اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

پرسش در مورد بریج کردن پورتهای میکروتیک

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• پرسش در مورد بریج کردن پورتهای میکروتیک

سلام دوستان من توی یه شرکتی یه سوییچ سیسکو 2960 دارم اومدم توش 2 تا وی لن ایجاد کردم یکی برای شبکه اصلی شرکت و یکی دیگه برای سیستمهایی که باید اینترنت داشته باشن.
    برای وی لن اینترنت فقط 3 تا پورت خالی دارم که یکیش به اینترفیش لن میکروتیک وصله 2 تاش به دو تا سیستم دیگه میمونه یک دستگاه DVR که امکان جابجایی اش نیست اومدم وصلش کردم به یکی از اتر های میکروتیک و چنتا دیوایس وایرلس هم هستند که میخوام به اینترفیس وایرلس میکروتیک وصل شن.
    میکروتیک هم 5 تا اتر داره.اتر 1 وصله به سوییچ.اتر 2 و 3 به دو تا مودم وصله و دستگاه DVR هم وصل کردم به اتر 4.در تصویر زیر نحوه ادرس دهی اینترفیس ها رو هم مشاهده میکنید.

حالا من میخوام دستگاه DVR و هم سیستمهای وایرلس همه از طریق شبکه وی لن 2 در دسترس باشن یعنی همه از سرور dhcp واقع در لن ای پی بگیرن و همه سیستمهای این شبکه در وی لن 2 هستند بتونن تصاویر dvr رو ببینند.

1.برای اینجام اینکار باید اتر های 1 و 4 و wlan برج بشن با هم؟
    2.اگه بریجشون کنم مهم نیست اینترفیس های 4 و wlan از چه رنجی ای پی بگیرن؟
    3.به خود بریج هم باید از رنج اتر 1 ای پی بدم؟

شماباید اینترفیس وایرلس و dvr با vlan بریج کنی نه با اینترفیس میکروتیک
    ether1 ترانک هست و شما روی اونها vlan باید بسازی،vlanهایی که در سوییچ ایجاد شده
    البته اگر پورت میکروتیک در سوییچ access هست باید با خود اینترفیس بریج کنید

کامنت

پورت روی سوییچ ترانک نیست با توجه به این باید سه پورت روی میکروتیک بریج بشن؟

کامنت

بله و کلیه تنظیماتی که روی 3 اینترفیس انجام داده بودید منتقل کنید به بریج

کامنت

و هر 3 اینترفیس از یک رنج باید ای پی بدم؟به خود اینترفیس برج هم لازمه ای پی بدم؟

کامنت

وقتی بریج می کنید دیگه اینترفیس ها را فراموش کنید،الان شما یک اینترفیس دارید به نام بریج نه 3 تا اینترفیس،یک رنج ای پی هم می گذارید روی بریج و از هر 3 اینترفیس قابل دسترسی هست

کامنت

پس اصلا مهم نیست روی خود اینرتفیس ها چه ای پی ست شده باشه

کامنت

شما بریج کردی که اینها یکی بشه،پس باید روی بریحip بزاری،روی اینترفیس ها هم می تونید بزارید که فقط اون دسترسی داشته باشه ولی خوب اگر بخواین جدا جدا بزارین که دیگه نیازی به بریج نبود

کامنت

در حال انجام ...
                X