اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

مشکل ip های شبکه میکروتیک

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• مشکل ip های شبکه میکروتیک

سلام
    نمی دونم این مشکل ربطی به سوئیچ داره یا خیر. مطرح می کنم امیدوارم مشکل حل بشه.

سناریو :
    برای شبکه کردن چند کامپیوتر، یک سرور قدیمی با میکروتیک راه اندازی کردم. مودم را در حالت بریج قرار دادم و کاربران با یوزر و رمز به اینترنت وصل می شن.
    وقتی سیستم را مستقیم (بدون سوئیچ) به کارت شبکه دوم سرور وصل می کنم مشکلی نداره و میکروتیک بطور خودکار به سیستم وصل شده آی پی از رنج تعریف شده می ده. مثلا 192.168.1.105

مشکل
    وقتی کارت شبکه دوم را به سوئیچ (d-link DGS 1008D) وصل می کنم رنج آی پی سیستم های شبکه که به سوئیچ وصل شده اند عوض می شه. مثلا 169.254.7.254 این بزرگترین مشکل موجود است. نمی دونم خود سوئیچ dhcp server داره یا مشکل جای دیگری است.

رنج 169.254 مال APIPA هست یعنی DHCP وجود نداشته باشه سیستم به صورت خودکار از این رنج واسه خودش IP انتخاب می کنه
    الان که سیستماتون این IP رو می گیرن یعنی ارتباطی با DHCP سرورتون نمی تونن برقرار کنن
    سوییچتونم که Unmanaged هست نیازی به تنظیمات نداره پس اجتمالاً مشکل از کابل شبکتون می تونه باشه
    از کابل های دیگه استفاده کنین ببینین مشکل جل میشه

کامنت

ای پی دستی بدید ببینید اصلا میروتیک را پینگ می کنه،دوستمون درست فرمودن،Dhcp کار نمی کنه که از این رنج میگیرند ای پی

کامنت

سیستم کلاینت با کابل کراس به سویچ وصل بود. فکر کنم همین مشکل ساز می شد.
        کابل را عوض کردم. آی پی به درستی به کلاینت داده شده. سرور پینگ می شه
        ولی با آی پی سرور نمی تونم به وینباکس وصل بشم.
        تو سرور می تونم کانکشن های کلاینت رو ببینم که داره سعی می کنه به پورت 8291 وصل بش ولی وصل نمی شه.

البته با مک آدرس تونستم وصل بشم به وینباکس. آی پی و pptp مشکل دارند

کامنت

تو سیستم و سوییچ های امروزی نیازی به استفاده از کابل کراس نیست، همون از کابل Straight استفاده کنید سوییچ و NIC ها خودشون میدونن چیکار کنن!
          توسط WinBox با MAC Address به سرور میکروتیکتون وصل بشید. برید قسمت IP سپس Firewall، اونجا مطمان بشین که تو قسمت Filter چیزی نباشه
          بعد برید IP، قسمت Addresses از اونجا IP آدرس Static به هر یک از اینترفیس هاتون (ether1, ether2 و...) بدید مشکل حل میشه. سرور نباید از DHCP آی پی بگیره (واسه دلایل امنیتی و...) همیشه آی پی استاتیک بدید به اینترفیس های سرور
          الان که می تونید توسط MAC به روتر وصل بشید علتش فعال بودن امکان Neighbors تو قسمت IP هست (Discovery Interfaces) این باعث میشه WinBox توسط Broadcasting به روتر وصل بشه

کامنت

ممنون با کمی تغییر مشکل حل شد.

موفق باشید

کامنت

در حال انجام ...
            X