اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

نحوه ایجاد محدودیت برای کلاینت ها از طریق روتر برد میکروتیک

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• نحوه ایجاد محدودیت برای کلاینت ها از طریق روتر برد میکروتیک

سلام خدمت اساتید محترم
    توی یک آموزشگاه برای اینکه دانش آموزان بتونن از اینترنت وایرلس استفاده کنن ولی نتونن دانلود داشته باشن از روتر برد میکروتیک951 استفاده کردیم و الان مشکل محدودیت برای وایرلس حل شده و محدودیت ها همون طور که میخواستیم ایجاد شده
    توی همین موسسه سه تا سیستم کلاینت هم هست که مخصوص کارمنداس،چیزی که هست ما میخوایم از طریق همین روتر برد برای این سه تا کلاینت هم محدودیت بزاریم.
    محدودیت هم باید به این شکل باشه که: اینترنت برای این سه تا کلاینت از ساعت 3 تا 8 بعد از ظهر وصل بشه(یعنی قبل از ساعت سه اینترنتشون کلا قطع باشه) بعد از همه اینا می خواهیم طوری باشه که در این فاصله زمانی بین ساعت 3تا8 که اینترنت وصل میشه هر کاربر بیشتر از 2 ساعت یا همون 120 دقیقه نتونه از اینترنت استفاده کنه.
    خلاصه اینکه: اینترنت از ساعت 3تا8 وصل بشه و مجموع کل زمان استفاده از اینترنت 2 ساعت باشه.
    امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم
    پیشاپیش از شما کمال تشکر رو دارم

اینکه از چه ساعتی وصل باشه کاری نداره یک رول نت یا فایروال توی extra بعد time زمان میدی
    ولی اینکه 2 ساعت فقط استفاده کنند دیگه اکانتینگ لازم داری

کامنت

شما میتونی از user manager میکروتیک هم استفاده کنی واسه 2 ساعت در روز و یا حجم و .....

کامنت

اینکه از چه ساعتی وصل باشه کاری نداره یک رول نت یا فایروال توی extra بعد time زمان میدی
        ولی اینکه 2 ساعت فقط استفاده کنند دیگه اکانتینگ لازم داری
        میشه توضیح بیشتری بدین

کامنت

برای فعال بودن و نبودن زمان استفاده از Acsess list می توانید استفاده کنید
          برای 2 ساعت نیاز به رادیوس دارید

کامنت

سلام
            اساتید کسی میتونه در حد مبتدی توضیح بده
            هم نحوه ایجاد اکانت: یعنی ما برای کارمندا اکانت بسازیم که در روز با یوزر و پسورد بتونن فقط 2 ساعت به اینترنت وصل بشن(خواهشا نحوه ساخت اکانت با این محدودیت هایی که گفته شده رو کامل توضیح بدین)

کامنت

نوشته شده توسط hashem_wolf مشاهده پست
              برای فعال بودن و نبودن زمان استفاده از Acsess list می توانید استفاده کنید
              برای 2 ساعت نیاز به رادیوس دارید
              تشکر از جوابتون

acsess list رو از کجا میتونم پیدا کنم

کامنت

برای روزی 2 ساعت با ibsng بلدم
                با usermanager بلد نیستم و فکر نکنم بشه،چون همچین گزینه ای من ندیدم داخلش
                برای acces list
                firewall-time.jpg

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
                  برای روزی 2 ساعت با ibsng بلدم
                  با usermanager بلد نیستم و فکر نکنم بشه،چون همچین گزینه ای من ندیدم داخلش
                  برای acces list
                  [ATTACH=CONFIG]2646[/ATTACH]
                  سلام و صبح همگی بخیر
                  روتر برد ما میکروتیک 951 هست و من این گزینه acsess list رو اصلا پیدا نکردم،حتی تو قسمت فایروال هم نیسته

کامنت

شما اول پکیج مربوز به روتر خودتون را از سایت میکروتیک دانلود کنید بعد یه فایل توی اون هست usermanager اونو drag and drop بندازید توی files که توی 951 دارید بعد یه ریبوت کنید تا یوزر منیجر نصب بشه.

بعد تنظیمات یوزر منیجر میکروتیک را که به صورت تصویری فرائان هست را مطالعه کنید مشکلتون حل میشه

http://www.mikrotik.com/download
                    مشاوره و اجرای m.programer@gmail.com
                    LAN - WAN - WIRELESS -VOIP - CCTV Architecture

کامنت

باز هم اگر مشکلی بود اینجا مطرح کنید دوستان تا دوستان بیشتر راهنمایی کنند

کامنت

تشکر از همه کسانی که وقتشون رو برای این پست گذاشتن
                        یه خواهش دیگه اگه امکانش هست نحوه ساخت اکانت رو هم برام توضیح بدین اگه امکانش هست تصویری باشه

کامنت

نحوه ایجاد اکامت توی یوزر منجر میکروتیک در همین سایت و توی اینترنت به صورت تصویری و فایل آموزش ویدیویی فراوان یافت می شود.

لطفا جستجو کنید اگر مشکلی بورد ایمجا مطرح کنید

کامنت

دوستان اگر منظورتون با میکروتیک این حالت هست
                            If a user must be allowed to use 2 hours of Internet access and he/she must use these 2 hours within one week, then the uptime-limit field must be set to 2h and the user must be assigned a credit with time equal to 1w (Seecharacter constants for more information about time limit constants).
                            اون چیزی نیست که این دوستمون میگه،اینجوری باید هر روز بره یوزر ریست کنه دستی
                            مثل ibs باید باشه که خودش روزی 2 ساعت اجازه میده و هر روز هم ریست می کنه

بنظر من ibs نصب کن ،هم می تونی مشخص کنی چه روزی هایی وصل بشه هم چه مقدار هر روز استفاده کنه

کامنت

سلام
                              تشکر از همه کسانی که جواب دادن
                              ولی متاسفانه باید بگم من در حد آماتورم و از اینا سر در نمیارم.
                              دوستان و اساتید اگه امکانش هست نحوه ایجاد اکانت ppp رو همراه با عکس برام توضیح بدین(اگه میدونید آموزشش جایی وجود داره لینکشو برام بزارید)
                              بازم میگم من زیاد به میکروتیک وارد نیستم و از اصطلاحات ذکر شده چیزی سر در نمیارم خواهشا واضح تر توضیح بدین که بفهمم

با تشکر- موفق باشید

کامنت

در حال انجام ...
                              X