اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

سوال مهم در مورد pppoe در میکروتیک

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• سوال مهم در مورد pppoe در میکروتیک

سلام
    اساتید محترم من یه سوالی داشتم که پایین کامل توضیح میدم .
    ببینید ما از جایی اینترنت گرفتیم و روتر ما هم routerboard ccr1016 هست . متاسفانه برای اتصال به اینترنت مجبور به استفاده از کانکشن pppoe هستیم و از طرفی به دلایل امنیتی امکان دسترسی به تنظیمات روتر رو نداریم . میخواستم ببینم با یه اجازه موقت می تونیم یه روتر مثلrb750 قراربدم و ترافیک رو از ccr106 بگیرم ولی مشکلی واسه امنیت پیش نیاد ؟ میتونم توسط روتر میانی کاری کنم که خروجی نیازی به pppoe نداشته باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

من متوجه صحبت های شما نشدم!
    ولی شما میتونید یک روتر حالا میکروتیک یا مدل های دیگه مثل dlink,tplink و ... بزاری،pppoe روی روتر تنظیم کنی و از خروجی لن روتر به هر روتر دیگه ای اینترنت بدی

کامنت

نوشته شده توسط admin مشاهده پست
      من متوجه صحبت های شما نشدم!
      ولی شما میتونید یک روتر حالا میکروتیک یا مدل های دیگه مثل dlink,tplink و ... بزاری،pppoe روی روتر تنظیم کنی و از خروجی لن روتر به هر روتر دیگه ای اینترنت بدی
      ببین دوست عزیز من یه اینترنت دارم که رفته به ccr1016 و از یکی از خروجی های lan وصل شده به سوئیچ و ..... حالا من چون دسترسی به تنظیمات اون ccr1016 ندارم میخوام یه میکروتیک مثل 750gl رو به خروجی lan روتر ccr1016 وصل کنم و تمام تنظیمات اینترنت رو از اون بگیرم و وصل کنم به سوئیچ . یعنی در اصل 750gl میاد بین ccr1016 و سوئیچ . نکته اینکه اینجوری دیگه من به ccr1016 نیازی ندارم و تمام کانفیک شبکم و راه اندازی pppoe server رو روی 750gl انجام میدم آخه بدلیل امنیتی هیچ گونه دسترسی به ccr1016 نمیتونم داشته باشم

کامنت

بله می تونید
        فکر کنید اصلا اون روتر را ندارید،از یکی از پورت هاش اینترنت بگیرید بدید به 750 و هر کار دوست دارید انجام بدید

کامنت

نوشته شده توسط pooyesh مشاهده پست
          بله می تونید
          فکر کنید اصلا اون روتر را ندارید،از یکی از پورت هاش اینترنت بگیرید بدید به 750 و هر کار دوست دارید انجام بدید
          مرسی دوست عزیز . برای اینکار فکر کنم باید برای یکبار به روتر اصلی یعنی ccr1016 دسترسی داشته باشم .درسته؟ اونوقت توی روتر 750gl باید دنبال چی بگردم؟ pppoe سرور؟ نیازی نیست بگید دقیقا چیکار کنم شما فقط نکتشو بگید بنده توی اینترنت سرچ می کنم و راهشو پیدا می کنم

