اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

مقایسه روش های لود بالانسینگ در میکروتیک

بستن
این موضوع "مهم" میباشد.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• مقایسه روش های لود بالانسینگ در میکروتیک

Firewall marking Yes Yes
    ECMP Yes No
    PPC Yes No
    Nth Yes Yes
    Bonding No Yes
    OSPF Yes No
    BGP Yes No

بنظر شما کدام بهتر است؟مزیت و معایب هر کدام چیست؟
    155
    Firewall marking
    7.74%
    12
    ECMP
    14.19%
    22
    PCC
    54.19%
    84
    Nth
    5.81%
    9
    Bonding
    5.81%
    9
    OSPF
    5.16%
    8
    BGP
    4.52%
    7
    Bandwidth-based
    2.58%
    4

مقایسه عملی هم ازشون شده؟کارایی

کامنت

از نظر فنی ecmp و pcc بهترین نوع هستند
      و برای تجمیع واقعی pcc

کامنت

من از روش nth استفاده کردم. بزرگترین عیب این روش اینه که اصلا سراغ اینترنت دوم نمیره تا زمانی که اولی قطع نشده. فقط یه Failover ساده ست.

کامنت

pcc بهتر از nth برای تجمیع

کامنت

بچه ها در نظرخواهی شرکت کنید،می خواهیم از 30نفر که رد شد،روش منتخب را به صورت تصویری و کامل اموزش بزاریم

کامنت

من اطلاع خاصی از این روشها ندارم ولی روشی که بشه توش از یکی ارسال و از اون یکی دریافت داشت خیلی خوب باید باشه

کامنت

نمیشه که،دریافت همیشه از همون ای پی هست که درخواست داده،فرستنده شما نمی دونه که شما 2 تا اینترنت داری،پس نگاه میکنه که ای پی چیه میرفسته به همون
                ولی ارسال می تونه یکی باشه

کامنت

فرق Per-connection و Per-packet در چیه دوستان؟

کامنت

بهترین لود بالانسینگ per packet هست که متاسفانه میکروتیک خوب نیست در این روش
                    per packet یعنی بسته بسته بالانس می کنه،شما دقیقا به یک نسبت بالانس می کنید
                    per connection بر اساس کانکشن،مثلا من ممکنه کانکشن بزنم برا دانلود میده به یکی،شما همون لحظه بزنی بده به بعدی،حالا من تا دانلودم تموم نشده روی همین می مونم ولی شما پیج باز می کنی و تمام،برای همین به یک نسبت تقسیم نمیشه

کامنت

... PCC-Classifier is Very good
                      اون دنیا نزدیکو قیامت نزدیکتر عمو...

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
                        بچه ها در نظرخواهی شرکت کنید،می خواهیم از 30نفر که رد شد،روش منتخب را به صورت تصویری و کامل اموزش بزاریم
                        اگه لطف کنی همه رو بزاری، خیلی از بچه ها میتونن راه بنداز و نتیجه عملی رو هرکس توضیح بده. ضمنا آموزشش هم توی سایت میمونه.

کامنت

بعضی هاش مثل bgp,ospf ,bonding شرایط خاص هست و فکر نکنم بدرد 90 درصد بچه هایی بخوره،اکثر کسایی که چند تا Bgp دارن از سیسکو استفاده می کنن نه میکروتیک!

کامنت

دوستان توجه کنن ؛
                            چرا کسی به روش firewall marking و Nth توجه نمیکنه ، تنها ایرادی که میشه به این روش گرفت پرداز (CPU Loading) بیشتر نسبت به بقیه روش ها است
                            میشه بیشتر سر این دوتا روش بحث کنیم،چون حس میکنم داره تلف میشن :D

کامنت

به نظر من که pcc عالی عمل میکنه من دو تا دمو میزارم که خودم راه انداختم . ببینید و نظرتون رو
                              بفرمایید

http://uplod.ir/b078pm5sesj8/Load_Ba...-NAHVI.rar.htm
                              http://s5.picofile.com/file/81064174...ncPCC.exe.html

اگر دانلود کنید و مشاهده کنید می بینید که دو تا خط به طور کامل بالانس هستند
                              شرکت شبکه گستر پارسین
                              09123514173

کامنت

در حال انجام ...
                              X