اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

ارسال ایمیل به کمک dude هنگام قطع شبکه

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• ارسال ایمیل به کمک dude هنگام قطع شبکه

با سلام
    خوب همانطور که اکثر دوستان می دونند آموز این مطلب برای اولین بار توی این فروم به فارسی قرار داده میشه
    و توی هیچ جای دیگه هم شما این آموزش رو مشاهده نمی کنید . دوستانی که قصد کپی کردن دارند لطفا
    ذکر نام نویسنده رو فراموش نکنند

قبل از اینکه شما توی خود نرم افزار dude تنظیماتی رو انجام بدید ابتدا باید دوتا نرم افزار رو دانلود و نصب نمایید
    توجه نمایید که در تمام طول نصب حتما با یوزر ادمین لاگین کرده باشید در غیر اینصورت به مشکل می خورید

ابتدا برنامه stunnel رو از لینک زیر دریافت نمایید

http://www.4shared.com/zip/NyE2iMJGb...installer.html

سپس برنامه stunnel را نصب نمایید اما توجه نمایید که این برنامه رو اجرا نکنید
    حالا به مسیر نصب برنامه stunnel برید و فایل stunnel.conf را با یک ویرایشگر
    متن باز کنید و تنظیمت رو به شکل زیر قرار دهید

socket = l:TCP_NODELAY=1
    socket = r:TCP_NODELAY=1
    debug = 7
    output = stunnel.log

client = yes

[pop3s]
    accept = 995
    connect = pop.gmail.com:995

[ssmtp]
    accept = 465
    connect = smtp.gmail.com:465

در صورت بروز مشکل در تنظیم دقیق فایل مورد نظر فایل زیر را دانلود کنید و با فایل مورد نظر جا به جا کنید
    http://www.persianadmins.ir/picartic...e/stunnel.conf

حالا به منوی استارت برید و سپس stunnel فایل service install رو اجرا کنید . دقت کنید که دسترسی
    ادمین داشته باشید حتما

در مرحله بعد باید فایل blat رو از مسیر زیر دانلود کنید

سپس دانلود این فایل رو از حالت فشرده خارج کنید و ترجیحا توی درایو d کپی نمایید d:\blat
    در مرحله بعد یک فایل متنی ایجاد نمایید و کدهای زیر را درون ان کپی کنید و با نام emailblat.cmd
    ذخیره نمایید

rem @echo off

set dir=ی:\blat
    set logname=%dir%\blat-%date%.log
    set smtpsender=senderadress@gmail.com
    set smtpserver=127.0.0.1
    set smtpport=465
    set smtpuser=senderadress@gmail.com
    set smtppwd=MyGmailPassword
    set mailto=receiveradress@domain.com
    set subject=%1
    set body=%2

IF NOT EXIST %logname% echo ====================== Start of file ====================== > %logname%
    echo. >> %logname%
    echo ====================== %time% ====================== >> %logname%

C:
    CD %dir%
    echo CMD: blat.exe -to %mailto% -f %smtpsender% -server %smtpserver% -port %smtpport% -u %smtpuser% -pw %smtppwd% -subject %subject% -body %body% >> %logname%
    blat.exe -to %mailto% -f %smtpsender% -server %smtpserver% -port %smtpport% -u %smtpuser% -pw %smtppwd% -subject %subject% -body %body% >> %logname%

بخشهای مورد نیاز جهت ارسال ایمیل رو به شکل زیر توی فایل فوق اصلاح نمایید

1 - توی گزینه یک باید ادرس ایمیلی رو که جهت ارسال ایمیل می خواید ازش استفاده کنید وارد کنید
    2 - این گزینه رو به همین ترتیبی که در شکل هست رها کنید ادرس هیچ سروری لازم نیست وارد بشه
    3 - ادرس پورت گوگل رو باید وارد کنید که توی تصویر به صورت صحیح وارد شده
    4 - ادرس ایمیل خودتون رو توی gmail وارد کنید جهت لاگین برنامه
    5 - پسورد جیمیل خودتون رو وارد کنید تا برنامه به کمک اون به جیمیل لاگین کنه و ایمیل رو ارسال کنه
    6 - ادرس ایمیلی که می خواهید ایمیل حاوی پیغام نرم افزار dude برای اون ادرس ارسال شود

بقیه تنظیمات هم نیاز به تعقیر ندارند و نباید درشون تعقیری ایجاد کنید

حالا نرم افزار dude روی همین سروری که stunnel و blat رو نصب کردید نصب کنید و به بخش setting
    واقع در بالای نرم افزار برید و سپس به برگه .....

