اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

مشکل عجیب با انتن sxt

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• مشکل عجیب با انتن sxt

سلام من یک انتن میکروتیک SXT دارم که تقریبا سه یا چهار روزی بود که خود به خود خاموش و روشن میشد ولی مشکلی نداشت کار میکرد . ولی از دیروز خاموش روشن نمیشه اما IP عجیب به کارت شبکه سیستم میده توی رنج 169 هست !!!!! من در رادیو یک اتصال pppoe ساختم و یک اینترفیس lan و همیشه اتوماتیک کابل را از انتن به سیستمم که میزنم ip میده به کارت شبکه و اینترنت وصل میشه و یک ip توی رنج 192 هم میگیره . اما حالا اینترنت قطع هست و با Winbox هم هر کاری میکنم بالا نمیاد حتی به جای ip مک ادرس انتن را نوشتم ولی بازم نیومد ! راهی هست بدون ریست کردن انتن تنظیمات را به حالت کارخانه برگردوند ؟(اخه دستم به انتن نمیرسه اون طرف هم ورزش کار بود یک جایی گیرش کرده که فقط با جرثقیل دستم بهش میرسه .)

سلام دوست عزیز اون ip خوده ویندوزه شما روی انتنت سرویس DHCP داشتی وقتی کابل رو به سیستمت میزدی اون بهت ip تو رنج 192 میدادی الان که انتنت مشکل پیدا کرده و کار نمیکنه طبیعه که ازشم ip نمیگیره و بعد از چند ثانیه ویندوز خودش به سیستمت ip میده

کامنت

APIPA چيست ؟
      در يك شبكه كامپيوتری سرويس ها و خدمات متعددی از طريق سرويس دهندگان مختلف در اختيار سرويس گيرندگان قرار می گيرد . اختصاص پويای اطلاعات مربوط به آدرس دهی IP توسط سرويس دهنده DHCP ( برگرفته از Dynamic Host Configuration Protocol ) ، نمونه ای در اين زمينه است .
      DHCP ، پس از پروتكل BOOTP مطرح و مهمترين هدف آن تامين اطلاعات مورد نياز يك ايستگاه و يا ساير دستگاه های شبكه ای در ارتباط با پروتكل TCP/IP است . بدين منظور از سه روش متفاوت استفاده می گردد :

• اختصاص اتوماتيك : در اين روش سرويس دهنده DHCP يك آدرس دائم را به يك سرويس گيرنده نسبت می دهد .
      • اختصاص پويا : متداولترين روش استفاده از سرويس دهنده DHCP در يك شبكه می باشد كه بر اساس آن سرويس دهنده يك آدرس را به صورت پويا در اختيار سرويس گيرنده قرار می دهد . آدرس نسبت داده شده به سرويس گيرنده بر اساس مدت زمان مشخص شده توسط سرويس دهنده DHCP تعيين می گردد ( محدود و يا نامحدود )
      • اختصاص دستی : در اين روش كه معمولا" توسط مديران شبكه استفاده می گردد ، يكی از آدرس های موجود در بانك اطلاعاتی سرويس دهنده DHCP به صورت دستی به يك سرويس گيرنده و يا سرويس دهنده خاص نسبت داده می شود ( Reservations) .

در صورتی كه پيكربندی پروتكل TCP/IP بر روی يك كامپيوتر بگونه ای انجام شده است كه كامپيوتر و يا دستگاه شبكه ای مورد نظر را ملزم به استفاده از خدمات سرويس دهنده DHCP می نمايد ( تنظيمات انجام شده در صفحه Properties پروتكلTCP/IP ) ولی در عمل سرويس دهنده وجود نداشته باشد و يا سرويس گيرندگان قادر به برقراری ارتباط با آن نباشند و يا برای سرويس دهنده DHCP مشكل خاصی ايجاد شده باشد ، تكليف سرويس گيرندگان و متقاضيان استفاده از خدمات سرويس دهنده DHCP چيست ؟
      در چنين مواردی سرويس گيرندگانی كه بر روی آنان يكی از نسخه های ويندوز ( به جزء ويندوز NT ) نصب شده است ، می توانند از APIPA ( برگرفته از Automatic Private IP Addressing ) استفاده نمايند . با استفاده از سرويس فوق كه صرفا" در شبكه های كوچك قابل استفاده خواهد بود ( حداكثر 25 دستگاه موجود در شبكه ) ، هر يك از سرويس گيرندگان می توانند به صورت تصادفی يك آدرس IP خصوصی را بر اساس مشخصات جدول زير به خود نسبت دهند .

