اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

سئوال فوری از اساتید محترم شبکه

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• سئوال فوری از اساتید محترم شبکه

دوستان سلام
    از این که زحمت می کشید و مطلب بنده را مطالعه می کنید سپاسگذارم.
    بنده دو عدد سرور hp dl380 g8 دارم که هر کدام دو عدد سی پی یو و 32 گیگ رم و 4 تا کارت شبکه دارد.
    نیازهای بنده این است:
    راه اندازی شبکه برای کاربران که بتوانند سرویسهای زیر را داشته باشند.
    بتوان به ویندوزهای کاربران که شامل xp و ویندوز 7 و ویندوز 8 است دسترسی کاربران عادی شبکه داد که نتوانند برنامه نصب کنند و ...
    بتوانند فایل شیرینگ راه اندازی کرد که یک درایو شیر داشته باشند و با هم تبادل فایل کنند.
    سرویسهای dhcp و dns و ....
    بتوان یک صفحه سایت داخلی را با فرمت html گذاشت که تا اینترنت اکسپلورر را باز کردند این صفحه را مشاهده کنند.
    و از همه مهمتر بحت فایروال خوب است . بنده دو سرویس adsl دارم که ترجیحا از دو سرویس و اگر نشد از یک سرویس بتوانم استفاده کنم.
    تا به حال این سرویسها را روی ویندوز سرور 2012 پیاده کرده ام و به خوبی کار می کند.
    مشکل این است که که فایروال خوب ندارم. tmg که برای bws باید هزینه کنی و isa هم که خوب نیست.
    در ضمن اطلاعاتی هم در مورد میکروتیک و سرورهای لینوکسی ندارم ولی همان طوری که سرویسهای قبلی را یاد گرفته ام اینها را هم با کمک شما عزیزان یاد خواهم گرفت.
    فراموش کردم بگویم که شبکه ما حدود 100 کاربر دارد.
    در حال حاضر روی این سرورها esxi 5.1 نصب است و ویندوز سرور 2012
    سرورها به سوئیچ 24 پورت 1000 وصل هستند و 10 روتر سیسکو e3500 هم با کابل به این سوئیچ وصل هستند و در طبقات هستند که اینترنت و شبکه را در طبقات توزیع می کنند.
    مشکلی از نظر تغییر همه سیستم عامل های شبکه و .. ندارم و همین طور که می دانید تعطیلات عید فرصت مناسبی است.
    لطفا بفرمایید با توجه به نیازهای بالا بنده چه سیستم عاملی و چه فایروال مناسبی نصب کنم که هم کلاینت ها را از نظر نصب نرم افزار و .. محدود کنم و هم اینترنت را کنترل کنم که اینترنت حجمی و زماندار مناسب ارائه دهم.
    آخرین نکته که بهترین نکته هست این است که مدیران حاضر به هزینه یک ریال هم نیستند و مجبورم با این امکانات از فایروال رایگان استفاده کنم.
    ممنون می شوم راهنمایی فرمایید که چه سیستم عامل و فایروالی انتخاب کنم و اگر زحمتی نیست لینک دانلود آخرین نسخه آنها و آموزش
    بابت این همه پرحرفی عذر خواهی می کنم.
    ممنون

سلام
    ک ر ی و k e ri o
    digiboy.ir
    خلاصه و مختصر و فوری و مفید
    ID Telegram : hamedelnino

کامنت

کر*یو رو واسه فایروال استفاده کنید بعدش میکروتیک بزارید به میکروتبک اکامتینگ وصل کنید Ibs-netbil-sib
      **** و میکروتیک و اکانتینگ رو مجازی نصب کنید
      با اکتیو دایرکتوری جلوی نصب نرم افزار رو بگیرید و بقیه سیاست ها
      usb و dvd rw ,.... رو با آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی ببندبد
      www.sepehronline.com

کامنت

با سلام
        ضمن تشکر از شما
        مگر ک ریو فایروال نیست؟
        میکروتیک و اکانتینگ چه نیازی هست؟

کامنت

شما در هر صورت به یک RouterBoard Microtic احتیاج دارید برای مدیریت پهنای باند و اکانتینگ اینترنت.