طبق تصویر بالا مراحل یک تا 4 را به ترتیب انجام بدهید تا بتوانید یک notification جدید ایجاد نمایید
    5 - یک نام به notification جدید اختصاص دهید مثل email-blat
    6 - گزینه excute on server رو انتخاب کنید
    7- کد زیر را در کارد وارد کنید

d:\blat\emailblat.cmd "Monitor: [Device.NetMaps] map - [Device.Name] probe [Probe.Name] is now [Service.Status]" "Hi there!||This is TheDude from the monitoring server reporting:||at: [TimeAndDate]|on map: [Device.NetMaps]|Device: [Device.Name]|Probe: [Probe.Name]|Status: [Service.Status]|Problem Description: [Service.ProblemDescription]|Changed since: [Service.TimeSinceChanged]|Last time up: [Service.TimeLastUp]"

دقت کنید که مسیر فایل emailblat.cmd رو اصلاح نمایید من توی درایو d و پوشه blat ریختم و مسیرش رو گزاشتم
    سعی کنید یک مرتبه با مسیرها و نامهایی که من گزاشتم راه اندازی کنید بعد اگر همه چیز درست بود تعقیرات خودتون
    رو اعمال کنید

حالا یک device توی map اضافه کنید و بهش سرویس های مورد نظر رو اضافه کنید مثل پینگ , cpu و ram

حالا طبق تصویر مراحل یک تا 3 رو انجام بدید و در نهایت در مرحله 4 تیک جلوی Email - blat رو بزنید

خوب تموم شد حالا اگر دستگاهتون رو از شبکه جدا کنید چند دقیق بعد یک ایمیل به شکل زیر براتون ارسال میشه

امیدوارم که چیزی رو از قلم ننداخته باشم . حدود یک روز وقتمو گرفت تا راه اندازیش کردم و حدود 2 ساعت طول
    کشید تا اموزششو اماده کردم . لطفا thanks فراموش نشه
    شرکت شبکه گستر پارسین
    09123514173

متاسفانه سرورهای اپلود عکس مشکل دارند و بعد از یک مدت هم عکس ها از بین می رود،برای همین عکسها را در سرور خودمان اپلود کردم
    لطفا چک کنید ترتیب عکس ها درست باشد،حیف خیلی از آموزش هاست که به این دلایل ناقص می شوند
    با تشکر از مطلبتان

دانلود فایل های مورد نیاز بصورت یکجا :
    http://s5.picofile.com/file/81118512...ticle.zip.html
    http://www.parsgig.com/f/euklg

کامنت

اموزش خیلی خوب و کاربردی هست و ممنون از وقتی که برای نوشتن گذاشتید

کامنت

با تشکر از شما جناب بهروزی که اینقدر زمان میزارید و همه پست هارو با دقت مطالعه می فرمایید
        شرکت شبکه گستر پارسین
        09123514173

کامنت

سلام
          تمام مراحل بالا رو انجام دادم ولی موفق نشدم
          بعد از انجام ایا باید stunne اجرا کرد یا نیاز نیست ؟

کامنت

من سیمی کالن ها را برداشتم اما سرویس stunnel با خطا مواجه می شه.

لطفا تمام مقادیری که درون این فایل باید قرار بگیره رو به طور صحیح بکذارید.