آدرس رزو شده توسط APIPA
      169.254.0.1 TO 169.254.255.254
      Subnet Mask
      255 . 255 . 0 . 0
      و اما چند نكته در ارتباط با روش آدرس دهی APIPA :
      • زمانی كه يك سرويس گيرنده پاسخ مناسبی را از سرويس دهنده DHCP دريافت ننمايد ، پس از مدت زمان كوتاهی يك آدرس تصادفی را از شبكه دريافت می نمايد .
      • با توجه به اين كه سرويس گيرنده به صورت كاملا" تصادفی يك آدرس IP را انتخاب می نمايد ، همواره اين احتمال وجود خواهد داشت كه يك كامپيوتر آدرسی را انتخاب نمايد كه قبلا" توسط كامپيوتر ديگری استفاده شده باشد . برای حل اين مشكل ، پس از انتخاب يك آدرس IP توسط سرويس گيرنده ، يك بسته اطلاعاتی broadcast شامل آدرس IP توسط سرويس گيرنده در شبكه ارسال و بر اساس پاسخ دريافتی ، در خصوص نگهداری و يا آزادسازی آدرس IPتصميم گيری می گردد.
      • اطلاعات ارائه شده توسط APIPA ، يك آدرس IP و يك Subnet mask می باشد و ساير اطلاعلاتی كه عموما" توسط سرويس دهنده DHCP ارائه می گردد را شامل نمی شود . مثلا" با استفاده از APIPA نمی توان آدرس gateway پيش فرض را در اختيار سرويس گيرندگان قرار داد . بنابراين مبادله اطلاعات محدود به كامپيوترهای موجود در يك شبكه محلی كوچك می گردد كه تماما" دارای فضای آدرس دهی شبكه 0 . 0 . 254 . 169 می باشند . در صورت نياز می بايست ساير اطلاعات لازم در ارتباط با پيكربندی پروتكل TCP/IP به صورت دستی مشخص گردد.
      • سرويس گيرندگانی كه از APIPA استفاده می نمايند به صورت ادواری و در بازه های زمانی پنج دقيقه ، شبكه را به منظور وجود يك سرويس دهنده DHCP بررسی می نمايند . در صورتی كه سرويس دهنده DHCP در دسترس قرار بگيرد ، سرويس گيرنده يك درخواست را برای وی ارسال و اطلاعات مربوط به پيكربندی TCP/IP را از آن دريافت می نمايد .
      • پتانسيل استفاده از APIPA به صورت پيش فرض بر روی تمامی نسخه های ويندوز فعال می باشد . برای غيرفعال نمودن آن می بايست تنظميات ريجستری را تغيير داد:
        - اجرای برنامه Regedit
        - يافتن كليد زير بر اساس نام در نظر گرفته شده برای كارت شبكه :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters\Interfaces
        - ايجاد يك DWORD Value ( نام آن IPAutoconfigurationEnabled و مقدار آن صفر در نظر گرفته شود )
        - در صورتی بر روی كامپيوتر چندين آداپتور موجود است ،‌ می بايست مراحل فوق برای هر يك از آنان تكرار گردد .

کامنت

ممکن هست poe دچار مشکل شده باشه،اگر سخته باز کنید قبلش با یک poe دیگه تست کنید

کامنت

اول از همه poe رو تیست کن

بعد دیدی فرقی نکرد کابلت ببین خراب نشده باشه ممکنه تو محیط بیرون باشه و پاره شده باشه یا آب رفته داخلش خراب شده

سوم آنتن رو بیار پایین و ببین مستقیم با یه کابل دیگه وصل میشه اصلاً شاید اترنتش مشکل پیدا کرده باشه

کامنت

کابل را چک کردم سالم هست بعد سوکت poe را هم عوض کردم هیچ تغییری نکرد ظاهرا سالم بود !
            اخرش با هر دردسری بود اوردمش پایین فقط یک چیزی من یادم رفته ریست کردن سخت افزاری انتن های sxt rb500 کجای انتن بود ؟؟؟

کامنت

کامنت

هرکاری میکنم با وینباکس شناسایی نمیشه طبق عکس ها هم ریست کلی انجام دادم و قبل از اینکه کابل شبکه را به انتن گیر کنم با یک پیچ گوشتی اون دوتا تیغه ی مسی را به هم اتصال کوتاه کردم و بعد کابل شبکه را وصل کردم بعد از ده ثانیه هم پیچ گوشتی را برداشتم و فکر کنم ریست کلی شد اما هنوز با وینباکس بالا نمیاد و ای پی 169 به کارت شبکه میده اون بوق سالمی را هم نمیزنه !!!
                چطوری با وینباکس بالا بیارمش ؟
                راستی یک پورت usb هم پیش پورت شبکه روی انتن هست با اون میشه بالا بیارمش ؟
                این پورت usb کاربردش چیه ؟

کامنت

اگر بوق نمی زنه احتمالا خراب شده باید بفرستید تعمیر
                  خازنش نگاه کنید باد کرده یا خیر

کامنت

نه بوق که بوق یک ثانیه ای و اروم میزنه ولی اون بوق که قبلا در زمان سالمی میزد را نمیزنه ؟
                    راستی نگفتید کاربرد این پورت usb چیه ؟
                    میشه با همین usb با وینباکس بالا بیارمش ؟

کامنت

اگر مشکل از فلشش باشه اره می تونید

کد:
                      http://wiki.mikrotik.com/wiki/RouterOS_USB_Boot
                      To install the RouterOS on the USB you can use CD-Install or Netinstall from the latest versions of the RouterOS (starting form v3.0rc5). Also it is possible to attach that USB drive to a Windows computer and copy the RouterOS installation files using Netinstall to the USB drive and when booting this USB drive it would install the RouterOS on it.

کامنت

داداش میشه کمی بیشتر توضیح بدید ؟
                        الان سیستم عامل میکروتیک برای انتن sxt rb500 را از کجا دانلود کنم که کپی کنم توی فلش ؟

کامنت

mikrotik.com

کامنت

بنظر من eth سوخته که بالا نمیاره شاید وایرلست کار کنه شاید برقت بره آنتن ولی قابلیت انتقال دیتارو نداره

کامنت

جایی هست که تعمیر کنن ؟

کامنت

در حال انجام ...
                              X