اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

ویندوز سرور یا ماشین مجازی؟

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• ویندوز سرور یا ماشین مجازی؟

باسلام
    من یه سرور HP Proliant DL380 با 2تا CPU 2620 و 3xsas 300gb دارم
    و می خوام جایگزین یه سرور قدیمی با وین 2003 و sql 2000 کنم که البته با یه وین 2003 دیگه که وب سرور من هست جایگزین کنم
    در صورتیکه بخوام وین 2008 یا 2012 بهمراه SQL 2008 داشته باشم
    اگر از ماشین مجازی hyper-v یا vmware استفاده کنم و چن تا OS رو روی این سرور پیاده کنم
    و یا اینکه یه وین 2008 یا 2012 +sql 2008 بریزم
    با توجه به حجم کارم (100کلاینت وین اپلیکیشن اس کیو ال +500یوزر وب همزمان آنلاین) کارایی سیستم پایین نمیاد ؟
    میدونم که وقتی ماشین مجازی بشه منابع اشتراکی و در سرعت تأثیر داره ولی میخوام بدونم با توجه به حجم کارم که به نظر خودم خیلی زیاد نیست آیا توی Performance سیستم عامل و SQL و IIS کاهش چشمگیری مشاهده خواهم کرد ؟؟؟؟
    علت استفاده از ماشین مجازی : تجمیع سرور هام (win+SQL,win+IIS,mikrotik,accountingونیازهای آتی) و جمع آوری کیس های اضافه ، مدیریت بهتر منابع

اگر حداقل 16 گیگ رم داشته باشید با virtualization مشکلی نخواهید داشت که بهتره به 32 ارتقا بدید
    بنظر من esx نصب کنید

کامنت

hyper-v بهتره یا esxi ?

کامنت

بنظر من esx
        esxi نسخه فری هست شما esx نصب کن لاینسنسش هم توی همین انجمن گیرت میاد

کامنت

اساساً این کار منطقی هست که DB server خودم رو ببرم داخل یه سرور مجازی و از دسترسی مستقیم و فیزیکالی خارجش کنم؟؟؟
          امنیت دیتاهامو به مخاطره نمی اندازه ؟؟

کامنت

اگر شما راهکاری برای پشتبان گیری،replicate و امثال این در نظر نگیرید فرقی نمی کند در سرور مجازی یا فیزیکی باشد،دیتا شما در خطر است
            یکبار اطلاعات 3ماه همین فروم به دلیل اینکه هم زمان سرور اصلی و بکاپ دچار مشکل شدند از بین رفت،پس راهکارهایDisaster Recovery را از یاد نبرید
            سرورهای مجازی هم بستگی به توانایی شما امکانات بیشتری به جهت پایداری و پشتیبان گیری در اختیارتون خواهند گذاشت

کامنت

نوشته شده توسط admin مشاهده پست
              اگر شما راهکاری برای پشتبان گیری،replicate و امثال این در نظر نگیرید فرقی نمی کند در سرور مجازی یا فیزیکی باشد،دیتا شما در خطر است
              یکبار اطلاعات 3ماه همین فروم به دلیل اینکه هم زمان سرور اصلی و بکاپ دچار مشکل شدند از بین رفت،پس راهکارهایDisaster Recovery را از یاد نبرید
              سرورهای مجازی هم بستگی به توانایی شما امکانات بیشتری به جهت پایداری و پشتیبان گیری در اختیارتون خواهند گذاشت
              خیلی ممنون از اطلاعاتتون
              من یه سرور HP دیگه هم دارم با کانفیگ پایینتر
              اگه برای بک آپ از اون استفاده کنم خوبه ؟
              میشه در مورد راهکارهایDisaster Recovery اطلاعات بیشتر یا لینک انجمن در صورت وجود بفرمائید؟
              مشکل من با VM ها فقط توی این موضوع هست که دسترسی مستقیم به دیسک ها و درایو ها بهم نمیده و برای کارائی مثل ریکاوری عملا هیچ کاری از دستم بر نخواهد آمد
              دیتابیسم حدوداً 11ساله (با وین2003 و اس کیو ال2000) آنلاینه و نمیخوام با مهاجرت به وین 2008 و اس کیو ال 2008 و ماشین مجازی ، امنیت و پایداریشون به مخاطره بیافته
              و از اونطرف هم نمیخوام یه سیستم سنتی ، قدیمی و کند رو توی شبکه ام نگهداری کنم و بروز نباشم

کامنت

من توصیه میکنم اول اطلاعاتتون راجب vmware بالا ببرید و بعد از اون استفاده کنید
                برای ریکاوری vmware نیازی به دسترسی به هارد نیست
                شما از همان سرور دوم استفاده می کنید به 2 منظور
                1-گرفتن بکاپ vmware ها
                2-گرفتن بکاپ از sql
                کلا از هر چی بتونید بکاپ بگیرید ضرر نمی کنید
                اخرین باری که من دیدم از یک شرکت حسابداری خیلی معتبر برای اپدیت نرم افزار اومدن دیتابیس 1 سال اون شرکت پرید،چون بکاپ را اون شخص بدرستی نگرفته بود و بکاپ های دیگر را پاک کرده بود و فقط بکاپ یکسال پیش در دسترس بود!

اتفاقا اگر پلن Disaster Recovery در زمان استفاده از vmware درست باشد در عرض چند دقیقه حتی اگر هارد سرور اصلی هم بسوزد ،مجددا شروع به فعالیت خواهد کرد
                شما یک پلن برای sql بزار که حتما تا حالا داشتین و یک پلن جدید تعریف کن برای vmware
                مثلا این لینک را ببینید
                http://www.vmware.com/products/vcent...ver-heartbeat/

کامنت

در حال انجام ...
                X