اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

َشبکه وایرلس یکپارچه

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• َشبکه وایرلس یکپارچه

سلام دوستان
    توی یه شرکتی که از 2 ساختمون 4 طبقه تشکیل شده و همه سیستمهای تو این 2 تا ساختمون در یک سگمنت هتسند.توی هر طبقه یک عدد app وجود داره که با کابل به سوییچ هایی که توی هر طبقه یکیش موجوده وصل هستند.هر یک از این ap ها برای خودش ssid جدا و رمز جداگانه داره.کارمندای هر طبقه با لپ تاپ ها یا تب لت هاشون به این ap ها وصل میشن.حالا من میخوام کاری کنم که از دید کاربرا کل شبکه وایرلس بصورت یگپارچه در بیاد و با جابجایی اونها ارتباطشون قطع نشه اونطوری که رفتم سرچ کردم بای در ap از wds استفاده کنم حالا سوالم اینه ایا لازمه همه ap ها باز با کابل به سوییچ وصل باشن؟یا میتونم به جز یکیشون همه رو جدا کنم؟
    یا اصلا راهی به جز wds هست که من شبکه وایرلسم رو بصورت یگپارچه در بیارم؟برای من مهم نیست که ap ها با کابل به سوییچ وصل باشن یا نه فقط میخوام شبکه ام یگپارچه باشه.ممنون

تکنولوژی دبلیو دی اس رو اشتباه متوجه شدین
    اصل منظور شما با سیستم مش که ارزان ترین حالتش روی یونیفای هست انجام میگیره
    وگرنه دبلیو دی اس کاربردش با چیزی که شما می خواین استفاده کنید متفاوته
    فروشگاه آنلاین محصولات شبکه www.ShirazOnline.Com

کامنت

برای wds یا repeater اصلا نیاز نیست که به کابل به جایی وصل باشند بلکه باید از لحاظ پوشش سیگنالی همپوشانی داشته باشند تا بتوانند عملیات بازپخش را انجام دهند
      در کل برای شبکه داخلی سرویس خوبیست ولی احتمال زیاد باید یک سری رادیو اضافه کنید چونکه باید محدود پوشش را گسترش دهید و رادیوها را در فاصله نزدیکتری به هم بگذارید

کامنت

راه کار من چیه دوستان همون wds یا mesh که دوستمون فرمدن؟

کامنت

wds میشه گفت partial mesh هست
          mesh یعنی اینکه همه رادیوها به هم وصل باشند تا اگر هر کدام از کار افتاد هیچ ارتباطی قطع نشود

کامنت

به نظر من از WDS استفاده کنید بهتره.

برای این کار هم می تونید از Engenuis استفاده کنید که یکسری دیوایس های سقفی داره که می تونند با هم به صورت WDS وصل بشه و فقط باید شما اکسس پوینت ها را تغذیه بدید.

من توی یک پروژه ساختمان شرکت نفت از 20 تای آنها استفاده کردم و 5 طبقه دو واحدی را پوشش یک پارچه 100% دادیم. :) الانم بیشتر از یک ساله که خداروشکر مثل بنز داره کار میکنه
            مشاوره و اجرای m.programer@gmail.com
            LAN - WAN - WIRELESS -VOIP - CCTV Architecture

کامنت

نوشته شده توسط m.yazdian مشاهده پست
              به نظر من از WDS استفاده کنید بهتره.

برای این کار هم می تونید از Engenuis استفاده کنید که یکسری دیوایس های سقفی داره که می تونند با هم به صورت WDS وصل بشه و فقط باید شما اکسس پوینت ها را تغذیه بدید.

من توی یک پروژه ساختمان شرکت نفت از 20 تای آنها استفاده کردم و 5 طبقه دو واحدی را پوشش یک پارچه 100% دادیم. :) الانم بیشتر از یک ساله که خداروشکر مثل بنز داره کار میکنه
              ایشون که گفتند اکسس پوینت دارن . بنابر این خرید تجهیزات دیگه ای منتفی هست . بهتر بود تفاوت wds و mesh رو براشون توضیح میدادین :)

