اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

vpn و dhcp بصورت همزمان در میکروتیک

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• vpn و dhcp بصورت همزمان در میکروتیک

با سلام
    من روی سیستمم 4 تا کارت شبکه نصب کردم می خوام 3 تا مودم توی سیستمم بگذارم و یک dhcp یک vpn رو run کنم و فقط کاربرایی که vpn می زنند بتوانند از اینترنت استفاده کنند. امکانش هست که برای vpn یک اینترفیس جدا در نظر نگیرم و اون رو روی اینترفیسی که dhcp رو run کردم قرار بدم برای این کار باید ip که از dhcpگرفته می شود natکنم به ip که به رنج vpn هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

dhcp و vpn ربطی بهم ندارند وتداخلی هم ندارند و با هم کار می کنند
    برای این کار شما dhcp ران کن ولی رنجشو نت نکن(مهم)
    بعد یک pool برای vpn بساز که این پول رو جای دیگه استفاده نکرده باشی،بعضیا میان رنج شبکه داخلی میزارن که اشتباهه،یک رنج که جایی استفاده نشده
    این رنج رو نت کن و در profile vpn هم به عنوان remote address یوزرها استفاده کن

یوزر ها هم برای اینکه vpn بزنن کافیه ای پی همون اینترفیس میکروتیک که dhcp روی اون ران هست به عنوان سرور تنظیم کنن

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
      dhcp و vpn ربطی بهم ندارند وتداخلی هم ندارند و با هم کار می کنند
      برای این کار شما dhcp ران کن ولی رنجشو نت نکن(مهم)
      بعد یک pool برای vpn بساز که این پول رو جای دیگه استفاده نکرده باشی،بعضیا میان رنج شبکه داخلی میزارن که اشتباهه،یک رنج که جایی استفاده نشده
      این رنج رو نت کن و در profile vpn هم به عنوان remote address یوزرها استفاده کن

یوزر ها هم برای اینکه vpn بزنن کافیه ای پی همون اینترفیس میکروتیک که dhcp روی اون ران هست به عنوان سرور تنظیم کنن
      مرسی از پاسخگویی شما ، ببخشید من چون تازه دارم باهاش کار می کنم توی خیلی از زمینه ها ایراد دارم، من کارهایی که انجام دادم می گم ممنون می شم واقعا اگر کمکم کنید. و ایرادها رو بگید. من اومدم ip رنج 3 رو برای خود میکرو تیک و همچنین dhcp server در نظر گرفتم و به یکی از اینترفیس های دیگه ip رنج 4دادم که این ip رو به عنوان vpn در نظر گرفتم و modem رو رنج 5 توی nat قسمت src رو رنج 4 گذاشتم و dstرو گداشتم رنج 5 و کانکشن vpn در کامپیوتر user ، ip خود میکروتیک رو دادم تنظیمات رو طبق چیزهایی که در قسمت لابراتوار میکرو تیک آموزش داده شده بود انجام دادم ولی وقتی vpn کانکت رو روی user میزنم در عرض چند ثانیه disconnect میشه روی این می تونید برام ساده توضیح بدید واقعاً ممنون می شم.

کامنت

یه سوال داشتم vpn رو مگه از بیرون به داخل نمی زنند ! از داخل به بیرون جه جور می شه !!؟؟

کامنت

از داخل به بیرون میشه اینطوری که شما روی یه روتر دیگه یه وی پی ان سرور راه بندازی....و روتر خودت بشه وی پی ان کلاینت برای اون وی پی ان سرور
          ID Telegram : hamedelnino

کامنت

اگه سرو مایکروسافتی باشه چی؟

کامنت

دوستان شما می تونید من رو راهنمایی کنید ممنون میشم

کامنت

من داخل و بیرون رو اینجوری واس خودم تعریف کردم که داخل میشه خود روتر..و بیرون هم میشه هرچیزی بیرون از روتر ما

کامنت

الان من می خوام یه سرور nat و vpn مایکروسافتی راه بندازم که vpn بزنند و از اینترنت استفاده کنند اونایی که vpn فقط می زنند !!

کامنت

به نظرم شما همون رنجی که واسه یوزرهای وی پی ان بعد از اتصال قرار میدی رو nat کنی درست میشه
                    یعنی شما وی پی ان سرور رو راه بندازی...واسه یوزرها هم بگی که وقتی کانکت شدن بهشون مثلا رنج 10.10.10.0/24 بده...واسه nat کردن هم فقط همین رنج رو nat کن

کامنت

بعد به کدوم ای پی vpn بزنند ؟

کامنت

آی پی وی پی ان سرور دیگه :/

کامنت

میشه لطف کنید به سناریو من هم یک نگاه کنید و راه حل بگید
                          مرسی

کامنت

شما لطفا بیشتر توضیح بده سناریو را
                            2 تا اینترنت داری که حالا اینجا مورد بحث نیست
                            با یک شبکه داخلی
                            این شبکه داخلی یوزرهاش از dhcp میکروتیک ip میگیرن
                            حالا می خوای هر کی می خواد به اینترنت وصل بشه vpn بزنه از داخل شبکه
                            درست گفتم؟

کامنت

نوشته شده توسط tapesh مشاهده پست
                              شما لطفا بیشتر توضیح بده سناریو را
                              2 تا اینترنت داری که حالا اینجا مورد بحث نیست
                              با یک شبکه داخلی
                              این شبکه داخلی یوزرهاش از dhcp میکروتیک ip میگیرن
                              حالا می خوای هر کی می خواد به اینترنت وصل بشه vpn بزنه از داخل شبکه
                              درست گفتم؟
                              بله دقیقاً همینطوره وقتی vpn میزنم سریع disconnect میشه

کامنت

در حال انجام ...
                              X