اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

راهنمایی در مورد سناریو

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• راهنمایی در مورد سناریو

سلام دوستان
    یک سناریویی هست که میخوام پیاده سازیش کنم به این صورت که کل شبکه شامل یک دستگاه روتربورد میکروتیک که وایرلس هم داره/یک دتسگاه اکسس پوینت TPlink یک دستگاه DVR و یک سوییچ و تعدادی کلاینت وایرلس که در حدود 5 الی 10 تا هستند هستند به انضامم دو دستگاه مودم.

قراره همه این دستگاههای وایرلس(فقط کامیپوترها) هم به ap و به میکروتیک متصل شده و به اینترنت دسترسی داشته باشن و هم به دستگاه DVR و هم با هم در اتباط باشن
    و موبایلها هم فقط برن اینرتنت.

فاصله بین Ap و میکروتیک هم حدود 40 متر هست.

من میتونم هم میکروتیک و هم ap رو متصل کنم به سوییچ که این کار شدنی است اما کمی سخت اگر این کار رو بتونم انجام بدم سناریو به این شکل خواهد شد:

که خب پیاده سازیش اسون به نظرم میاد اون پورتهایی از میکروتیک که قرمز کردم با هم بریج هستند و ارتباط برقرار میشه(البته اگه جایی از کارم ممشکل داره بفرمایید)

حالت بعدی برای زمانیه که نخوام AP و Mikrotik رو به سوییچ متصل کنم میخوام بدونم میشه سناریویی به این شکل پیاده سازی کرد بصورتیکه بین میکروتیک و AP بصورت وایرلس ارتباط برقرار کرد.حالا نمیدونم چجور ارتباطی بین اینها برقرار شه میکروتیک بشه Station یا AP بشه ریپیتر میکروتیک..

خواهشمندم راهنمایی بفرمایید:

حالت دوم که باید tp-link در حالت repeater قرار بگیرد که من اطلاع ندارم با میکروتیک جواب خواهد داد یا خیر
    کلا شما نیازهاتون را نگفتید
    بریج برای چی تنظیم کنید؟

کامنت

جناب بهروزی عرض کردم نیاز این هست که کل کامپیوتر هایی که کارت شبکه بی سیم دارند و قراره یا به ap متصل شن یا به وایرلس میکروتیک هم به DVR دسترسی پیدا کنند هم به اینترنت.درحالت اول من اومدم سه تا پورت میکروتیک رو بریج کردم تا ارتباط برقرار شه دیگه.

کامنت

خوب شما روتر داری!اصلا نیازی به بریج نیست،هر پورت در رنج مجزا قرار بدهید،میکروتیک دسترسی را برای شما مهیا می کند بدون استفاده از بریج

کامنت

بله این هم که میفرمایید درسته اما خب من خواستم رنج ای پی برای کلاینتها و dvr یکسان باشه..

برای حالت دوم چیکار میتونم بکنم؟

کامنت

باید ریپیتر کنید دیگه
            مثل اینکه میشه،اینجا رو ببینید
            http://forum.mikrotik.com/viewtopic....=48459#p246089

کامنت

دوستان به جز استفاده از مود ریپیتر میشه بین 2 رادیو اتصال برقرار کرد مثلا میکروتیک رو بزارم رو بریج و اکسس پوینت هم بزارم رو ap with bridge مثل زمانی که 2 نقطه رو ptp با رادیو وصل میکنن؟

کامنت

اگر قراره خودش دوباره بازپخش کنه باید باید repeater باشد
                وقتی هر 2 ap باشند اصلا بهم نمی تونن وصل بشن

کامنت

اخه توی مشخصات اکسس پوینت به این ادرس اینطوری زده:

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=5606

AP+ Bridge mode (point-to-point / point to multi-point) یعنی برای ارتباط ptp از این مود باید استفاده بشه در هر صورت یکی از طرفین نقش سرویس گیرنده رو مگه بازی نمیکنه؟

کامنت

خوب شما داری جفتشو میزاری ap دیگه،سرویس گیرنده نیستند هیچ کدوم

کامنت

خب شما فرض کن فقط دو تا اکسس پوینت تی پی لینک از همین مدل دارید میخوای اینها رو ptp کنی یکی رو میزارید ap with bridge اون یکی رو چی میزارید؟

کامنت

AP Client Mode

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
                          AP Client Mode
                          پس اگه تی پی لینک رو بزارم رو کلاینت میتونه به میکروتیک کانکت بشه؟

کامنت

مگه شما نمی خواین tplink اونجا وایرلس پخش کنه؟

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
                              مگه شما نمی خواین tplink اونجا وایرلس پخش کنه؟
                              بله فکر کنم منظورتون اینه که بزارمش روی مود ریپیتر تا امواج میکورتیک رو تقویت کنه؟

در مورد مود کلاینت و ap bridge برای اطلاعات خودم سوال پرسیدم
                              ---------

ولی یه چیزی الان توی manual این اکسس پوینت دیدم وقتی میزاریمش روی مود ap with bridge هم میتونه به یه اکسس پوینت دیگه کانکت شه(remote app) به نظر میرسه وقتی قراره 2 تا اکسس پوینت رو بهم وصل کنیم باید هر دو روی مود app with bridge باشند البته به نظر من میرسه ها شما لطف کنید راهنمایی بفرمایید

این عکس رو ببینید:
                              فایل های پیوست شده
                              آخرین ویرایش توسط hexman; در تاریخ/ساعت 2014/03/10, 03:06 PM.

کامنت

در حال انجام ...
                              X