اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

دو رنج آدرس شبکه در یک پورت میکروتیک

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• دو رنج آدرس شبکه در یک پورت میکروتیک

با سلام

ما توی یک موسسه آموزشی یک میکروتیک 450 داریم که یک پورتش مربوط به ورودی اینترنت هست و یک پورت به شبکه دانشجویی و یک پورت به شبکه اداری که هر کدام از یک رنج به وسیله DHCP Server به کاربران IP می دهند. بر روی پورت شبکه دانشجویی هم hotspot فعال است.
    آی پی پورت میکروتیک مربوط به شبکه دانشجویی 192.168.1.1 هست . در شبکه دانشجویی ما چند DVR داریم که از رنج 192.168.20 آی پی دارند (مثلا 192.168.20.252) حالا ما باید از شبکه اداری این DVR ها را ببینیم ولی با توجه به اینکه ip پورت میکروتیک 192.168.1.1 هست این امکان وجود ندارد.

من قبلا برای تست اومدم و از ip route یک روت ساختم و رنج 192.168.20.0/24 را به همان پورت شبکه دانشجویی اختصاص دادم و دقیقا می توانستم به DVR ها دسترسی پیدا کنم. به دلایلی این روت پاک شد ولی حالا دیگر این روش کار نمی کند و به هیچ عنوان به DVR ها دسترسی نداریم. میخواستم بدونم دوستان دیگر تا بحال به این مشکل نخوردن؟ و راه حلی سراغ ندارند؟

کلا اگر خواسته باشیم روی یک پورت میکروتیک دو رنج IP داشته باشیم بهترین روش چیست؟

شما 2 تا رنج ای پی اضافه کنید روی این پورت،هیچ مشکلی هم نداره
    روی گزینه + کلیک کنید و اینتریس انتخاب و ای پی جدید را بدید
    گیت وی dvr ها حتما باید همین ای پی باشد که جدید اضافه کردید و در رنج dvr هست

کامنت

نوشته شده توسط tapesh مشاهده پست
      شما 2 تا رنج ای پی اضافه کنید روی این پورت،هیچ مشکلی هم نداره
      روی گزینه + کلیک کنید و اینتریس انتخاب و ای پی جدید را بدید
      گیت وی dvr ها حتما باید همین ای پی باشد که جدید اضافه کردید و در رنج dvr هست
      ممنون از شما

اینکار انجام شده ولی کلا شبکه دانشجویی دیگه از رنج 192.168.1 توسط dhcp ای پی نمی گیره و کل شبکه مختل میشه.
      من در محل کار نیستم و اینکار را از طربق ریموت انجام دادم ولی در روز اداری بعدش تماس های زیادی گرفته شد که شبکه کار نمی کنه! و مجبور شدم حذف کنم IP را

کامنت

نمی دونم شما چه اشتباهی کردید،شاید اومدید این ای پی جایگزین قبلی کردید
        الان من خودم اینترفیس دارم که 10 تا ای پی مختلف روی اون هست و برای یک رنج خاص dhcp فعال کردم
        در ضمن شما به تنظیمات dhcp هم نباید دست بزنید
        توی ip address هم که میرید باید هر دو رو ببینید
        می تونید توی vmware تست کنید این موضوع را

کامنت

نمی دونم شما چه اشتباهی کردید،شاید اومدید این ای پی جایگزین قبلی کردید
          الان من خودم اینترفیس دارم که 10 تا ای پی مختلف روی اون هست و برای یک رنج خاص dhcp فعال کردم
          در ضمن شما به تنظیمات dhcp هم نباید دست بزنید
          توی ip address هم که میرید باید هر دو رو ببینید
          می تونید توی vmware تست کنید این موضوع را
          من هیچ تنظیم دیگری را دستکاری نکردم و فقط یک ip دیگر روی اون gateway ست کردم و ظاهرا مشکل ایجاد شد. برای خودم هم قابل درک نیست که چرا این مشکل بوجود آمد.
          احتمالا این هفته حضوری به محل شبکه خواهم رفت و باز این روش را حضوری تست می کنم.

ممنون از شما

کامنت

روی اون گیت وی؟
            فقط کافیه به ip address بروید و یک ip اضافه کنید نه هیچ جای دیگه،گیت وی و روت و ... نباید تغییر بدید

کامنت

روی اون گیت وی؟
              فقط کافیه به ip address بروید و یک ip اضافه کنید نه هیچ جای دیگه،گیت وی و روت و ... نباید تغییر بدید
              عذر میخوام ، اشتباه عرض کردم و روی همون اینترفیس منظورم بود!
              همین کار که فرمودید انجام شده بود.
              ممنون از پیگیری شما

کامنت

در حال انجام ...
              X