اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

پلان بندی صحیح شبکه

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• پلان بندی صحیح شبکه

دانشگاه پیام نور واحد دولت آباد.jpg

سلام تصویر بالا پیکربندی انتزاعی یه شبکه ساختمان یه دانشگاهو نشون میده.
    چیزی که به نظر خودم درست میاد. در نظر دارم واسه بحث اکانتینگ از pppoe استفاده کنم و در کنارش هم hotspot واسه کاربران وایرلس.
    3 تا اکسس پوینت در نظر گرفته ام که این سرویس باید روی هر 3 تا پیاده بشه. و من تا حالا روی یه دونه بیشتر پیاده سازی نکردم
    2 تاش تو ساختمان جانبی هست یعنی همون جایی که روتر 2600 و میکروتیک هست(اتاق سرور)
    و یکی دیگه هم توی ساختمان اصلی. که سوئیچ اصلیش یه پلانت 24 پورت 10/100 هست.
    میخوام بدونم میتونم طبق تصویر فقط با یه کابل بین 2 ساختمان (واسط بین سوئیچ 16 پورت و 24 پورت پلانت) شبکه ساختمان اصلی رو راه بندازم؟ یعنی هم اینترانت رو روی بستر شبکه جواب بده هم بشه به میکروتیک وصل شد و pppoe زد و هم اکسس پوینت هاتسپات رو جواب بده.
    در ضمن واسم سواله که یه اینترفیس 10/100 میتونه به اینترفیس گیگ وصل بشه؟
    مثلا fastethernet روتر 2600 به سوئیچ سیسکو. و... از یه نفر شنیدم نمیشه
    پیشا پیش از بذل توجه و راهنماییتون تشکر میکنم.

سلام
    دوتا اینترفیس روتر و سوییچ رو میشه بهم وصل کنی ولی بعد از up شدن پورت گیگ سوییچ میشه 100

Capture.JPG
    آخرین ویرایش توسط hamedelnino; در تاریخ/ساعت 2014/04/12, 10:54 PM.
    ID Telegram : hamedelnino

کامنت

نوشته شده توسط hamedelnino مشاهده پست
      سلام
      دوتا اینترفیس روتر و سوییچ رو میشه بهم وصل کنی ولی بعد از up شدن پورت گیگ سوییچ میشه 100
      مرسی از راهنماییتون و لطف شما در مورد شبیه سازی سناریو.
      بنده هنوز با پیاده سازی هات اسپات روی اکسس پوینت ها مشکل دارم. مخصوصا اینکه همه اینها روی یه اینترفیس صورت گرفته. یعنی میشه یه سرویس روی سه تا device توزیع بشه؟ یا اینکه3 تا سرویس باید پیاده سازی میشه. و نظر به اینکه هر دو سرویس pppoe و hotspot روی یک اینترفیس پیاده سازی میشه تداخل و عدم سازگاری پیش نمیاد؟ ممنون میشم دوستانی که تجربه داشتن مشارکت کنن.

کامنت

شما به نظرم hotspot رو روی سه تا دیوایس قرار نیس اجرا بشن..شما روی یه اکسس پوینت هات اسپات رو میاری بالا ، اجرا میکنی و به بعدش اکسس پوینت ها رو با هم ارتباط میدی ... چیزی که شدنی هست رو روی میکروتیک گذاشتن..یعنی دوتا سرویس روی یه اینترفیس...ولی اینکه خوب به شما جواب بده یا نه بستگی به کانفیگ ها و اتفاقات آینده داره...ولی شما علی الحساب یه سرویس ران کن بعدش در حد یه تست کوچیک سرویس دومی رو بیار بالا کنارش آزمون خطا کن

کامنت

PPPOEدر لایه 2هست و Hotspotدر لایه 3
          به نظرم مشکلی پیش نمیاد ولی دوست عزیز اگه تست زدی اعلام کن همینجا تا بقیه هم استفاده کنن

کامنت

نوشته شده توسط hamedelnino مشاهده پست
            شما به نظرم hotspot رو روی سه تا دیوایس قرار نیس اجرا بشن..شما روی یه اکسس پوینت هات اسپات رو میاری بالا ، اجرا میکنی و به بعدش اکسس پوینت ها رو با هم ارتباط میدی ... چیزی که شدنی هست رو روی میکروتیک گذاشتن..یعنی دوتا سرویس روی یه اینترفیس...ولی اینکه خوب به شما جواب بده یا نه بستگی به کانفیگ ها و اتفاقات آینده داره...ولی شما علی الحساب یه سرویس ران کن بعدش در حد یه تست کوچیک سرویس دومی رو بیار بالا کنارش آزمون خطا کن
            ارتباط بین اکسس پوینت ها چجوری میشه؟ اینو دیگه بلد نیستم. چه اکسس پوینتی انتخاب کنم بهم جواب میده؟
            نظرم روی یه مدل tplink هست. دو آنتنه. که تا 15 یوزر رو جواب میده. میخوام 3 تا تو یه ساختمان بذارم. قیمتش هم مناسبه

کامنت

ارتباز بین اونا میشه بصورت وایرلس دیگه.. ssid , wep , ferecans , اینارو دوسمت یکسان قرار میدی...بعد هم اونارو یکی ap قرار میدی و بقیه رو بصورت ap client یا repeater فک کنم
              مدل یکسان بگیر ... نه که یکی tp link یکی یه مدل دیگه

کامنت

سوییچ ها مدیریتی هست یا غیرمدیریتی؟

کامنت

نوشته شده توسط tapesh مشاهده پست
                  سوییچ ها مدیریتی هست یا غیرمدیریتی؟

سوئیچ ها غیر مدیریتی هست. فردا میخوام بخرم.
                  3 تا سوئیچ 24 پورت + 2 پورت گیگ d-link des 1026
                  یک سوئیچ 16 پورت گیگtp-link 1016d
                  tplink 1008 یک عدد
                  و یه مدل اکسس پوینت که یه فروشنده بهم پیشنهاد داد. شکلش شبیه این مودم
                  TD-W8961ND سه عدد.

هست. یعنی بهم جواب میده ؟ همینا رو بخرم حله؟

کامنت

اون سوییج هایی که چند تا سوییچ دیگه بهشون وصل میشن سعی کن سوییچ خوب بخری وگرنه اذیت می کنه در طول زمان
                    به نظر من انتخاب هات خوب نیست حداقل برای 2 سوییچ اصلیت،احتمال زیاد بعدا مجبور میشی یک تفکیکی در شبکه داشته باشی که این کار فقط با سوییچ مدیریتی امکان داره

کامنت

نوشته شده توسط navid مشاهده پست
                      اون سوییج هایی که چند تا سوییچ دیگه بهشون وصل میشن سعی کن سوییچ خوب بخری وگرنه اذیت می کنه در طول زمان
                      به نظر من انتخاب هات خوب نیست حداقل برای 2 سوییچ اصلیت،احتمال زیاد بعدا مجبور میشی یک تفکیکی در شبکه داشته باشی که این کار فقط با سوییچ مدیریتی امکان داره
                      خیلی ممنون از نظرتون. ولی همینا رو هم به زور رضایت دادن واسه خریدش. فکر نمیکنم نیازی به تفکیک پیدا کنن. از اول نیت داشتم سوئیچ 24 پورت میکروتیک بذارم. گفتن گرونه.. نیاز نیست.
                      من موندم واسه بحث وایرلسش چی انتخاب کنم. حداقل 2 تا میخواد. تا سقف 500-600 تومان. یعنی 250*2 یا 3*180...

کامنت

در حال انجام ...
                      X