اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

2 اینترنت بر روی یک سرور

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• 2 اینترنت بر روی یک سرور

سلام دوستان
    من 1 سناریو دارم و تاحالا با سرور کار نکردم(البته باید بگم که سیسکو خوندم)
    1 سرور داریم که هم اینترنت و هم شبکه کلی روش ست هست.
    میخوام 1 اینترنت دیگه از 1 شرکت(ASP2) دیگه بگیرم که چندتا PC از اون اینترنت بگیرن ولی توی شبکه اصلی باشن اما به ASP1 کاری نداشته باشن
    در واقع میخوام همه تو 1 scope باشن اما با 2 تا اینترنت مجرا.
    چطور میتونم این کارو بکنم ؟

نوشته شده توسط Asalehipour مشاهده پست
    سلام دوستان
    من 1 سناریو دارم و تاحالا با سرور کار نکردم(البته باید بگم که سیسکو خوندم)
    1 سرور داریم که هم اینترنت و هم شبکه کلی روش ست هست.
    میخوام 1 اینترنت دیگه از 1 شرکت(ASP2) دیگه بگیرم که چندتا PC از اون اینترنت بگیرن ولی توی شبکه اصلی باشن اما به ASP1 کاری نداشته باشن
    در واقع میخوام همه تو 1 scope باشن اما با 2 تا اینترنت مجرا.
    چطور میتونم این کارو بکنم ؟
    شما چند را**ار دارید :

1- اینکه اون تعداد PC که میخواین از یک ISP دیگه اینترنت بگیرند رو آی پی استاتیک روشون تنظیم کنید و Gateway رو بذارید به سمت ISP دلخواه

2- از یک لود بالانسر مثل Peplink استفاده کنید و همه Gateway های کاربران رو تنظیم کنید به سمت اون و بعد اونجا میتونید تنظیم کنید که کدوم کاربران از کدوم خط استفاده کنند و لود بالانسینگ و failover راه اندازی کنید.

3- با میکروتیک هم فکر میکنم بتونید این کارو بکنید ولی کانفیگش یک مقداری سخت هست و باید باهاش آشنا باشید.

4- با سوییچ VLAN بندی کنید و کاربران رو در دو VLAN جدا قرار بدید با دو Gateway جدا

راستی این سروری که اینترنت روشه دقیقاً چه سروری هست و چه نرم افزاری روشه ؟
    A+,Network+,Server+,MCSE:Sec,MCITP:EMA

کامنت

نوشته شده توسط Hootan مشاهده پست
      شما چند را**ار دارید :

1- اینکه اون تعداد PC که میخواین از یک ISP دیگه اینترنت بگیرند رو آی پی استاتیک روشون تنظیم کنید و Gateway رو بذارید به سمت ISP دلخواه

2- از یک لود بالانسر مثل Peplink استفاده کنید و همه Gateway های کاربران رو تنظیم کنید به سمت اون و بعد اونجا میتونید تنظیم کنید که کدوم کاربران از کدوم خط استفاده کنند و لود بالانسینگ و failover راه اندازی کنید.

3- با میکروتیک هم فکر میکنم بتونید این کارو بکنید ولی کانفیگش یک مقداری سخت هست و باید باهاش آشنا باشید.

4- با سوییچ VLAN بندی کنید و کاربران رو در دو VLAN جدا قرار بدید با دو Gateway جدا

راستی این سروری که اینترنت روشه دقیقاً چه سروری هست و چه نرم افزاری روشه ؟
      دوست عزیز
      با VLAN که دیگه توی 1 شبکه نیمشن...من میخوام فقط اینترنت رو از 2 تا ASP مختلف بگیره تا ترافیک اینترنت بالانس شه و در کل بتونن بین هم فایل Transfer کنن
      ***سرور 2008 نصب هست.
      میشه راجع به peplink توضیح بدید؟
      آخرین ویرایش توسط Asalehipour; در تاریخ/ساعت 2013/12/31, 07:58 PM.

کامنت

نوشته شده توسط Asalehipour مشاهده پست
        دوست عزیز
        با VLAN که دیگه توی 1 شبکه نیمشن...من میخوام فقط اینترنت رو از 2 تا ASP مختلف بگیره تا ترافیک اینترنت بالانس شه و در کل بتونن بین هم فایل Transfer کنن
        ***سرور 2008 نصب هست.
        میشه راجع به peplink توضیح بدید؟
        peplink یک دستگاه لود بالانسر هست که میتونید هر دو لینک اینترنت رو بهش بدید و یک خروجی با مجموع پهنای باند دریافت کنید. به شما یک سری قابلیت هایی هم میده مثل اینکه بتونید تنظیم کنید یک سری از کاربر ها از یک لینک و بقیه از لینک دیگه استفاده کنند و الگوریتم های لود بالانسینگ که در سناریوهای مختلف بکار میاد.

