اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

نحوه انتقال اینترنت و انتقال تصویر توسط nano station m5

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• نحوه انتقال اینترنت و انتقال تصویر توسط nano station m5

سلام
    من در نقطه a یه دستگاه dvr + یک دوربین شبکه و اینترنت (از طریق مودم adsl که اینترنت رو از isp گرفتم)دارم.مودم adsl هم 4 پورت و بیسیم هست.

خب در نقطه b یه لپتاپ دارم که میخوام هم اینترنت داشته باشه ،هم بتونه اون dvr رو ببینه و هم اون دوربین شبکه رو .و همه این ها رو از طریق نقطه a بگیرم.

دوتا هم نانو استیشن m5 دارم.

مسافت a تا b هم حدود یک کیلومتره.و میخوام حتما از nano station m5 استفاده کنم.
    متاسفانه اطلاعات بنده از نحوه کانفیگ m5 ضعیفه.دوستان اگه ممکنه توضیح بدن که باید چیکار کنم؟یعنی دقیقا باید تو این دو تا نانو چه تنظیماتی اعمال کنم.
    اگه جسارت نباشه :میشه رو عکس واسم توضیح بفرمایید.

به عنوان سوال اخر ایا علاوه بر موارد بالا میشود لپتاپ نقطه B رو به شبکه ای که احیانا در نقطه a وجود داره اتصال داد؟
    با تشکر

به دوتا نانو ها IP هم رنج شبکنون بدید مثلا 192.168.1.100 و دیگری 192.168.1.101 بعد یکی از نانو ها را بزارید توی مود AP یه یک نام برای SSID اون بزارید بعد ذخیره کنید.

نانوی بعدی را هم بزارید روی مد station بعد از قسمت Search بگردید SSID که به اون یکی نانو دادید رو پیدا کنید بعد Select را بزنید و ذخیره کنید.

حالا Lan نانو اول را به یکی از پورت های شبکه مودم ADSL بزنید , Lan نانو دیگر را به لپ تابتون بزنید.

حالا به لپ تاب یک IP مثلا 192.168.1.103 بدید با Gateway باید IP مودم ADSL باشه.

حالا باید لپ تاب شما هم اینترنت داشته باشه و هم بتونید DVR را باز کنید.

موفق باشید./
    مشاوره و اجرای m.programer@gmail.com
    LAN - WAN - WIRELESS -VOIP - CCTV Architecture

کامنت

کد:
      http://wiki.ubnt.com/How_to_bridge_internet_connections
      A) Right click on your Network icon in the bottom right hand corner of the desktop (System Tray).

B) Select the Network and Sharing option.

C) Select the Manage Network Connections link

D) Right click on Local Area Connection and select the Properties link

E) Double click on the Internet Protocol version 4 option

F) Type in the information as seen to the right, then hit ok, and ok once more to return you to your desktop. Your system is now properly configured to talk with the UBNT device.

Step 3: Configure the Access Point (the side with the internet connection)

A) Launch your Web Browser (I am using Internet Explorer for this turorial.)
      B) Type this address into the address bar: 192.168.1.20
      C) A pop up window will arrive and you will enter ubnt for both the username and password field.
      D) Next, you will select the Link Setup tab.

E) Now we will change the circled options:

• Wireless Mode: Set this to Access Point WDS

• SSID Set this to "bridge".*

• Channel Set this to channel 6

• Security Set this to WPA

• WPA Preshared Key Set to "bridgelink"*

• Please note, items marked with a * can be set to whatever you like. However, these settings must be remembered as they will be needed for the setup of the client side.

• Once you have changed all settings, hit the Change button at the bottom of the screen. DO NOT HIT the apply button that appears at the top of the screen just yet.

F) Next we need to change the networks settings so that the unit can be used on your network. Select the Network Tab.

G) We need to change the following circled options so that the device can communicate on your network.
      • Network Mode: Set this to Bridge Mode
      • Bridge IP Address: Set this to DHCP
      • Auto Fallback IP: Leave this setting to default. If for some reason the unit does not get an IP address you will use this fallback IP to access the unit.

H) Once you have finished with the Network options, scroll to the bottom of the page and hit the Change button. Once these changes are committed, please hit the Apply button at the top of the page.

I) Now that the unit has rebooted, unplug the ethernet from your computer and plug the device into an open LAN port of your router. Once this is done the unit is setup and ready to accept the station side of the bridge.

Step 4: Configure the Station side of your bridge

A) Launch your Web Browser ( I am using Internet Explorer for this turorial. )
      B) Type this address into the address bar: 192.168.1.20
      C) A pop up window will arrive and you will enter ubnt for both the username and password field.
      D) Next, you will select the Link Setup tab.

E) Now we will change the circled options:

• Wireless Mode: Set this to Station WDS

• SSID Set this to "bridge". *

• Security Set this to WPA

• WPA Preshared Key Set to "bridgelink"*

* If you changed these options during the AP Setup process, please match these to your new settings.

F) Next we need to change the networks settings so that the unit can be used on your network. Select the Network Tab.

G) We need to change the following circled options so that the device can communicate on your network.

• Network Mode: Set this to Bridge Mode
      • Bridge IP Address: Set this to DHCP
      • Auto Fallback IP: Leave this setting to default. If for some reason the unit does not get an IP address you will use this fallback IP to access the unit.

