اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

محدودیت دیدن شبکه

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• محدودیت دیدن شبکه

سلام خدمت دوستان عزیز

من روی ماشین مجازی ام ، یه میکروتیک دارم ، با یه وین ایکس پی . مودم Adsl دارم با آی پی 0.1 ، مودم روتر وایرلس دارم با آی پی 1.1 که DHCp روش هست و از طریق اون به پی سی ام می رسه . یه کارت شبکه میکرو تیک رو گذاشته ام 1.18که بریج شده به مودم وایرلس ام و داره از DHCP اون آی پی می گیره ، کارت دوم رو گذاشته 5.1 ، روش ِDHCp گذاشته و دارم هاست اسپات و یوزر منیجر و یاد می گیرم . الان مشکل من اینه که با این که وین ایکس پی من آی پی اش هست 5.100 ، نت مسک اش هم 255.0 هست ، اما هم می تونه ماشین هاست رو با آی پی 1.13 پینگ کنه ، هم فولدر شیر رو ببینه و غیره ....
    کجا کار من اشتباه بوده که می تونه به آی پی با رنج های دیگه هم دسترسی داشته باشه ؟
    من برای هر دو کارت شبکه روت نوشته ام ، یه نت هم نوشته ام که روی 5.1 اعمال می شه .

اشتباه کار من کجا بوده دوستان ؟

مرسی
    آخرین ویرایش توسط Moin; در تاریخ/ساعت 2014/03/24, 05:00 PM.

سلام
    کارت شبکه های ماشین مجازی ویندوز xp رو شما host-only بذارید..و کارت شبکه دوم میکروتیک هم که میخوای روی اون هات اسپات بذاری ، اونو هم host-only باشه که فقط بتونن همدیگرو ببینن..آی پی هم اگر vmware استفاده میکنی فرقی نداره چی باشه ولی اگر از virtual-box استفاد میکنی، آی پی برای کارت شبکه های host-only فقط از رنج فک میکنم 192.168.56.0/24 باشه
    ID Telegram : hamedelnino

کامنت

سلام مجدد

دوست من ، قبل از فرمایش شما ، کارت شبکه ویندوز گست ، با کارت دوم میکروتیک که به هم وصل بودند ، یه یه Vmnet10 وصل بودند ، نه بریج ، نه هاست اونلی ، نه Nat . در اون حالت هم قاعدتا باید درست کار می کرد .
      بعد از تغییراتی که شما فرمودید ، هر دو کردم هاست اونلی ، اما نتیجه ای حاصل نشد . هنوزه که هنوز می تونه ماشین میزبان رو ببینه

مرسی

کامنت

vmnet 10 یا هر vmnet دیگه البته بغیر از 1 و 8 ...اینا مث سوییچ کار میکنن..اون bridge یا NAT که میفرمایید داستانش چیز دیگس...
        شما کارت شبکه xp رو بذار host-only با vmnet مثلا 9
        میکروتیک هم کارت شبکش رو بذار host-only با همون vmnet که به xp دادی..به هر دو هم از یه رنج آی پی بده...اینجوری فقط میتونن همدیگرو ببینن

کامنت

سلام مجدد
          انجام دادم
          نمی دونم کجای کارم می لنگه که باز هم می تونه ماشین گست ، همه رو ببینه ... حرصم رو در اورده ، احتمالا یه جای کارم می لنگه

کامنت

ویندوز xp شما به میکروتیک وصله ؟ میکروتیک هم دوتا مارت شبکه داره که یکیش bridge شده با کارت شبکه اصلی و یه کارت شبکه دیگه هم وصله به ویندوز xp. ؟
            از میکروتیک میتونی سیستم اصلی رو ببینی ؟ روت هم اضافه کردی روی میکروتیک ؟ از سیستم اصلی میتونی میکروتیک رو پینگ کنی ؟

کامنت

نوشته شده توسط hamedelnino مشاهده پست
              ویندوز xp شما به میکروتیک وصله ؟ میکروتیک هم دوتا مارت شبکه داره که یکیش bridge شده با کارت شبکه اصلی و یه کارت شبکه دیگه هم وصله به ویندوز xp. ؟
              از میکروتیک میتونی سیستم اصلی رو ببینی ؟ روت هم اضافه کردی روی میکروتیک ؟ از سیستم اصلی میتونی میکروتیک رو پینگ کنی ؟
              الان گند زدم به همه چی ، فایل های ماشین رو پاک کردم اون هم شیفت دیلیت . فردا یه ماشین دیگه کانفیگ می کنم . اما قبل از این که خراب کاری کنم .
              وین اکس پی من میکرو تیک رو می دید . بله
              میکروتیک دو تا نیک داشت که یکی اش بریج شده بود به نیک حقیقی ماشین . یکی دیگه اش هم وصل بود به ماشین مهمان من که ایکس پی باشه
              از روی اون نیکی که بریج بود ، 1.1 ، مودم اصلی ام پینگ می شد ، اما ماشین حقیقی رو تست نکرده بودم راستش
              روت هم اضافه کرده بودم . بله
              از سیستم اصلی هم می تونستم ، وبفیگ رو می آوردم .