اطلاعات بیشتر :

www.peplink.com
        www.peplink.ir

کامنت

نوشته شده توسط hootan مشاهده پست
          peplink یک دستگاه لود بالانسر هست که میتونید هر دو لینک اینترنت رو بهش بدید و یک خروجی با مجموع پهنای باند دریافت کنید. به شما یک سری قابلیت هایی هم میده مثل اینکه بتونید تنظیم کنید یک سری از کاربر ها از یک لینک و بقیه از لینک دیگه استفاده کنند و الگوریتم های لود بالانسینگ که در سناریوهای مختلف بکار میاد.

اطلاعات بیشتر :

www.peplink.com
          www.peplink.ir
          دوست عزیز خیلی ممنون از توضیحاتت
          اما در این سناریو 1 سرور وجود داره که قاعدتاً باید هر دو اینترنت به اون وصل بشن و سرور باید اینترنت ها رو بین pc ها تقسیم کنه.
          اگر در این ضمینه اطلاعاتی دارید ممنون میشم که توضیح بدید.

کامنت

نوشته شده توسط asalehipour مشاهده پست
            دوست عزیز خیلی ممنون از توضیحاتت
            اما در این سناریو 1 سرور وجود داره که قاعدتاً باید هر دو اینترنت به اون وصل بشن و سرور باید اینترنت ها رو بین pc ها تقسیم کنه.
            اگر در این ضمینه اطلاعاتی دارید ممنون میشم که توضیح بدید.
            شما نمیتونید با یک سرور 2008 که صرفاً سرویس nat روش فعال شده این کار رو انجام بدین ... لود بالانسینگ و تفکیک کاربران بر روی لینک های اینترنت نیازمند نرم افزار یا سخت افزار خاص این کار هست که براتون توضیح دادم.

کامنت

شما باید دو اینترنت به لود بالانسرهای حرفه ای وصل کنید و خروجی بدید به سرورتون
              یا به روتری مثل میکروتیک که کار لودبالانس کنه و بعد بدید به سرور
              یا اینکه روی سرور tmg نصب کنید

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
                شما باید دو اینترنت به لود بالانسرهای حرفه ای وصل کنید و خروجی بدید به سرورتون
                یا به روتری مثل میکروتیک که کار لودبالانس کنه و بعد بدید به سرور
                یا اینکه روی سرور tmg نصب کنید
                دوست من اگه 1 خروجی بدم به سرور اون وقت چجوری اینترنت رو به PC های خاص اختصاص بدم؟
                tmg چی هست؟ لطفاً توضیح بدید

کامنت

خوب این که pc ها از کدام رد بشن دیگه توی اون دستگاه میکروتیک معلوم میشه،نت رو باید توی میکروتیک انجام بدید نه سرور،اگر سرور برای اینترنت شرینگ هست بلا استفاده میشه کلا
                  tmg هم همون ایزا سرور قدیم هست که فایروال مایکروسافت هست
                  شما بهتره روی میکروتیک همچین کاری انجام بدید که خیلی راحت هست و چون بالانسینگ نمی خواین و فقط می خواین یک سری از این رد بشن و یک سری از یکی دیگه خیلی خوب این کارو انجام میده

کامنت

خوب این که pc ها از کدام رد بشن دیگه توی اون دستگاه میکروتیک معلوم میشه،نت رو باید توی میکروتیک انجام بدید نه سرور،اگر سرور برای اینترنت شرینگ هست بلا استفاده میشه کلا
                    tmg هم همون ایزا سرور قدیم هست که فایروال مایکروسافت هست
                    شما بهتره روی میکروتیک همچین کاری انجام بدید که خیلی راحت هست و چون بالانسینگ نمی خواین و فقط می خواین یک سری از این رد بشن و یک سری از یکی دیگه خیلی خوب این کارو انجام میده
                    دوست من میشه راجع به میکروتک توضیح بدید که چی هست و چجوری باید ست کنم و چه بلایی باید سر سرور بیارم؟در ضمن سرور فقط واسه شیرینگ نت نیست.

کامنت

میکروتیک یا باید سخت افزارش تهیه کنید حدود 150 تومن یا یک سرور براش در نظر بگیرید که میکروتیک روی اون نصب کنید،خودش سیستم عامل هست
                      سیستم هم یک سیستم خیلی معمولی جوابگو هست
                      تنظیمات همچین چیزی که بارها در همین سایت گفته شده

کامنت

میکروتیک یا باید سخت افزارش تهیه کنید حدود 150 تومن یا یک سرور براش در نظر بگیرید که میکروتیک روی اون نصب کنید،خودش سیستم عامل هست
                        سیستم هم یک سیستم خیلی معمولی جوابگو هست
                        تنظیمات همچین چیزی که بارها در همین سایت گفته شده
                        روی همین سروری که دارم میتونم یا یابد جدا باشه؟
                        فرض کنیم که جدا نصب شه با تنظیمات سرور تداخلی نداره؟

کامنت

جدا باید نصب بشه
                          نه تداخی نداره اگر شما پلن و اجرای درستی داشته باشید

کامنت

جدا باید نصب بشه
                            نه تداخی نداره اگر شما پلن و اجرای درستی داشته باشید
                            ممنون...

کامنت

در حال انجام ...
                            X