کامنت

نوشته شده توسط mohsenp910 مشاهده پست
            مرسی دوست عزیز . برای اینکار فکر کنم باید برای یکبار به روتر اصلی یعنی ccr1016 دسترسی داشته باشم .درسته؟ اونوقت توی روتر 750gl باید دنبال چی بگردم؟ pppoe سرور؟ نیازی نیست بگید دقیقا چیکار کنم شما فقط نکتشو بگید بنده توی اینترنت سرچ می کنم و راهشو پیدا می کنم
            دوست من اینطور که من متوجه شدم شما یه میکروتیک ccr1016دارید که اینترنت رو توسط کانکشن PPPOE گرفته و روی یکی از لن ها که خورده به سوئیچ دوباره توسط PPPOE به یوزرها سرویس میده درسته؟
            اگر اینطور هست شما با داشتن یک یوز و پسورد که برای CCR1026 معتبر هست ومحدودیتی نداره میتونید اینترنت رو روی 750 بیارید و هرکاری که میخواهید با اون انجام بدید.
            اگر اون لن خروجی با ای پی سرویس میده شما با داشتن یک ای پی اینترنت رو میبرید روی 750 و هرکاری که بخواهید روش انجام میدید
            در هر 2 حالت هم نیازی به داشتن اکسز روی CCR1016نیست البته بشرطی که اون یوزنیم پسورد یا ای پی از نظر پهنای باند با اینترنت اصلی یکی باشه و CCR1016 روی اون محدودیتی اعمال نکرده باشه
            آخرین ویرایش توسط shervin303; در تاریخ/ساعت 2013/12/04, 12:24 AM.

کامنت

من تونستم توی 750gl یدونه pppoe client بسازم ولی زمان اتصال مرتب پیغان disconnect میده توی خود میکروتیک

کامنت

شما اصلا میکروتیک را فراموش کن
                فرض کن الان یک سیستم داری می خوای از اون میکروتیکه که گفتی اینترنت بگیری
                چه کار می کنی؟
                این وجواب بدید دوستان می تونن راهنمایی کنن

کامنت

نوشته شده توسط mina2011 مشاهده پست
                  شما اصلا میکروتیک را فراموش کن
                  فرض کن الان یک سیستم داری می خوای از اون میکروتیکه که گفتی اینترنت بگیری
                  چه کار می کنی؟
                  این وجواب بدید دوستان می تونن راهنمایی کنن
                  خب مینا خانم اگر منظورتون ccr1016 هست برای اینترنت گرفتن یدونه pppoe میسازم و تمام . منم الان توی 750gl یدونه pppoe ساختم ولی کانکت نمیشه

کامنت

pppoe clint روی اینتر فیس متصل به روتر بسازید
                    تک های use peer DNS هم بزنید

کامنت

نوشته شده توسط hashem_wolf مشاهده پست
                      pppoe clint روی اینتر فیس متصل به روتر بسازید
                      تک های use peer DNS هم بزنید
                      اینکار رو هم کردم

کامنت

یک پروفایل برای pppoe clientبسازید،هیچی هم تغییر ندید و بعد تست کنید ببینید یوزر با این پروفایل وصل میشه
                        اگر نشد برید انواع authenticatin ها تست کنید ببینید با کدوم وصل میشه
                        تست هم کنید ببینید require authenticatin هم لازم داره یا نه ولی معمولا با یک پروفایل پیش فرض جدید وصل میشه

کامنت

نوشته شده توسط nimadrayaneh مشاهده پست
                          یک پروفایل برای pppoe clientبسازید،هیچی هم تغییر ندید و بعد تست کنید ببینید یوزر با این پروفایل وصل میشه
                          اگر نشد برید انواع authenticatin ها تست کنید ببینید با کدوم وصل میشه
                          تست هم کنید ببینید require authenticatin هم لازم داره یا نه ولی معمولا با یک پروفایل پیش فرض جدید وصل میشه
                          دوست عزیز بالاخره تونستم با pppoe client کانکت بشم اون پایین توی میکروتیک هم میزنه connected ولی الان مشکل اینه که اینترنت ندارم .خود میکروتیک ip از روتر گرفته همراه با dns ولی کارت شبکه کامپیوتر که به میکروتیک وصله ip نمیگیره

کامنت

دقت کنید که در pppoe client تیک add default gateway را زده باشید
                            در مورد کارت شبکه دیگر خوب شما باید dhcp server راه بیاندازید و رنج ان را نت کنید

کامنت

در حال انجام ...
                            X