با تشکر

کامنت

اگر طبق اموزش پیش برید همه چیز به خوبی کار میکنه . من نمونه تست رو هم گذاشتم به صورت تصویری
              برای اینکه مطمئن بشم خودم یک بار از روی همین اموزش نصب کردم و مشکلی نبود
              من نمونه فایل stunnel.conf رو گزاشتم می تونید اونو دانلود کنید و استفاده کنید نیاز به هیچ تعقیری هم نیست
              توجه کنید که فقط از اکانت گوگل استفاده کنید . لطفا دقت فرمایید که طبق اموزی بعد از اینکه تنظیم stunnel
              رو انجام دادید باید فایل اجرایی رو اجرا کنید که اسمش service install اگر همه چیز درست باشه یک پیغام موفقیت
              امیز میده و ایکونش میاد بقل ساعت
              شرکت شبکه گستر پارسین
              09123514173

کامنت

سناریو جواب داد.
                دوستان کدی که درقسمت notification و execute on server در کادر command قرار می دهید رو خیلی بهش دقت کنید.
                با تشکر از آقای نحوی

کامنت

سپس دانلود این فایل رو از حالت فشرده خارج کنید و ترجیحا توی درایو d کپی نمایید d:\blat
                  در مرحله بعد یک فایل متنی ایجاد نمایید و کدهای زیر را درون ان کپی کنید و با نام emailblat.cmd
                  ذخیره نمایید

سلام وقتی اکسترک شد کدوم فایل رو در مسیر که فرمودید کپی کنیم؟

کامنت

نوشته شده توسط gorzin85 مشاهده پست

ذخیره نمایید

سلام وقتی اکسترک شد کدوم فایل رو در مسیر که فرمودید کپی کنیم؟
                    شرمنده معذرت می خوام قصدم اسپم زدن نیست . اما شما الن ئارید سوال می کنید سا اینکه مشکلتون
                    حل شده و دارید اموزش می دید . اگر مشکلتون حل شده خیلی خوشحالم و بابت اموزشتون هم ممنون
                    اگرم هنوز مشکل دارید میتونید ریموت بدید من راتون رایگان حلش کنم
                    شرکت شبکه گستر پارسین
                    09123514173

کامنت

جناب نحوی در صورتی که پانل اس ام اس داشته باشیم و وب سرویس هم داشته باشه امکان ارسال اس ام اس از طریق Dude وجود داره؟

کامنت

بله به شرطی که پنل اس ام اس شما امکان ارسال اس ام اس از طریق url داشته باشه به راحتی این کار امکان پذیره
                        شرکت شبکه گستر پارسین
                        09123514173

کامنت

خوب ببینید اگر پنل شما امکان ارسال از طریق url داشته باشه شما می تونید بروزرتون رو باز کنید و بنویسید
                          http://mypanel/user=***pass***send to number****from***text**** x

به پنل شما لاگین میکنه و به شماره ایی که دادید متنی که دادید رو ارسال میکنه
                          پنل های اس ام اس با هم متفاوتند توی شکل دستور اما همشون یک راهنمای فارسی برای انجام این
                          کار دارند که حتی توشون یک نمونه برای تست هم هست
                          خوب حالا شما این url رو توی excute server کپی میکنید و فقط قسمت متن اس ام اس رو پارامترهایی
                          میزارید که میخواید اس ام اس بشه . مثل همون کاری که با ارسال ایمیل کردید
                          شرکت شبکه گستر پارسین
                          09123514173

کامنت

سلام
                            من همون پارامتر ایمل رو دادم فقط کلمه hi میاد
                            اگه امکانش هست پارامتر های لازم برای ارسال پیامک رو بنویسید .
                            ممنون
                            آخرین ویرایش توسط gorzin85; در تاریخ/ساعت 2014/02/11, 07:12 PM.

کامنت

براتون امکانش هست دسترسی بدید تا براتون چک کنم
                              اگر نه مشکل شما توی بخش excute server هستش
                              توی نوشتن دستورات دقت کنید مسیر فایل لت نیاز به کوتیشن نداره
                              و بقیه دستورات نیاز به کوتیشن دارند .
                              دبل کوتیشن
                              شرکت شبکه گستر پارسین
                              09123514173

کامنت

در حال انجام ...
                              X