اطلاعیه

بستن

اطلاعیه به روز رسانی انجمن

سلام و احترام خدمت کاربران گرامی پرشین ادمینز. در حال به روز رسانی انجمن میباشیم و تا چند روز آینده با اختلالاتی مواجه خواهید شد که قادر به فعالیت نخواهید بود. پیشاپیش از صبر و بردباری شما سپاسگذاریم.
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سوال در مورد رک

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• سوال در مورد رک

با سلام
    من دنبال قیمت رک 42 بودم که در اینترنت مواجه با دونوع رک شدم یکی رک سرور و دیگری رک شبکه که شرکت نوشته بود محصول تایوان حال می خواستم بدانم این دو با هم چه فرقی دارند و رکی محل کارم آن طور که شرکتی که شبکه را انجام داده 42 ایستاده است که سرور رکموت در داخلش قرار گرفته میخواستم بدانم این رک از کدام نوع است و چه قیمتی است و مارک رک را از کجا میتوان تشخیص د اد که آیا تایوانی است یا نه

الکی برای خودش نوشته.
    همچین تقسیم بندی نداره.

رک 2 تا پارامتر داره. یکی ارتفاع که با یونیت محاسبه میکنن. که هر 3 تا جا پیچ یه یونیت حساب میشه. یکی هم عمق رک. مثلا 90 یا 110 که بر حسب سانتی متر هست.
    اونو بسته به چیزایی که میخوای بزاری توش انتخاب میکنی. مثل توی یه رک میخوای روتر 2600 بزاری عمق کمتری میخواد توی یکی میخوای یه کش سرور بلند بزاری عمق بیشتری میخواد.
    شرکتهای مختلفی هم توی ایران رک میفروشند. رکهای ایرانی هم قیمت مناسبتر دارند کیفیتشون هم خوبه.
    ...Thechnology is faster than you
    .so Try HARD

کامنت

نوشته شده توسط mehdider_5 مشاهده پست
      با سلام
      من دنبال قیمت رک 42 بودم که در اینترنت مواجه با دونوع رک شدم یکی رک سرور و دیگری رک شبکه که شرکت نوشته بود محصول تایوان حال می خواستم بدانم این دو با هم چه فرقی دارند و رکی محل کارم آن طور که شرکتی که شبکه را انجام داده 42 ایستاده است که سرور رکموت در داخلش قرار گرفته میخواستم بدانم این رک از کدام نوع است و چه قیمتی است و مارک رک را از کجا میتوان تشخیص د اد که آیا تایوانی است یا نه
      با سلام هر چند که می دانم مدتها از این پرسش شما گذشته است با این همه جهت اطلاع موارد زیر را عرض می کنم.رکهای شبکه در حال حاضر 3 نوع است. رک سرور، رک شبکه و رک دیتاسنتر. فرق رک سرور و رک شبکه در حقیقت اندازه دهانه آن است. رکهای شبکه به رکهایی گفته می شود که دهانه آن به جای 60 سانتی متر، 80 سانتی متر است. هر چند ادابتورهای داخلی رک به جهت این که قابلیت نصب تجهیزات استاندارد را داشته باشند همان فاصله 60 سانت را از یکدیگر دارند. به هر حال این رکها معمولا هنگامی استفاده می شود که بخواهند چند سرور را در عرض رک در کنار یکدیگر قرار دهند و یا بخواهند حجم زیاد کابل را وارد رک کنند. رکهای سرور معمولا دو نگهدارنده کابل عمودی در طرفین خود دارند . رکهای شبکه معمولا چهار نگهدارنده کابل عمودی (دو تا در جلو و دو تا در عقب) دارند. درب رکهای شبکه معمولا چه در جلو چه در عقب به صورت فلزی توری (پانچی) می باشد که جهت تهویه وگردش بهتر هوا بر روی آن نصب شده است. هر چند می توان از این نوع دربها بر روی رکهای سرور نیز قرار داد. وقتی می گویند رکی تایوانی است معمولا منظور کمپانی سازنده آن است نه خود رک. رکهای وارداتی معمولا به جهت نیروی کار ارزان در چین و با نظارت کمپانی مرکزی تولید می شوند. قیمتها هم بسته به نوع رک متفاوت است بعضی از رکهای وارداتی از رکهای داخلی ارزان تر و بعضی گرانترند. کیفیت یک رک خوب هم به توانایی تحمل بار بر روی فریمهای اصلی آن رک بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به8 این سایت مراجعه فرمایید: datasheen.ir
      آخرین ویرایش توسط switch24; در تاریخ/ساعت 2011/11/21, 02:26 PM.

کامنت

تقسیم بندی اشتباهی اما شاید رک شبکه منطورش رک هایی که فقط سوییچ و پچ پنل ها داخلش قرار میگیره...

تو بانک ملی من خودم دیدیم یک رک فقط پچ پنل و سوییچ ها بود رک بعدی سرور هاش...

کامنت

رک سرور در کنار رک های محفضه هایی برای خروج هوا و کابل های شبکه رو دارا می باشد یعنی عرض بیشتری نسبت به رک های معمولی دارد مثل رک inteli شرکت تیام و رک شبکه تعداد ماژول های چرخشی داخل رک رو زیاد کرده تا شما به هر مودلی که دلتون میخواد سوئیچ و پچ پنلتون رو نصب نمایید

کامنت

نوشته شده توسط ping مشاهده پست
            تقسیم بندی اشتباهی اما شاید رک شبکه منطورش رک هایی که فقط سوییچ و پچ پنل ها داخلش قرار میگیره...

تو بانک ملی من خودم دیدیم یک رک فقط پچ پنل و سوییچ ها بود رک بعدی سرور هاش...
            خیر هیچگونه اشتباهی در کار نیست. تقسیم بندی درست است و توضیحات لازم داده شده است. هم اکنون شرکتهای مختلف ارائه کننده رک در داخل ایران بر اساس همین تقسیم بندی کالا می فروشند. مثلا اگر تماس گرفته و بفرمایید رک 42 شبکه (که معمولا عمق 100و عرض 80 دارند) می خواهم؛ چیزی برای شما می فرستند و اگر بفرمایید رک 42 سرور(که معمولا عرض 60 و عمق های مختلف دارند)، چیز دیگری ارسال می کنند و اگر بفرمایید رک 42 دیتا سنتر (رکهایی که تحمل وزن بالا مثلا حدود 1500 کیلو را دارا هستند) آنگاه کالای دیگری را تحویل خواهید گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایتهایی در همین زمینه مراجعه فرمایید. سایت جامعی هم در پست پیشین ذکر کردم؛ اگر فارسی اش را نمی پسندید انگلیسی اش را مراجعه بفرمایید: datasheen .com
            آخرین ویرایش توسط switch24; در تاریخ/ساعت 2011/11/26, 11:36 AM.

کامنت

در حال انجام ...
            X