کامنت

شما نیازی به WDS ندارید چون همه AP ها به سویچ متصل هستند . پس باید SSID ها رو یکی کنید و همه AP ها رو روی یک کانال قرار بدید ... اینجوری شبکه یکپارچه شده و کلاً یک SSID دیده میشود. Roaming کاربر ها هم به بهترین شکل انجام خواهد شد. یادتون باشه Pre=shared Key همه اکسس پوینت ها هم باید مشابه باشد.
                A+,Network+,Server+,MCSE:Sec,MCITP:EMA

کامنت

نوشته شده توسط Hootan مشاهده پست
                  شما نیازی به WDS ندارید چون همه AP ها به سویچ متصل هستند . پس باید SSID ها رو یکی کنید و همه AP ها رو روی یک کانال قرار بدید ... اینجوری شبکه یکپارچه شده و کلاً یک SSID دیده میشود. Roaming کاربر ها هم به بهترین شکل انجام خواهد شد. یادتون باشه Pre=shared Key همه اکسس پوینت ها هم باید مشابه باشد.
                  اینطوری میشه واقعا؟اخه در این حالت به نظر میاد ap ها از وجود همدیگه خبر ندارند درسته؟اگه جابجا شدن یوزر ها رو ساپورت کنه عالیه

کامنت

همه راه حل ها درسته فقط تفاوت هایی دارند که بر اساس اون باید انتخاب کنید
                    الان چند تا راه پیشنهاد شد
                    1-mesh: این یعنی اینکه تمام رادیوها به هم وایرلسی وصل میشن و اگر یکی قطع بشه ارتباطات پایدار می مونه،ولی هزینه زیادی میبره این راه حل
                    2-wds (partial mesh):این راه حل هم همه رادیوها وایرلسی وصل میشن،اگر یک رادیو اون وسط قطع بشه ارتباط بقیه هم که از طریق اون وصلن قطع میشه
                    3-اینکه با کابل به سوییچ وصل باشندو ssid,psk,channelیکی باشه
                    انتخاب شما بین 2 و 3 هست،فرقشون هم در اینه که وقتی wds راه مینداری دیگه 100 درصد وایرلس پوشش داره بین رادیوها و یوزرها قطع نمیشن ولی توی حالت 3 وقتی رادیو عوض میشه یک قطعی پیش میاد ولی سریع وصل میشه

کامنت

ولی توی حالت 3 وقتی رادیو عوض میشه یک قطعی پیش میاد ولی سریع وصل میشه
                      بابت از توضیحات خوبتون این قطعی به چه صورته یعنی کاربری با تبلت وصل باشه به اینترنت مثلا با skype داره صحبت میکنه در حین جابجایی وقتی قطع بشه کارتباط skype اش هم قطع میشه دیگه درسته؟

کامنت

دیدی با موبایل صحبت میکنی و توی حرکت باشی بعضی جاها قطع میشه،این اونجاهایی هست که پوشش ضعیفه
                        اسکایپ connection less هست احتمالا صدا اون لحظه قطع بشه فقط ولی مطمین نیستم
                        راستی channel هم نباید یکی باشه و گرنه overlap می کنه و نویز میندازه

http://www.metageek.net/support/why-...ls-1-6-and-11/

کامنت

ینکه با کابل به سوییچ وصل باشندو ssid,psk,channelیکی باشه
                          راستی channel هم نباید یکی باشه و گرنه overlap می کنه و نویز میندازه

ببخشید متوجه نشدم یکی باشه یا نباشه؟

کامنت

نباشه باید ترکیب 1 6 11 بزاری تا تداخل نداشته باشه،یکی هم بزاری کار می کنه ولی نویز ایجاد میشه

کامنت

جناب شیراز عزیر ممنون از راهنمایی های کامل شما من فقط یه سوال هم در مورد اکسس پوینتم بپرسم میخواهم WDS رو هم تست کنم ببینیم با همین تعداد اکسس پوینت میتونم کل ساختمون ها رو پوشش بدم اما هر چی تو تنظیمات اکسس پویتنهام که dlink dir-600 هستش میگردم wds رو پیدا نمیکنم توی این page زده که این دستگاه ساپورت میکنه از wds:
                              http://bc.whirlpool.net.au/bc/hardwa...w&model_id=901
                              ولی توی manul اش هم چیزی در مورد wds ننوشته در این مورد هم میشه راهنمایی ام بفرمایید

ممنون

کامنت

در حال انجام ...
                              X