کامنت

نوشته شده توسط m2006_m مشاهده پست
            دوستان سلام
            از این که زحمت می کشید و مطلب بنده را مطالعه می کنید سپاسگذارم.
            بنده دو عدد سرور hp dl380 g8 دارم که هر کدام دو عدد سی پی یو و 32 گیگ رم و 4 تا کارت شبکه دارد.
            نیازهای بنده این است:
            راه اندازی شبکه برای کاربران که بتوانند سرویسهای زیر را داشته باشند.
            بتوان به ویندوزهای کاربران که شامل xp و ویندوز 7 و ویندوز 8 است دسترسی کاربران عادی شبکه داد که نتوانند برنامه نصب کنند و ...
            بتوانند فایل شیرینگ راه اندازی کرد که یک درایو شیر داشته باشند و با هم تبادل فایل کنند.
            سرویسهای dhcp و dns و ....
            بتوان یک صفحه سایت داخلی را با فرمت html گذاشت که تا اینترنت اکسپلورر را باز کردند این صفحه را مشاهده کنند.
            و از همه مهمتر بحت فایروال خوب است . بنده دو سرویس adsl دارم که ترجیحا از دو سرویس و اگر نشد از یک سرویس بتوانم استفاده کنم.
            تا به حال این سرویسها را روی ویندوز سرور 2012 پیاده کرده ام و به خوبی کار می کند.
            مشکل این است که که فایروال خوب ندارم. tmg که برای bws باید هزینه کنی و isa هم که خوب نیست.
            در ضمن اطلاعاتی هم در مورد میکروتیک و سرورهای لینوکسی ندارم ولی همان طوری که سرویسهای قبلی را یاد گرفته ام اینها را هم با کمک شما عزیزان یاد خواهم گرفت.
            فراموش کردم بگویم که شبکه ما حدود 100 کاربر دارد.
            در حال حاضر روی این سرورها esxi 5.1 نصب است و ویندوز سرور 2012
            سرورها به سوئیچ 24 پورت 1000 وصل هستند و 10 روتر سیسکو e3500 هم با کابل به این سوئیچ وصل هستند و در طبقات هستند که اینترنت و شبکه را در طبقات توزیع می کنند.
            مشکلی از نظر تغییر همه سیستم عامل های شبکه و .. ندارم و همین طور که می دانید تعطیلات عید فرصت مناسبی است.
            لطفا بفرمایید با توجه به نیازهای بالا بنده چه سیستم عاملی و چه فایروال مناسبی نصب کنم که هم کلاینت ها را از نظر نصب نرم افزار و .. محدود کنم و هم اینترنت را کنترل کنم که اینترنت حجمی و زماندار مناسب ارائه دهم.
            آخرین نکته که بهترین نکته هست این است که مدیران حاضر به هزینه یک ریال هم نیستند و مجبورم با این امکانات از فایروال رایگان استفاده کنم.
            ممنون می شوم راهنمایی فرمایید که چه سیستم عامل و فایروالی انتخاب کنم و اگر زحمتی نیست لینک دانلود آخرین نسخه آنها و آموزش
            بابت این همه پرحرفی عذر خواهی می کنم.
            ممنون
            ibsng به همراه کش سرور کل درخواست های اکانتینگ و محدودیت گذاری رو بهت میده برای فایروال هم snort با iptables و بستن پورتهای غیر ضروری و port redirect جواب کارتو میده.
            لینوکس یعنی امنیت،خلاقیت،کنترل

کامنت

نوشته شده توسط msm_jaamejam مشاهده پست
              شما در هر صورت به یک RouterBoard Microtic احتیاج دارید برای مدیریت پهنای باند و اکانتینگ اینترنت.
              ضمن تشکر از شما چه مدلی تهیه کنم که هم قیمت مناسبی داشته باشد و هم کارآیی لازم برای حدود 100 کاربر
              --
              سئوال دوم اینکه اگر ***** نصب کنم و از اکتیودایرکتوری ویندوز سرور 2012 استفاده کنم نیازی به نرم افزار یا سخت افزار دیگری خواهم داشت؟

کامنت

در حال انجام ...
              X