفاده می کنند نه اینکه از mac address که قابل تغییر می باشد

کامنت

اول سیستم ها لایه 2 همدیگر را پیدا می کنند بعد لایه 3
              اگر مک عوض نشود چطور 2 روتر بسته های همدیگر را تشخیص دهند؟

کامنت

نوشته شده توسط admin مشاهده پست
                دلایلتون را لطفا با ما هم به اشتراک بگذارید!
                سیستم ها برای شناسایی از روش های دیگری استفاده می کنند نه اینکه از mac address که قابل تغییر می باشد
                "روش های دیگر"
                میشه توضیح بدین

کامنت

قضیه کمی داره از حیطه مبنایی شبکه خارج میشه
                  مک عوض میشه هم مبدا و هم مقصد
                  ولی سئوال اصلی اینجاست که کجای content هم اضافه میشه که قابلیت tracking رو به سرویس های دولتی و اطلاعاتی میده
                  نگاه کنید اگر عوض بشه و شما پشت Nat و یاپروکسی باشید چجوری میشه شما رو پیدا کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کامنت

امکانش وجود ندارد!
                    برای همین isp ها را مجبور کردند به همه یوزرها ای پی ولید بدهد و اگر غیر این انجام دهند متخلف خواهند بود و تمام تخلفات یوزر هم پای انهاست!
                    isp هم لاگ تمام کاربران را بر می دارد و به صورت روزانه برای روز مبادا ذخیره می کند!
                    هر شب هم یک نسخه از این لاگ ها از سرور isp ها به همان مراکزی که شما فرمودید اپلود می شود!

کامنت

من روال کاری ISP ها رو نمیدونم ولی این کار در کشور هایی مثل مالزی و یا اندونزی انجام نمیشه ولی با این حال در کمتر از 72 ساعت از شروع اون ویروس معروف که از اون کشور شروع شد مامورین NSA با دخالت مستقیم FBI تونستن اون فرد رو دستگیر کنن به نظرتون از روی لاگ ISP اون کشور تونستن پیداش کنن
                      روال قانونی پلیس بین اللمل برای دخالت تو این جور موارد بیشتر از این زمان طول میکشه
                      اگر Wikipediaرو بگردین هم چیزی راجع به این موارد (User Tracking On Nat Network)پیدا نمیکنین ولی من میدونم هست ولی راستش خودمم نمیدونم چه جوری اگر سوال کردم برای دونستن بود نه برای اظهار فضل حداقل با هم فکری شاید بشه دونست که چجوری
                      یه زمانی من کل ترافیک قبلو بعد از Nat رو Rmon کردم روی یک کارت شبکه و همشونو Sniff کردم ولی با Sniffer های معمولی مثل Wireshark چیزی پیدا نکردم ولی وقتی پلیس فتا میتونه و نرم افزارش رو داره پس نباید دیگه TopSecret باشه

کامنت

در حال انجام ...
                      X