اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

پینگ نشدن dns در میکروتیک

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• پینگ نشدن dns در میکروتیک

سلام من چون هر جی سرچ کردم و سعی کردم این مشکل رو حل کنم نتونستم برای همین اعلام کردم تا دوستان به من کمک کنند.من جه از داخل میکروتیک و چه از سیستمهای میکروتیک نتونستم پینگ dns ها رو بگیرم این در حالیکه من در میکروتیک اینترنت دارم.

ping dns ها یعنی چی؟
    یعنی نمی تونی مثلا سرور dns پینگ کنی یا نمی تونی مثلا ping yahoo.co داشته باشی؟

در کل باید در میکروتیک ip==>dns بری dns بدی به سیستم
    اینم امورش
    http://www.forum.persianadmins.ir/sh...-amp-Date-PPPo
    روی سیستم ها باید dns بدی

اگر dns تنظیم کردی و کار نمی کنه چک کن در فایروال پورت 53 udp باز کرده باشی

کامنت

نوشته شده توسط reza2002 مشاهده پست
      ping dns ها یعنی چی؟
      یعنی نمی تونی مثلا سرور dns پینگ کنی یا نمی تونی مثلا ping yahoo.co داشته باشی؟

در کل باید در میکروتیک ip==>dns بری dns بدی به سیستم
      اینم امورش
      http://www.forum.persianadmins.ir/sh...-amp-Date-PPPo
      روی سیستم ها باید dns بدی

اگر dns تنظیم کردی و کار نمی کنه چک کن در فایروال پورت 53 udp باز کرده باشی
      سلام مممنون از پیگیری شما.الانکه دوباره یک روت نوشتم پینگ میشه اما کلاینتها اینترنت ندارند؟

کامنت

nat نوشتی براشون؟گیت وی کلاینت ها میکروتیک هست؟بهشون dns دادی؟

کامنت

سلام ببخشید اگر دیر جواب میدم.من اومدم سرویس هات اسپات رو نصب کردم و همه چیز رو طبق اموزش سایت انجام دادم.فقط در اموزش درباره nat چیزی نگفته بود ومن هم کاری انجام ندادم.فکر کنم مشکل همون nat firewall باشه .من رنج اینترفیس میکروتیک که به مودم وصله 192.168.1.10/24 و رنج اینترفیس مربو به شبکه local 192.168.2.1 هستش.من روتی که نوشتم dst:0.0.0.0/24 gateway:192.168.1.1.درباره dns.ip.gateway خود کلاینتها بصورت اتوماتیک میگرن ولی فقط اینترنت ندارن؟

کامنت

اگر از اموزش سایت استفاده کردی مشکلی نیست،از اون روش میکروتیک اتوماتیک نت و ... را می نویسه
            میکروتیک شما خودش اینترنت داره؟اموزش هم در فرضیاتش نوشته که میکروتیک باید اینترنت دار باشه

بنظر من میکروتیک reset factory کنید،اینترنت داخلش بیارید و تنظیمات از اول انجام بدید
            دقت کنید که از داخل ping خود میکروتیک باید بتونید 4.2.2.4 و yahoo.com را پینگ کنید تا کلاینت ها هم اینترنت داشته باشند

کامنت

یا روی میکروتیک dns نزاشتی یا میکروتیک اینترنت نداره

کامنت

سلام من نمیدونم دیگه چیکار کنم هر کاری میکنم پینگ dns های مودم رو نمیتونم بگیرم البته میکروتیکم اینترنت داره.کلاینته هم از اینترفیس دوم هم ای پی میگیرن و هم dns رو که به میروتیک دادم ولی نه پینگ میشه. و نه اینترنت دارن؟

کامنت

بهترین کاری که می توانید بکنید این هست که ریست کنید و از اول تنظیم کنید
                  به چند سوال زیر لطفا پاسخ بدید تا بتوان تشخیص بهتری داد:
                  1-کلاینت های شما پینگ گیت وی خودشون را دارند؟
                  2-از میکروتیک ping 4.2.2.4 را دارید؟
                  3-از میکروتیک ping google.com را دارید؟
                  4-از میکروتیک ping گیت وی خودش را دارید در صورتیکه از مودم یا ... اینترنت می گیرد؟
                  5-خروجی دستور export میکروتیک را قرار دهید

کامنت

در حال انجام ...
                  X