اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

مشکل Subnet Routing و tun

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• مشکل Subnet Routing و tun

با سلام

در فایل کانفیگ اپن وی پیان به جای dev tap قرار دادیم dev tun . و حالا خطای زیر را دریافت میکنم.

remote=192.168.10.1]. The local and remote VPN endpoints must exist within the same 255.255.255.252 subnet. This is a
    limitation of --dev tun when used with the TAP-WIN32 driver. Try '******* --show-valid-subnets' option for more info.

برای این که این مشکل حل شود باید دقیقا چه تنظیمی در میکروتیک یا فایل کانفیگ انجام بگیرد؟

لطفا کمک کنید
    با تشکر

TAP و TUNاز لحا الگوریتم فرق دارند باید شما در Tun از سابنت و گتوی یکسان با کلاینت استفاده کنید

کامنت

local و remote ادرس توی یک رنج /30 باید باشن

کامنت

نوشته شده توسط shervin303 مشاهده پست
        TAP و TUNاز لحا الگوریتم فرق دارند باید شما در Tun از سابنت و گتوی یکسان با کلاینت استفاده کنید
        نوشته شده توسط pooyesh مشاهده پست
        local و remote ادرس توی یک رنج /30 باید باشن

میشه دقیقا بگید کجا ها را باید تغییر بدم؟؟ و چطور تنظیم کنم ؟
        آیا داکیومنتی هست بتونه به من کمک کنه دقیقا باید چه کار کنم؟

در قسمت IP Pool رنج ای پی را به این صورت وارد کردم : 10.10.10.0/30

و برای تعریف کردم IP دستور زیر را استفاده کردم :

add address=SERVERIP/30 network=SERVERGATEWAY netmask=255.255.255.255 broadcast=255.255.255.255

والبته به جای 255.255.255.255 ، 255.255.255.252 iهم تست کردم جواب نداد !

کامنت

از راهنمایی دوستان ممنونم .

توسط یک دوستی راه حل مشکل را پیدا کردم . دوستانی که مشکل مشابه را دارند شاید این روش حل شود

کافیه در قسمت Secret کافیه برای یوزر یک ای پی local و remote تعریف کنیم مثلا 192.168.0.1 و 192.168.0.2 .

یا از راه زیر
          در قسمت IP POOL وارد بشه :
          pool1:
          192.168.0.1-192.168.0.2
          pool2:
          192.168.0.4-192.168.0.5
          و........

و Next pool روی بعدی قرار بگیرد .
          و در پروفایل pool1 قرار داده شود.

از یکی از دو روشی که گفتم مشکل حل شد . اما اگر برای مثال میخواید 50 کلاینت انلاین داشته باشید باید pool1 تا pool50 را اد کنید !

آیا کسی راه بهتری سراغ ندارد ؟

--------------
          این را هم اضافه کنم با این کار اپن وی پی ان میکروتیک روی موبایل هم قابل استفاده از (dev tun)

کامنت

از اونجایی که باید /30 باشه راهی نداره ولی می تونید با اسکریپت نویسی هر چند تا pool که لازم باشه اضافه کنید

کامنت

در حال انجام ...
            X