اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

مشکل یک سیستم با دو کارت شبکه

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• مشکل یک سیستم با دو کارت شبکه

سلام دوستان من روی سیستمم دو تا کار تشبکه دارم کارت شبکه اول به شبکه لن وصله با این مشخصات:

ip:192.168.0.93
    mask:255.255.255.0
    DG:192.168.0.1
    dns:192.168.0.1

در شبکه اصلیم اینترنت نداریم اما دلیل ست کردن DG اینه که توی شبکه exchange server داریم من ادرس ای پی DC رو گذاشتم بعنوان DG این کارت شبکه

کارت شبکه دومم به شبکه اینترنت وصله:

ip:10.0.0.13
    mask:255.0.0.0
    DG:10.0.0..2
    dns:10.0.0..1
    حالا مشکل اینه که وقتی هر 2 کارت شبکه متصل هستند اینترنت وصله اما اوتلوکم به اکسچنج وصل نمیشه

اومدم با دستور route add 0.0.0.0. mask 0.0.0.0 10.0.0.2 این روت رو تعریف کنم اما باز هم درست نشد این دستور هم زدم باز درست نشد:

route add 192.168.0.0 mask 255.255.255.0 192.168.0.1
    که نشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تنظیمات شما چندتا مشکل داره. اولا دوتا default gateway نمیتونی داشته باشی و اصلا default gateway اول رو برای چی گذاشتی؟ DG اول رو کلا پاک کن.
    دوما وقتی سیستم شما عضو یک دامنه هست، باید DNS اون روی AD ست بشه. بنابراین باید DNS ست شده روی کارت شبکه دوم برداشته بشه. احتیاجی به route های نوشته شده هم نیست.
    مشکلی که بر میخوری در resolve کردن IPهای اینترنتی هست که دو راه برای اینکار داری یا به AD اینترنت بدی و DNS روی اون با استفاده root hintهایی که داره آدرس‌های اینترنتی رو resolve می‌کنه. اگر نمی‌خوای به AD اینترنت بدی باید DNS سرور دیگه‌ای داشته باشی که به هردوی این DNS سرورها دسترسی داشته باشه. یک conditional forwarder روی اون تعریف می‌کنی که آدرس‌های دامنه رو به DC فوروارد کنه و یک Forwarder که مابقی آدرس‌ها رو به 10.0.0.1
    بعد DNS کارت شبکه اول رو بزاری اون و دومی رو پاک کنی

کامنت

اصلا default gateway اول رو برای چی گذاشتی؟
      چون توی شبکه اصلیم اکسچنج دارم وبرای ایانکه اوتلوک بتونه به اکسچنج کانکت شه باید کارت شبکه dg داشته باشه

توی شبکه اصلیم هم اصلا اینترنت ندارم که بخوام ادرس dns اصلی رو بزارم ادرس dns داخلی اصلا

کامنت

دوست عزیز
        route add 192.168.0.0 mask 255.255.255.0 192.168.0.1
        شما رنچ خودت که روی سیستم تنظیمه که نیاز نیست روت کنی!
        ip exchange را باید روت بنویسی،اون هم اگر از همین رنج هست و دسترسی نداری مشکلت از روت نیست و باید جای دیگه بررسی کنی

کامنت

نوشته شده توسط hexman مشاهده پست
          چون توی شبکه اصلیم اکسچنج دارم وبرای ایانکه اوتلوک بتونه به اکسچنج کانکت شه باید کارت شبکه dg داشته باشه

توی شبکه اصلیم هم اصلا اینترنت ندارم که بخوام ادرس dns اصلی رو بزارم ادرس dns داخلی اصلا
          شما DG خودت رو بر روی AD ست کردی. یعنی ADشما gateway شما هم هست؟ ضمنا احتمال زیاد Exchange شما توی همین Subnet هست. پس دلیلی برای گذاشتن DG کارت شبکه اول وجود نداره و در هر صورت Exchange شما دیده میشه.
          اگر احتمالا Exchange شما دیده نمیشه (البته با اسم نه IP)ّ دلیلش اینه که شما روی کارت شبکه دوم DNS غیر AD ست کردی که باید برداشته بشه. پس فقط راه حل دوم رو میتونی بری که اگر نمی‌خوای سرور جدید اضافه کنی باید روی سیستم خودت یه DNS سرور که بتونه Conditional Forwarding انجام بده نصب کنی و کارت شبکه اول رو تنظیم کنی که از این DNS سرور بخونه.

کامنت

در حال انجام ...
          X