اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

راه اندازی شبکه وایرلس بین 2 نقطه با فاصله ی حدودی 100 الی 150 متر

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• راه اندازی شبکه وایرلس بین 2 نقطه با فاصله ی حدودی 100 الی 150 متر

با سلام!
    کارخانه ای شامل 2 بلوک A و B است.بین 2 بلوک A و B یک سوله و یک کوچه (خیلی کم رفت و آمد) وجود دارد، 4 سیستم در بلوک A در طبقه دوم بلوک و 3 سیستم در بلوک B در سطح همکف قرار دارد.
    برای شبکه کردن این 2 بلوک بصورت وایرلس پیشنهادی که بهم شد :

گفتند که در بلوک A مودم ADSL رو به یک روتر اکسزپوینت 3 آنتن سری N وصل کنم و یک اکسزپوینت مشابه قبلی در بلوک B قرار بدم و حالت ریپیتر قرارش بدم و سیستم ها رو هم با PCI Adapter سری N تجهیز کنم.

در حالی که بین این فاصله خوب حداقل 5-6 تا دیوار طبیعتا هست. آیا چنین چیزی امکان داره؟لطفا راهنمایی کنید، چون من پیمان کار این پروژه هستم و نرم افزار تحت شبکه طراحی کردیم ولی خوب کار شبکه شون هم افتاد گردنمون.اگه کسی نظری ، پیشنهادی داره مطرح کنه!
    چون دستگاه رو میخوام خریداری کنم ضرر نکنیم
    با تشکر از دوستان عزیزم!

اول توصیه من به شما
    کار وایرلس در بهترین حالت هم کلی دردسر داره پس سعی کنید جوری کار رو تحویل بدید که هر روز لازم نباشه برید اونجا یا کل زحماتتون بخاطرش هدر بره
    فوق بگید اینقدر هزینه میشه ولی خوب،گفتن نمی تونیم بگید بدید به یکی دیگه
    در مورد این کارتون هم تا تست نکنید معلوم نمیشه چون ضخامت دیوارها،درخت و وسایل اونجا ،همه روی سیگنال تاثیر میزاره
    من مشکلات رو میگم
    1-طبقات مختلف هست،پس احتمال اینکه خوب دیده بشه کمه
    2-شما مجبورید برای اینکه از ساختمان ها خوب دیده بشه،رادیوها نزدیک کوچه بزارید که سیگنال داخل ساختمون هم تاثیر میزاره
    3-عملن انگار شما می خواین 2 ساختما 3 ظیقه دور از هم را با دو تا رادیو سرویس بدید که بنظرم با این راه حل به مشکل برخورد خواهید کرد
    4-دقت داشته باشین که وقتی repeat می کنید تا حدودی افت سیگنال هم از این بابت دارید
    5-باید بررسی کنید چقدر پهنای باند بین دو ساختمان نیاز دارید،در بهترین حالت با این روش فکر نکنم بیشتر از 1-2 مگ بهتون بده

کامنت

با تشکر!
      یعنی منظورتون از اینکه خوب دیده بشه اینه که باید از رادیوهایی مثل Nano Station استفاده کنم؟ یا با همین TP-Link Router AP 8940 سری N کارم راه میوفته؟ یا با اکسزپوینت های OutDoor ؟
      البته همون 2 مگ میخوایم. و نقشه محل به این صورته

B|کوچه|سوله|A و فاصله هم که بین 100 و 150

و دوم اینکه اگر باید رادیو نصب کنم کلا چطوریه؟ کانفیگش و ... چون امروز تازه از نزدیک همچین وسیله ای رو اگر سورس یا کتاب یا جزو و... معرفی کنید خیلی ممنون میشم البته طرز محاسبه دکل و از همین جا یاد گرفتم.
      آخرین ویرایش توسط IliyaBlack; در تاریخ/ساعت 2013/11/30, 11:45 PM.

کامنت

بنظر من برید 2 تا لوکو بگیرید،هم قیمتش خوبه هم کار راه بیاندازه،دردسر هم به حداقل می رسه
        من راه انداختم این جور چیزی،روز اول اومدم صرفه جویی کنم،امروز میرفتم اوکی میکردم 2 روز بعد زنگ میزدن میگفتن قطعه،دوباره روز از نو،سروس شدم

کامنت

نوشته شده توسط IliyaBlack مشاهده پست
          با سلام!
          کارخانه ای شامل 2 بلوک A و B است.بین 2 بلوک A و B یک سوله و یک کوچه (خیلی کم رفت و آمد) وجود دارد، 4 سیستم در بلوک A در طبقه دوم بلوک و 3 سیستم در بلوک B در سطح همکف قرار دارد.
          برای شبکه کردن این 2 بلوک بصورت وایرلس پیشنهادی که بهم شد :

گفتند که در بلوک A مودم ADSL رو به یک روتر اکسزپوینت 3 آنتن سری N وصل کنم و یک اکسزپوینت مشابه قبلی در بلوک B قرار بدم و حالت ریپیتر قرارش بدم و سیستم ها رو هم با PCI Adapter سری N تجهیز کنم.

