اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

آیا این طراحی شبکه صحیح است؟

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• آیا این طراحی شبکه صحیح است؟

میخواستم از شما اساتید بخوام در مورد طراحی این شبکه نظر خودشون رو بفرمایید.

2 تا شبکه کوچیک در دو جای مختلف دارم که میخوام با 2 تا رادیو میکروتیک اونها رو بهم وصل کنم.فرض کنید رادیوهای شکل زیر 2 عدد رادیوی میکروتیک مثلا هستند.

یکی از اونها رو در مود Ap-Bridge(یا Bridge) گذاشتم و دیگری رو در مود Station-Bridge

در هر 2 شبکه یکدستگاه روتر بورد میکورتیک (951-2n) هم هست که ادرس دهی اینترفیس های اون رو در شکل نشون دادم.
    در هر 2 طرف هم یک مودم ADSL هست و هر سمت اینترنت خودش رو بصورت مستقل داره
    قصد لینک زدن بین 2 شرکت رد و بدل کردن فایل و اشتراک گذاری تصاویر دوربین های هر طرف هست.
    میخواستم بدونم در نهایت این مدل ادرس دهی و این کانفیگی که در شکل نسون دادم میتونه 2 شبکه رو بهم متصل کنه؟اساتید اگر ایرادی در کارم میبنند ممنون میشم تذکر بشن:

http://upload7.ir/imgs/2014-03/25851541382607531642.png

بله درست هست و مشکلی نخواهید داشت
    ap بزارید در حالت bridge و کلاینت در حالتstation pseudobridge
    WDS هم می توانید تنظیم کنید

کامنت

a
      p بزارید در حالت bridge و کلاینت در حالتstation pseudobridge
      WDS هم می توانید تنظیم کنید

ممنون از شما جتاب بهروزی

1.در این حالت Bridge-station-bridge که من گذاشتم که مشکلی نداره؟
      2.فرق station pseudobridge این با حالتی که من فرض گردم در چیست و کاربردس برای چه حالتهایی است؟
      3.wds که فرموردید مثل همون حالتهایی که میخوایم یک شبکه یکپارچه واییرلس ایجاد کنیم؟در شبکه های ptp چه کاربردی داره؟

پیشاپیش ممنون

کامنت

Primary difference between station modes is in how L2 addresses are processed and forwarded across wireless link
        فکر کنم منظورشون این بود که full transparent باشه
        wds در حالت ptp برای این هست که کامل بریج باشه،مثلا وقتی می خواین چندین pppoe از یک لینک عبور بدید اگر wds نباشه درست کار نخواهد کرد
        فرقاشون رو اینجا بخونید
        http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual..._Station_Modes
        در کل شما فقط حالت statoin نزارید،بقیه حالت ها اوکی هست

کامنت

خیلی اوقات در عملکرد ما تفاوتی احساس نمی کنیم بین این مدها،مثلا pseudobridge مک ادرس را تغییر می دهند ولی bridge تغییر می دهد و .. که در لینک بالا توضیح داده شده

کامنت

در کل شما فقط حالت statoin نزارید،بقیه حالت ها اوکی هست

ممنون
            در این حالت هم با توشتن روت میتونم ازش استفاده کنم ؟این شکلی مثلا:

کامنت

station برای حالتی هست که رادیو شما روتر هست،و اگر این حالت انتخاب کنید باید از روتر به رادیو روت بنویسید،از رادیو به رادیو طرف مقابل و رادیو مقابل به روتر مقابل که منطقی نیست این کار
              ap هم روی bridge بگذارید برای امنیت،چونکه در حالت bridge فقط یک رادیو به شما می تواند متصل شود

کامنت

در حال انجام ...
              X