نمی دونم چرا ماشین مجازی ، ماشین حقیقی رو می دید . این لامصب بد جوری رو مخم رفته

کامنت

نیک نه ... NIC... همون کارت شبکه...
                شما یک کارت شبکه اصلی داری...و برای هر ماشین مجازی میتونی کارت شبکه اضافه کنی..حالا شما اومدی واسه میکروتیک دو کارت شبکه در نظر گرفتی..یکیش bridge شده با کارت شبکه اصلی.. حالا توی این وضعیت دقیقا مث اینه که کارت شبکه اصلی روی میکروتیک داری...یک کارت شبکه دیگه اضافه کردی و میخوای شبکه داخلیت باشه که به بیرون ارتباط نداشته باشه...میای کارت شبکه اضافه میکنی روی میکروتیک...host-only بذاریش و اونو آی پی بدی..حالا هرچی سیستم مجازی دیگه با همون کارت شبکه host-only بسازی..فقط میتونه میکروتیک رو بببینه...اما حالا با اضافه کردن دوتا کارت شبکه که یکیش bridge هست با کارت شبکه اصلیت ، از سیستم اصلی میتونی میکروتیک رو پینگ کنی...حالا اگر ماشین های مجازی که درست کنی و host-only باشن...و gateway اونا هم میکروتیک باشه و روت هم اضافه شده باشه ( که بعد از آی پی دادن به میکروتیک ، این روت ها اتوماتیک اضافه میشه ..دقت کن آی پی دادنها همراه با سابنت مسک باشه مثلا 24/ ) میتونن اون ماشینا ، سیستم اصلی رو هم پینگ کنن
                آخرین ویرایش توسط hamedelnino; در تاریخ/ساعت 2014/03/24, 09:16 PM.

کامنت

بله دوست من ، می دونم نیک چی هست ، تغییر زبان صفحه کلید سخت بود :دی

ببین دوست من ، فکر کنم من بد توضیح داده ام.
                  من الان روی میکروتیک ، دو تا نیک دارم ، یکی بریج شده ، یکی وصل به یه نیک مجازی ، مثلا vmnet5 . هاست اونلی هم نیست حتی .
                  یه اکس پی دارم ، که نیک است وصل به همون Vmnet5 اما ، مشکلم اینه که این وین اکس پی ، داره میزبان رو می بینه ، هر پی آی پی تو رنج 1.0 هست رو می بینه ، در حالی که آی پی خودش 5.0/24 هست . قاعدتا نباید ببینه دیگه . درسته ؟

کامنت

قاعده ای که تا الان شما متوجه شدی یکمی یه جاییش اشتباس...درسته اونا به vmnet5 وصل هستن...ولی دلیل نمیشه که سیستم اصلی رو نبینن...شما ببین اونو nat گذاشتی یا host-only?
                    ایمیل من داخل پروفایل هست..اگر کمک دیگه هم خواستی در خدمتم
                    آخرین ویرایش توسط hamedelnino; در تاریخ/ساعت 2014/03/24, 10:12 PM.

کامنت

چطور ممکنه سیستم اصلی رو ببینن ؟ وقتی هیچ جوری بهش وصل نیستند ، مگه از طریق میکروتیک .
                      والا این نه نت هست ، نه هاست اونلی ، نه بریج ، گذاشتم روی کاستوم ، یکی رو انتخاب کرده ام .

نمی فهمم . چطور ممکنه میزبان رو ببینه ؟

کامنت

network edit رو ببین واسه اون کارت شبکه ویندوز مجازی روی چی قرار داره ؟ پیش فرض nat قرار میگیره

کامنت

ببین دوست من ، هر سه تا نیک رو اسکرین شات گذاشتم . ببین

عکس

ادیت : حدس می زنم مشکلی توی نت یا روت هام باید می بوده ، چون یه بار وقتی به هات اسپات لاگین نکرده بودم ، سعی کردم پینگ بگیرم ، هیچی رو پینگ نمی کرد ، اما وقتی لاگین کردم به هات اسپات ، کل دنیا رو می دید :دی
                          فکر کنم از میکروتیک می تونست میزبان رو ببینه
                          آخرین ویرایش توسط Moin; در تاریخ/ساعت 2014/03/24, 10:31 PM.

کامنت

منم که بهت همینو گفتم :|

کامنت

حالا چرا می زنی دوست من ، داریم با هم مشکل رو پیدا می کنیم :دی
                              تشکر بابت وقت و کمک

حالا دوباره یه بار دیگه کافنیگ می کنم ، اگه مشکل پابرجا بود ، روت و نت رو همین جا می ذارم ، ببینیم مشکل از کجا آب می خورده .

مرسی ، فراوان

کامنت

در حال انجام ...
                              X