در حالی که بین این فاصله خوب حداقل 5-6 تا دیوار طبیعتا هست. آیا چنین چیزی امکان داره؟لطفا راهنمایی کنید، چون من پیمان کار این پروژه هستم و نرم افزار تحت شبکه طراحی کردیم ولی خوب کار شبکه شون هم افتاد گردنمون.اگه کسی نظری ، پیشنهادی داره مطرح کنه!
          چون دستگاه رو میخوام خریداری کنم ضرر نکنیم
          با تشکر از دوستان عزیزم!
          احتمال رد شدن سیگنال خیلی کمه اگر هم رد بشه خیلی ضعیف دریافت خواهید کرد .شما 2 تا آنتن اوت دور بگیرید و روی پشت بوم نصب کنید 2تا تی پی لینک جواب کارتون رو میده

کامنت

خیلی ممنون شروین خان! و همچنین تپش عزیز!
            آقا این آنتن های OutDoor روی پشت بوم بخوام نصب کنم دید مستقیم به بلوک بی نداره ها جولش شیروانی سوله هست باید یه میله ای نصب بشه که ارتفاع انتن بره بالا و دید مستقیم به مقصد باشه دیگه درسته؟
            راستی از طبقه دوم تا پشت بوم سیم این آنتن ها میرسه؟

یعنی همون کاری که گفته شده رو انجام بدم ولی اون 2 تا روتر اکسس پوینت ها رو به هر جفتشون آنتن OutDoor نصب کنم؟
            آخرین ویرایش توسط IliyaBlack; در تاریخ/ساعت 2013/12/01, 12:38 AM.

کامنت

لوله اب بخر بزار،تا 9 متر جواب میده ولی حتما بدون مانع باشه
              بعدا شما poe می زاری برای اینکه برق ببری
              انتن هم منظور دوستان فکر نکنم این باشه انتن بخری وصل کنی مودمه که،رادیو outdoor منظورشونه

کامنت

با تشکر از همه دوستان
                فقط آنتن OutDoor بگیرم وصل کنم به اون روتر اکسزپونت ؟ یا رادیو Outdoor بگیرم؟

کامنت

radio outdoor
                  شما اصلا امکان اینکه انتن بگیری بزاری پشت بام و چند متر کابل بکشی ببری جای دیگه نداری،البته داری ولی کار نخواهد کرد

کامنت

خب خیلی ممنون از همه شما دوستان و جناب آدمین عزیز!
                    الان کاملا مطمئن شدم چی بگیرم.
                    فقط یه لطف میکنید بگید تنظیمات Radio Outdoor به چه صورت هستش؟ شبیه اکسزپوینته؟ اگه سورسی یا کتابی یا جزوه ای یا پستی مرتبط به این قضیه دارید معرفی کنید ممنون میشم.

کامنت

نوشته شده توسط IliyaBlack مشاهده پست
                      خیلی ممنون شروین خان! و همچنین تپش عزیز!
                      آقا این آنتن های OutDoor روی پشت بوم بخوام نصب کنم دید مستقیم به بلوک بی نداره ها جولش شیروانی سوله هست باید یه میله ای نصب بشه که ارتفاع انتن بره بالا و دید مستقیم به مقصد باشه دیگه درسته؟
                      راستی از طبقه دوم تا پشت بوم سیم این آنتن ها میرسه؟

یعنی همون کاری که گفته شده رو انجام بدم ولی اون 2 تا روتر اکسس پوینت ها رو به هر جفتشون آنتن OutDoor نصب کنم؟
                      عذر میخواهم بد عنوان کردم منظورم از آنتن آوت دور رادیو اوت دور هست تی پی لینکی که گفتم مدلش 5210 هست که قیمتش هم مناسبه

کامنت

خدا اجرتون بده ممنون از همه دوستان!
                        فقط بحثی که الان می مونه اینکه توی مقصد هم باید یک Radio Outdoor با دید مستقیم به Radio Outdoor در مبدا باشه دیگه؟
                        روی چه مدی تنظیم کنیم؟ Repeat یا Bridge ؟

کامنت

2 تا رادیو مثل نانو یا لوکو یا sxt بگیرید و لینک ptp باهاش بزنید،یکی ap یکی station

کامنت

نوشته شده توسط admin مشاهده پست
                            2 تا رادیو مثل نانو یا لوکو یا sxt بگیرید و لینک ptp باهاش بزنید،یکی ap یکی station
                            من هم با همین مارک ها کار کردم
                            هم قیمت مناسب دارند و هم گین وآنتن و توان خوبی را دارند

نکته:
                            این رادیو ها به صورت رادیو باکس هستند یعنی هم آنتن و هم رادیو در یک بکیج قرار دارد و جواب این فاصله خیلی کم شما را می ده

رادیو هایی هستند که که باید یه آنتن جدا براش بگیری و گران تر که اصلا به کار شما نمی اید

کامنت

خیلی ممنون از همه بچه ها، واقعا فروم بسیار کاربردی و سطح علمی خوبی داره ایشالا جبران کنیم :)

کامنت

در حال انجام ...
                              X