H) Once you have finished with the Network options, scroll to the bottom of the page and hit the Change button. Once these changes are committed, please hit the Apply button at the top of the page.
      I) Now that the unit has rebooted, unplug the ethernet from your computer and plug the device into an open WAN port of your router, or directly into the computer you want to have access to the internet.

کامنت

مرسی از همه دوستان.
        بچه ها من هم دقیقا یک همچین سوالی داشتم اما با این تفاوت که در مقصد یک لپ تاب نیست و 3 تا سیستم هست.
        می خواستم بدونم Network mode نانوی دوم رو میشه رو حالت Bridge نذاشت و روی حالت Repeat گذاشت تا 3 تا سیستم بصورت وایرلس متصل شوند؟

کامنت

اگر سیستم ها امکان دیدن نانو را دارند بله می تونید،یعنی نانو روی پشت بام نباشه و سیستم ها داخل ساختمان

کامنت

با تشکر جناب ادمین!
            البته نانوی مقصد روی یک اتاقک نگهبانی هستش و 3 تا سیستم داخل اتاق نگهبانی و فاصله شون از نانو ( فاصله سیستم ها تا سقف + سقف تا نانو) نهایتا 6 متر است. جواب میده؟

کامنت

جهت نانو اگر به سمت کلاینت ها باشه جواب میده

کامنت

خوب اگه جهت نانوی مقصد رو به پایین باشه که نمیشه.به جز توی میدان همدیگر بودن جهت مستقیم هم لازمه دیگه
                خوب اگه نانوی مقصد رو همون حالت نت ورک Bridge و Wireless mode رو هم Station باشه و با کابل لن باید وصلش کنم به یک AP وایرلس (داخل اتاقک) تا 3 تا سیستم ببینن.درسته؟ اون وقت حالت AP داخل اتاق میشه Repeater درسته؟
                آخرین ویرایش توسط IliyaBlack; در تاریخ/ساعت 2013/12/02, 04:27 PM.

کامنت

شکل و شمایل جایی که شما می خواین لینک بزنید و کلاینت ها هستند را ما نمی دونیم ولی درکل شما می تونید ap repeater استفاده کنید ،کلاینت ها هم می تونن به نانو وصل بشوند در صورتیکه در ناحیه پوشش نانو قرار بگیرند
                  البته با توجه به اینکه نانو داره رو به یک ساختمان دیگه قرار می گیره باید فاصله نانو با سیستم ها کم باشه تا بتونن بهش متصل بشوند

کامنت

خب با تشکر از همه دوستان.
                    یه سوال برام پیش اومده :قبلا گفتم که ما اینترنت رو از طریق پورت مودم adsl میدیم به نانو.حالا فرض بگیرید یه مودم وایرلس میکروتیک مسئول پخش اینترنت در شبکه هست.در این حالت چگونه اینترنت رو از طریق نانو بفرستیم؟(در واقع چگونه نانو اولی رو تنظیم کنیم که بتونه اینترنت وایرلس رو بگیره و بده اون یکی نانو)

کامنت

خیلی ساده ست نانوی اولی رو با کابل Lan وصل می کنن به مودم adsl دیگه! و کافیه آدرس آپی نانو در رنج شبکه تون باشه!
                      درسته دوستان؟؟؟

کامنت

نانو ربطی به میکروتیک نداره،ip نانو هم در حالت بریج اصلا مهم نیست چی باشه
                        شما pppoe را در مودم بزنید یا حتی اگر در میکروتیک هم بزنید پورتی که به مودم وصل هست را اینترنت دار کنید
                        نانو را به یکی از پورت های مودم متصل کنید
                        فکر repeater هم از سر خارج کنید

کامنت

با تشکر از ادمین محترم و همه دوستان!
                          بنده مطالب مربوط به فرکانس - سیگنال و Output Power رو مطالعه کردم و متوجه شدم اینا چی هستن. اما اینها رو چطور باید تنظیم کرد؟ یعنی روی چه حسابی باید این ها رو تنظیم کرد؟ چه زمانی باید اینها رو تغییر داد؟
                          یکی هم راجع به Channel توضیح بدید ممنون میشم دیگه کلا بحث این تاپیک نانو کامل میشه

باتشکر

کامنت

نوشته شده توسط IliyaBlack مشاهده پست
                            با تشکر از ادمین محترم و همه دوستان!
                            بنده مطالب مربوط به فرکانس - سیگنال و Output Power رو مطالعه کردم و متوجه شدم اینا چی هستن. اما اینها رو چطور باید تنظیم کرد؟ یعنی روی چه حسابی باید این ها رو تنظیم کرد؟ چه زمانی باید اینها رو تغییر داد؟
                            یکی هم راجع به Channel توضیح بدید ممنون میشم دیگه کلا بحث این تاپیک نانو کامل میشه

باتشکر
                            پیشنهاد میکنم کتاب cwna را مطالعه بفرمایید

کامنت

وایرلس 20درصد باید علم داشته باشید و 80 درصد تجربه-از 80 درصد تجربه هم 30 درصد تجربه کلی برای وایرلس و 50 درصد تجربه کار در اون محیط که قرار هست لینک زده بشود
                              اون مواردی هم که شما فرمودید چطور استفاده کنیم دیگه تجربی هست و خیلی حالات داره و در قالب اموزش نخواهد گنجید

کامنت

در حال انجام ...
                              X