اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

مشکل پر شدن dns cache در میکروتیک

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• مشکل پر شدن dns cache در میکروتیک

سلام خدمت اساتید گرامی
    من در میکروتیک خیلی تبحر ندارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    یک میکروتیک 1100 داریم که hotspot هست و ترافیک اینترنت بعد از عبور از اون وارد یک میکروتیک 750 میشه که به عنوان روتر شبکه تعریف شده.
    مشکل اینه که برخی سایت ها از اصلا پینگ نمیشن. مثلا از داخل rb1100 وقتی سایت divar.ir را پینگ میکنم time out میشه. برخی سایتها نیز ناقص باز میشن. مثلا سایت دیجی کالا تمام CSS های صفحه اصلی لود نمیشن! خیلی سایتهای دیگه هم راحت باز میشن.
    وضعیت قسمت dns این میکروتیک به صورت زیر هست:
    allow remote تیک خورده
    max UDP packet size: 512
    cache size: 2048

مشکل دیگری که احساس میکنم مرتبط هست با این مشکل اینه که وقتی با winbox به میکروتیک 750 وصل میشم بعد از چند ثانیه دیسکانکت میشم.

شما احتمالا ارتباطتون مشکل داره،وایرلس هست یا کابل؟
    میکروتیک که پینگ می کنید تایمش چطوره؟تایموت داره؟
    بعد چرا اول میاد هات اسپات بعد میره روتر؟برعکس باید باشه قاعدتا
    الان شما با هات اسپات دارید تست می کنید یا ای پی نت کردید؟

کامنت

نوشته شده توسط pooyesh مشاهده پست
      شما احتمالا ارتباطتون مشکل داره،وایرلس هست یا کابل؟
      میکروتیک که پینگ می کنید تایمش چطوره؟تایموت داره؟
      بعد چرا اول میاد هات اسپات بعد میره روتر؟برعکس باید باشه قاعدتا
      الان شما با هات اسپات دارید تست می کنید یا ای پی نت کردید؟
      تایم پینگ هر دو میکروتیک 1 میلی ثانیه است و تایم اوت نداره.
      نمیدنم چرا اول سراغ روتر نمیره. ما در شبکه یک فایروال جونیپر و دو منبع اینترنت داریم. اگر خط اینترنت اول قطع بشه فایروال اینترنت دومی رو به ما میده. یکی از پورت های جونیپر به میکروتیک 1100 و دیگری به 750 هست. بهر حال من وقتی یک آی پی اینترنتی رو تریس میکنم اول از 1100 رد میشه و بعد میره به 750.
      داخل هر دو میکروتیک سایتی مثل divar.ir رو پینگ نمیشه کرد.
      در میکروتیک 1100 آدرس میکروتیک 750 به عنوان dns server تنظیم شده و در میکروتیک 750 هم 4 تا dns اینترنتی ( مثل 217.218.127.127) تنظیم شدند.
      چه هات اسپات فعال باشه چه نباشه، مشکل باز نشدن برخی سایتها پابرجاست.
      آخرین ویرایش توسط hojjat01; در تاریخ/ساعت 2014/03/05, 10:40 AM.

کامنت

راستی مشکل دیسکانکت شدن از میکروتیک همیشگی نیست. ولی گاهی این مساله پیش میاد و سرعتش به شدت میاد پایین مثلا وقتی میخوام لیست nat ها رو ببینم با تاخیر نشون میده. اما امروز این مشکل رو ندارم.

کامنت

شما طراحی شبکتون مشکل داره،یک طرح از پلن الان بزارید تا دوستان نظر بدن که چه جوری میشه بهترش کرد

کامنت

شبکه مورد بحث دست ادمین های مختلفی بوده و طرح پلان مشخصی نداره. من در مورد میکروتیک توضیحات کافی دادم. اگر به میکروتیک مسلط باشید مشکل رو میتونید حل کنید.

کامنت

دقیقا مشکلتون پلن شبکتون هست!شما بدرستی میکروتیک ها را به هم وصل نکردید
              عنوان شما "مشکل پر شدن dns cache در میکروتیک" هست ولی توضیحات شما اصلا ربطی به dns نداشت!

کامنت

در حال انجام ...
              X