اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

محدود کردن لاگین کاربران به پورت خاص

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• محدود کردن لاگین کاربران به پورت خاص

با سلام
    من در یک محیط آموزشی کار می کنم و حدود 250 کابرآنلاین هم دارم و از سیستم اکانتینگ سیب به همراه میکروتیک استفاده می کنم و برای دسترسی به اینترنت کاربرانم هات اسپات رو هم روشن کردم! کاربران من در چند سطح دانشجو، کارمند و استاد و .. دسته بندی شدن و با توجه به جدا بودن ساختمان ها از هم هر گروهی را به یک پورت مشخص میکروتیک وصل کردم
    الان می خوام محدودیتی ایجاد کنم که با توجه به دسته بندی کاربرانم هر گروه فقط بتونن از یک پورت خاص لاگین کنن و در صورتی که به پورت دیگه وصل باشن نتونن لاگین انجام بدن. مثلا کاربران گروه STU فقط بتونن از طریق پورت شماره 1 میکروتیک لاگین کنن و یا کاربران گروه staff بتونن فقط از پورت 2 لاگین کنن و از بقیه نتونن!
    همینطور فقط کاربران خاصی بتونن وقتی از بیرون یا داخل وی پی ان میزنن، وارد بشن و مثلا گروه دانشجو هام به هیچ عنوان نتونن با وی پی ان از بیرون وصل بشن
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنونم

دوستان عزیز کسی نیست بتونه کمک کنه؟

کامنت

من از امکانات سیب خبر ندارم که ایا امکان چنین چیزی دارد یا خیر که بنظرم هم نمیاد داشته باشه
      تنها راه بنظرم استفاده از چند میکروتیک است،از انجاییکه احتمالا داشتن چند میکروتیک میسر نیست براتون ،می توانید از قابلیت metarouter میکروتیک استفاده کنیدو چند میکروتیک در خود میکروتیک نصب کنید و هر کدام را به یک اینترفیس وصل کنید
      در نهایت شما در سیب ras های مختلفی خواهید داشت که می توانید این محدودیت ها را به راحتی اعمال کنید

کامنت

با تشکر از ادمین عزیز و گرامی.
        میشه بگید چطور میشه هر متا روتر نصب شده رو به یک اینترفیس نصب کنم؟

کامنت

در metarouter>>interface شما می گی هر کدام به کدام اینترفیس وصل بشن

کامنت

ممنونم. بعد که هر اینترفیس به یک متا روتر وصل شدن باید بقیه تنظیمات از طریق اکانتینگ سیب انجام بدم؟ یا خود متا روتر ها هم باید کانفیگ خاصی داشته باشن؟؟

کامنت

هر کدام یک میکروتیک هست دیگه،انگار شما مثلا 4 تا میکروتیک گذاشتی،هر کدام باید جدا جدا تنظیم کنی
              مثل میایم vmware نصب می کنیم داخلش ویندوز اینم همون حکایت داره

کامنت

خیلی ممنون. خب تو میکروتیک که من جایی برای تنظیم متاروتر ها پیدا نکردم! فقط یک کنسول داره که کار سخته باهاش!

کامنت

کار اسون که نداریم !
                  http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Metarouter

باهاش ور برید زیادم سخت نیست

کامنت

ممنونم

کامنت

در حال انجام ...
                    X